Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan lehet tudni, hogy egy hosszabb kapcsolat már inkább barátság, mint igazi kapcsolat? Ki mit tanácsolna: a szakítás vagy házasság melletti döntés lenne jobb?

Figyelt kérdés

6. éve vagyunk együtt, 26N vagyok, párom28F. Ő már házasságot, gyerekeket tervezgetne, bennem pedig vannak kételyek..Én nem vagyok biztos, hogy házasságot és gyereket akarok, amíg ezek kételyek benem vannak.


Valamivel több, mint 1 éve a szex is lecsökkent kicsit, és bár szeretem a párom, szeretem az illatát, szeretek odabújni hozzá, támogatjuk egymást, de a problémám, hogy bennem nincs meg irányába úgy a vonzalom.. A szex is lecsökkent, 1-2 hetente van 1 átlagban, pedig együtt élünk.

Egyébként ő az első kapcsolatom, szexuális téren is.


De nem is a gyakoriság a gond, hanem, hogy nem kívánom őt úgy már, ahogy szerintem kéne.. Van, hogy a csókokat sem. Ő meg közben mai napig csókolgat, de van, hogy reflexszerűen elhúzódom ilyenkor, erre ő hívta fel a figyelmem. Közben pedig lenen igényem a szexre, szóval nem a libidóm az oka.. Sajnos.


Beszéltünk már erről korábban, nem is egyszer, bár tudom, hogy rosszul esett neki ezt hallani, de ennyivel tartozunk egymásnak. Igyekeztünk akkor jobban egymásra koncentrálni, prograom stb, ami ideig óráig jó is volt, de mindig ugyanoda jutok/jutunk.

(Ez főleg engem érint, ő mai napig szerelmesnek mondja magát. És elmondtam azt is, hogy én is szertem őt és ragaszkodom hozzá, de nem érzek intenzív szerelmet, de ettől még fontos nekem/szeretem)


Fáj ez az egész, mert ő szeret és kíván, téynleg uyganúgy 6 év után is, mint az elején, és nála jobb társat nem is találhatnék, szívét-lelkét ki tudja tenni a másikért..


Mielőtt valaki esetleg kérdezné: nem is másik konkrét személy miatt van, bár észreveszem, ha vonzó valaki, engem pedig sokszor észrevesznek, mint nőt, de nem szoktam ezekkel foglalkozni. Van/volt erős fellángolásom is már mellette sajnsos, de ez megmaradt gondolati szinten, leépíteni igyekeztem.

(Néha volt benne egy kiváncsi hang is korábbam, de ez nem okozott gondot soha, ellen tudtam állni)


Szóval beszéltünk már ezekről, mert szerettem volna előrébb jutni, de nem oldódott meg semmi.

Szakítani gyenge voltam, mert ez egy értékes kapcsolat, és szeretem is, ha nem is lángolva, hiszen hiányozna és nem tudtam megtenni. Azt is mondta ekkor, hogy mással is ide jutnék pár éven belül a szex/szenvedély terén, ha csak emiatt akarnék szakítani.


De a házasságnál is pánik kap el emiatt, azt sem tudnám még meglépni. Gyereket így meg végképp nem mernék, amíg bennem van emaitt a bizonytalanság.

Egy albérletben is élünk, szóval nem is tudok csak úgy ugrálni sem, ha később megbánnám.



2018. jan. 11. 15:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

"Ahol nem vagy boldog, onnan le kell lépni"

"Az életben csak a saját boldogságod számít"


Na látod, ha így gondolkodna minden ember, ilyen önző öntelt egoista faszként, aki azt hiszi hogy az élet csak róla szól és a világáról, akkor már rég elpusztult volna az emberiség, úgyhogy mosdasd csak magad a mocsoktól, ettől még rád ragad. Szarok a boldogságomra, nekem az számít hogy jó legyek, a jó pedig nem mindig fogja a kedvem szolgálni.

2018. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, az ilyen mentalitás miatt van ennyi hulladék kapcsolat. Mert jaajjj már együtt vagyunk x éve, csak ne romboljuk le. Dehogynem. Ahol már nem vagy boldog, onnan le kell lépni.


EZ ÍGY IGAZ!!! utálom én is ezt a felfogást, amit te, kérdező, képviselsz.

én nőként találkoztam olyan pasival, aki hozzád hasonlóan halál boldogtalan volt, nekem udvarolgatott, mégsem szakított, mert gyáva, kényelmes volt, és azt mondta, velem is ellaposodns minden x év után.


hát, ha így fogjátok fel, meg is érdemlitek a szenvedést.


lécci, ne nevezd ezt értékes kapcsolatnak, amiben élsz, mert nem az!!!!


az az értékes kapcsolat, amiben az ember boldog, amiben jól érzi magát, amiben azért van, mert elképzelni sem tud mással jobbat.


te öncsaló vagy, baromira lusta, kényelmes ahhoz, hogy válts, és tudod ezzel a párodtól is elveszed ám a lehetőséget.


mert jobbat érdemelne nálad, megérdemelné, hogy olyan nővel legyen, aki boldog vele, nem pedig húzódozik.

2018. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ahol nem vagy boldog, onnan le kell lépni"

"Az életben csak a saját boldogságod számít"



ez is igaz!


merrt ha az ember nem boldog a párja mellett, akkor úgysem tudja a párját boldoggá tenni, ezt értsétek meg.


a kérdező boldogtalan, és a párjának is szar ezt látnia, hogy már nem úgy szereti, csak az is gyáva kilépni, és inkább megalázkodik, pedig ez tökre megalázó rá nézve, hogy a csaja szinte kerüli, egy normális pasi kapcsolna, hogy ez nem okés, és kiszállna a kapcsolatból.


és de, igenis mindenki számára a saját boldogsága, a saját élete legyen az első!


mert csak 1 életed van, és ha boldogtalan vagy, nem tudsz adni magadból, nem tudsz boldogságot teremteni magad köré.


és ha boldogtalan vagy, a párodat is lehúzod, és boldogtalanná teszed.


ez egy hülye mártír felfogás, hogy ki kell tartani.


nem kell!!!


ha ennyire nem működik, ha ekkora szenvedés, akkor a legtöbb, amit 2 ember megtehet, hogy szétmennek, és mindkettő megpróbálja megkeresni azt, akivel újra jól érzik magukat.

2018. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Tehát a saját boldogságom!

Akkor miért ne drogozik mindenki?


Vagy mi van akkor ha én abban lelem a boldogságom hogy nőket erőszakoljak meg? Mi van ha politikusként keresem a boldogságom és a hatalom iránti vágyammal egy országot teszek tönkre?


Nincs nektek sem önkritikákat, sem felelősségetek, elkorcsosult undorító önző személyiség nélküli entitások vagytok nem több. Mosdassátok magatok!

2018. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!