Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most tényleg egy anyagias...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tényleg egy anyagias liba vagyok?

Figyelt kérdés

Jobb anyagi helyzetben vagyok, mint a párom (aki nem az élettársam). Jobban keresek és jobb körülmények közül származom. Szerettem síelni járni, külföldön nyaralni, drága helyeken enni, drága helyeken vásárolni. Tudom, hogy ha egyszer családom lesz, nem le kell adnom a színvonalból, de fiatal vagyok, és most kéne "élnem". Van lakásom, van kocsim (igaz, nem túl új), nincs hitelem.

A barátom viszont nem engedheti meg a külföldi nyaralást, maximum a Balatont vagy néha-néha egy-egy kirándulást. Ha nélküle megyek külföldre vagy egy menőbb étterembe (barátokkal, családdal) megsértődik, ha felajánlanám, hogy állom a részét, még jobban megsértődne. Most arra gyűjt, hogy nyáron elmenjünk Rómába egy hétre. Nem éhezik, de azért fogához veri a garast. A családja szemében meg én vagyok a gonosz, anyagias pcsa, akinek Olaszország kell és nem éri be egy héttel egy SZOT üdülőben vagy egy wellness-hétvégével.


És azon gondolkoztam, hogy mennyire igazságtalan, hogyha fordítva lenne (én lennék az átlagos, ő a tehetősebb), akkor mindenki természetesnek venné, hogy állja a részemet vagy "kisegít", viszont ebben a helyzetben vagy "lehúzom" a barátomat vagy "kasztrálom".


2018. jan. 18. 09:55
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
79%

azért mert régimódi és "a férfinak kell több pénzt keresnie". Rosszul érinti, hogy te sikeresebb vagy. Nem érzi magát ettől férfinek.


Szánalmas, tudom, de ez van.

2018. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 Missi_Key ***** válasza:
85%

Most akkor kimondjam én?


Nem illetek össze, késöbb csak rosszabb lesz.

Addig szakíts amég nincs gyerek és rà nem jösz, hogy te nem akciós babavitaminnal akarod felnevelni a gyereked.

2018. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetek össze!!!
2018. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
48%

Ugy tünik, itt mentalitasbeli különbsegek vannak.


Baratodnak rossz, mert szegyenerzete van, hogy nem ö tud neked megteremteni dolgokat.


Kerdes, hogy benne van -e motivaci, celja, hogy jobban eljen? Nem csak miattad, hanem magaert. Te tudod mit szeretnel. Ö is ambiciozus? Ne erts felre, egyaltalan nem vetem meg azt, aki tud szerenyebb anyagi körülmenyek is boldog lenni, de azt is tudom, hogy sokkal nehezebb egy alacsonyabb eletszinvonalhoz alkalmazkodni, mint forditva.


Ha közösek a celjaitok, ugy latod, hogy baratodban megvan az a kepesseg es kitartas, hogy anyagilag elörebb jusson, valamin szereted, akkor ezeket beszeljetek meg. Ha nem, akkor hosszu tavon egymas idejet vesztegetitek... es, ha tudod, az idö az penz... na jo, gyenge poen, de remelem, a lenyeg atjött. Egyebkent nem tartalak anyagias libanak, ha erre vagy kivancsi.

2018. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Eleve azzal kezdte, hogy tudja, hogy a munkájával nem fog tudni milliókat keresni, de ő hivatást választott, nem pedig munkát. És bár tudta, hogy én pénzesebb vagyok, azóta lett ilyen, amióta ténylegesen szembesült azzal, hogy én pénzesebb vagyok. Úgy érzem, hogy ő amúgy teljesen megelégedne egy alsó-középosztálybeli élettel, miközben azt csinálja, amit szeret, de elsősorban "miattam", keresi a pénzkereseti lehetőségeket.
2018. jan. 18. 10:38
 16/38 anonim ***** válasza:
87%
Egyikőtökkel sincs baj. Egyszerűen, más anyagi szinten éltek. Te megszoktál egy színvonalat, az övé teljesen más. Te, ebből nem fogsz lejjebb adni, ő nem tud többet. Szenvedtek még kicsit együtt és búcsút intetek. Még együtt lesztek, neked mindig lesz hiányérzeted, mert te lazán megtehetsz dolgokat, ő nem. Ő, próbál valamennyit megadni, ami anyagi csődbe viszi, úgy az neked semmit nem jelent.
2018. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagy anyagias, viszont így hosszútávon nem hinném hogy működni fog...

Megoldás ha képzi magát és ezáltal jobb keresete is lesz.

Teljesen normális a reakciója hogy nem hagyja hogy te fizess mindent.

2018. jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
82%

"Miért akarja tartani velem a lépést mindenáron?"

Talán mert szeretné, hogy jól érezd vele magad? Próbál elmenni olyan helyre veled ahova te kisujjból jutottál el. Nem szeretné, hogy csak az ő szintjén unatkozz mindig a Balaton parton.


Egyébként nagyon lepontozták a 4-est, pedig ő mondta meg itt a felnőtt párkapcsolatokban a legnagyobb igazságot. 150 ezerből repülővel, teljes ellátással lehet nyaralni egy hetet a Földközi-tegernél. Egy Balaton környéki szállodás nyaralás is simán van ennyi.

2018. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
87%
ma 10:43 Az igaz, hogy 150-ből ki lehet hozni, de a kérdező más szinten élt, él. Neki, az a nyaralás, egy nyomorgás lenne.
2018. jan. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem lennél az, akkor ez a kérdés meg se fogalmazódott volna benned. Nyilvánvalóan neked fontosabb a pénz, mint a párod. Ha nem lennél az, akkor megértő lennél vele és támogatnád, hogy összejöjjön a pénz a Római utazásra. De neked a kényelmes és színvonalas élet fontosabb, mint az emberi kapcsolatok, hisz magad mondtad, hogy nem akarsz leadni belőle. Akkor gondolom senki kedvéért se adnál le belőle, mert ez neked fontosabb bárminél. Szóval a kérdésedre válaszolva: Igen, az vagy.
2018. jan. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!