Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy viseljük el egymást? Aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy viseljük el egymást? Aki volt már így, mit tett?

Figyelt kérdés

Egyszerűen a párom húga, aki velem egyidős (teljesen más a felfogásunk és az életcélunk/látásunk pl én törtető vagyok ő meg csak lubickol a langyos vízben. De ezt sosem vetettem a szemére.), nem bír elviselni. Már mikor meglát, gúnyos fejeket vág és meg tudna fojtani egy kanál vízben. Három éve ismerjük egymást, de már eddig fajult a helyzet. Bántja, hogy nem engedem/engedjük, hogy beleszóljon az életünkbe.(Próbáltuk a konfliktust kerülni vele, de nem lehetett, mint egy bumeráng. Csak már mikor kezdett rólam hazudozni, na akkor már elég volt belőle.) Igazából ez nem is lenne gond amíg nem élnénk együtt. De sajnos egy területen élünk és el kell egymást viselnünk. Külön akarunk költözni, de segítség nélkül nehéz. Addig maradunk csak, míg össze nem kapjuk magunkat anyagilag. (Kezdőtőke stb...) Csak a légkör, a szemrehányás, a veszekedés sokszor még a saját hangulatomra is rosszul hat, és a páromon csapódik le. Még ha tudja is, hogy nem rá haragszom, de akkor is... Félek, hogy addigra beleroppanunk.


23L


2018. jan. 12. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Én is utálom az ilyen manipulatív törtető plcsákat, megértem a hugit, nyilván nem bírja nézni, ahogy a papucs tesója él.
2018. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kezelitek totális, áthatolhatatlan, nagyvonalú közönnyel? Azzal, hogy érzelmeket vált ki belőletek, pont azzal szereztek érvényt annak, amit csinál. Miért nem úgy néztek rá, mint egy rosszindulatú, sajnálatra méltó amőbára, ami annyira apró, hogy soha nem tudna hatni rátok?


Szóval miért számít az, hogy mit tesz vagy mond?

2018. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#1: de attól még ez az aljas, passzív-agresszív furkálódás a legszánalmasabb és leghitványabb módja egy ilyen konfliktus rendezésének.
2018. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#1 Erre csak annyit mondok, hogy én eleinte szerettem volna vele rendes kapcsolatot kialakítani.Ha találkoztunk normálisan érdeklődtem felé stb. Majd a közös nyaralás révén kimutatta a foga fehérjét. Itt meg is szakadt a "kapcsolatunk". (2-3 hónapról beszélünk) És az a baj, hogy engem még nem is érdekelne, mit is csinál, de a bátyjával is hasonlóképp viselkedik. Ha véletlen beszél vele, akkor is csak korholja vagy provokálja. De ha kell neki valami, akkor meg megy a nyali-fali. Igazából ezek hullámként jönnek rá. (Már arra is gondoltam, hogy unatkozik, pedig neki is lenne épp elég dolga a párjával és a gyerekével. De amúgy nem egy boldog ember. Ha nincs baj, majd ő csinál -típus lehet.) Van nyugisabb időszak is. Akkor csak azzal dicsekszik, hogy "mi is voltunk itt-ott" (ahol mi már voltunk), "mi is nézegettük az eljegyzési gyűrűket". Az évek során olyan szintre redukálódott a beszélgetés, hogy ezeket is Facebookról tudja. (Még mielőtt valaki beleköt, hogy dicsekszünk.) Nekünk tényleg annyi lenne a lényeg, hogy normálisan tudjunk élni. Hazamegyünk, magunkra zárhassuk az ajtót és kész. Volt olyan is, hogy megkérdezte, mikor dobom ki a bátyjával. (Mert hallotta, hogy veszekedtünk.) Szerintem alapból nem szereti az embereket, és sokszor magát sem. Mert normális ember a saját kapcsolatával, életével lenne elfoglalva. Sorolhatnám még a szemét húzásait, miket hazudik rólam a hátam mögött, de azt nem írhatom ki.
2018. jan. 12. 14:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy a párod erre hogyan reagál? Passzív vagy esetleg meg is mondja a húgának, hogy ezt talán nem kéne? Azért kérdezem, mert azok a családtagok akik szeretnek beledumálni a többiek életébe általában akkor is folytatják ezt valamilyen formában amikor az illetékes már elköltözött, sajnos tapasztalat. És nem mindegy, hogy a párod csak 'áll melletted' vagy 'ki is áll melletted'.


Ja és még egy gondolat, nem lehet, hogy a húga direkt provokál, hogy hátha te egyszer majd "robbansz" és akkor beléd lehessen kötni, hogy na ő megmondta, hogy te ilyen és ilyen vagy.

2018. jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, most olvasom a válaszod kérdező, így már árnyaltabb a sztori és inkább azt mondanám már, hogy valószínűleg nem érzi jól magát a saját életében és ezért cseszeget mindenkit maga körül. Tudod, ha nekem nem jó. akkor legyen másnak is sz*r elven...
2018. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5 A párom sajnos elég sokáig nem akarta belátni, hogy arra megy ki a játék, hogy mi szakítsunk. Csak adódott egy helyzet, hogy a huga jött kérdezősködni (akkor hangzott el az ominózus kérdés). Majd a párommal beszéltem és elmeséltem, miről volt szó (sőt ő figyelmeztetett, hogy tuti, hogy be fog toppanni). Majd este már írt neki sms-t a huga, hogy beszélni akar vele. Másnap reggel már panaszolta neki, hogy én kiabáltam és csúnyán beszéltem vele és hogy neki akartam menni. Illetve, hogy milyen csúnyán és lesajnálóan beszéltem a páromról. Na ekkor tudatosult benne. És kijelentette, hogy ne beszéljen rólam így, és foglalkozzon a maga dolgával. És igen. Neki ez sem volt elég. Volt még egy veszekedés, de az sem szemtől szemben. A huga csak „habzó szájjal“ vágott a fejéhez olyanokat, amihez semmi köze sincs még akkor sem ha így lenne. Ezek után már nem is beszélnek (ki tudja meddig tart a béke). De az a fura, hogy még a hugának áll feljebb. A párom nagyon türelmes ember, de ha egyszer elborul az agya, nincs megállás. Eddig nem akarta belátni, hogy ilyen és nem akarta megbántani. De mondtam neki, hogy vele élsz és lesz családod (bár pont arra megy ki a játék, hogy ne legyen senkije) vagy velem. De a legcsúnyább a dologban, hogy a szülők nem szólnak semmit, de a lánynak mindig igaza van. És, az öccsével is kezdi ezeket az alattomos játékokat. Szerintem irigy a páromra (mert boldog és normálisabb kapcsolata van ~ párja elhanyagolja nem segíti semmiben sem), és féltékeny rám (nem ismer, de tudja, hogy anyagi szempontból veszélyt jelentek). Ha ennyire manipulativ akkor inkább szövetkeznie kellene velem. Ha meg robbannék, az is csak ok lenne így ahogy leírtad. Na ezért dobd már ki. Amúgy is megkaptam, hogy elértem a célom, hogy szétszakítsam a családot. De erre mondta a párom, hogy ácsi! te kevered itt a kakát folyton. Ez az egész hármunkról szól.
2018. jan. 12. 15:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi ezt úgy oldottuk meg (bár szerencsére sosem laktunk együtt a családdal), hogy az ilyen típusú emberekkel megszakítottuk a kapcsolatot.

Azt mondtad, ez nálatok még nem kivitelezhető. Nem tudom mit jelent a kezdőtőke (saját lakás vagy albérlet kaució), de amint megvan menjetek minél messzebbre és az ilyenekre vissza se nézzetek!

2018. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Először is a "törtető" embereket senki nem szereti. :D

Nem mindegy, hogy valaki törekvő, vagy törtető..

Én az utóbbi vagyok, és kedvelnek is az emberek.


A hugira rátérve: egész egyszerűen nem kell belemenni a kekeckedős játszmákba, és ennyi. Egyik szituáciban sem.


Péládul: elterveztek valamit, de a hugi jön, és mondja a kifogásait: nem kielégíteni kell az ő igényeit, hanem válaszképp csak annyit reagálni, hogy ti ezt meg azt teszitek, de ha ő így akarja, akkor sok sikert hozzá ( amit ő akar). De ez csak egy példa.


Másrészt még csak komolyan sem kell venni a beszólásait.

Sőt, ha elpoénkodod, még a hugit kapja el a düh, amiért még csak komolyan sem veszed az ő "problémáját, vagy a heccelését", nem talál fogást.


Harmadrészt meg nyugodtan próbálj valami kedvességgel válaszolni neki: tudom, hogy elsőnek ez tűnik a legnagyobb hülyeségnek, és azt is, hogy nem fog szívből jönni először: de az ember nem tud mit kedzeni azzal, ha valakivel kötekedik, bántja, és az kedvességgel reagál. A 2.-ra, is, és 3.-ra is, és így tovább.. Előbb utóbb már nem fog tudni mit lépni, de lehet, hogy még zavarba is lesz, és észreveszi magát.


(Rám mondták, hogy manipulatív vagyok, de én nem a negatív értelemben élek vele vissza. ;D A manipulálás csak a köznyelvben negatív csengésű, pedig valójában ez nem feltátlenül egy rossz dolog.)

2018. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*jav:Én NEM az utóbbi vagyok, és kedvelnek is az emberek.
2018. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!