Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most tényleg egy anyagias...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tényleg egy anyagias liba vagyok?

Figyelt kérdés

Jobb anyagi helyzetben vagyok, mint a párom (aki nem az élettársam). Jobban keresek és jobb körülmények közül származom. Szerettem síelni járni, külföldön nyaralni, drága helyeken enni, drága helyeken vásárolni. Tudom, hogy ha egyszer családom lesz, nem le kell adnom a színvonalból, de fiatal vagyok, és most kéne "élnem". Van lakásom, van kocsim (igaz, nem túl új), nincs hitelem.

A barátom viszont nem engedheti meg a külföldi nyaralást, maximum a Balatont vagy néha-néha egy-egy kirándulást. Ha nélküle megyek külföldre vagy egy menőbb étterembe (barátokkal, családdal) megsértődik, ha felajánlanám, hogy állom a részét, még jobban megsértődne. Most arra gyűjt, hogy nyáron elmenjünk Rómába egy hétre. Nem éhezik, de azért fogához veri a garast. A családja szemében meg én vagyok a gonosz, anyagias pcsa, akinek Olaszország kell és nem éri be egy héttel egy SZOT üdülőben vagy egy wellness-hétvégével.


És azon gondolkoztam, hogy mennyire igazságtalan, hogyha fordítva lenne (én lennék az átlagos, ő a tehetősebb), akkor mindenki természetesnek venné, hogy állja a részemet vagy "kisegít", viszont ebben a helyzetben vagy "lehúzom" a barátomat vagy "kasztrálom".


2018. jan. 18. 09:55
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
27%

A leírásodból adódóan szerintem veled van a probléma. Nekem is volt egy ilyen barátnőm. Nem az zavart hogy több pénze van mint nekem, hanem az ebből fakadó hozzáállás.


Lásd, neked egy nyaralásnál nem az a lényeg hogy jól érezd magad, amihez egy belföldi hétvége is elegendő lehet, hanem hogy külföld, étterem, minél felvágósabb legyen, nem tudom hány éves lehetsz, de valószínűleg valakinek a korodra se autója se lakása nincs pedig kigürizte a belét, te még is bejegyzed, hgy *hmm habár nem túl új*.


Azt utáltam benne és rólad is ez jön le, hogy úgy gondolod te többen magad, hogy valószínűleg fele annyit kellett az életben küzdened és tenned mint másnak. Nem sajnálom tőled a helyzeted, de a hozzáállásod igen. A barátnőmnél is elfogadtam hogy neki adva volt, nekem küzdenem kell érte, egy percig sem gondoltam hogy ne érhetném el azt ahol ők vannak, de ne nézzen már le, ne legyen már ilyen nagyra magával mert azért a vagyonért és helyzetért ő az égvilágon semmit nem tett.


Attól hogy még sokat keresel, nem dolgoztál jobban mint a többiek, ha anyu apu pénzéből volt pénz jó iskolásra, oda a lakhatásra, nem kellett mellette dolgoznod hogy tudj koncentrálni, majd beprotezsáltak egy munkahelyre, vagy családi vállalkozásba.

2018. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
25%

#21

Amúgy teljesen igazad van. A kérdezőhöz hasonló embereket én 1 hónapra kivenném a családi helyzetükből, hogy boldoguljanak, ahogy tudnak, akkor talán megértőbbek lennének és nem lennének ennyire undorítóan arrogánsak és lenézőek azokkal szemben, akik nem születtek bele a jólétbe. Alapvetően nem sajnálnám tőle, de az undorító, elkényeztetett hozzáállása miatt sajnálom. Valószínűleg sose fog alázatot tanulni, hisz sose fogja megtudni, mi az a küzdelem.

2018. jan. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem veled van a baj...a párodat nyilván zavarja ( önértékelés, stb) a helyzet, ezért sodorja magát ilyen szitukba...beszéljétek meg.
2018. jan. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván szeretne veled lenni, szeretne részt venni az életedben. Én is a párommal mennék étterembe. Hogy néz már ki, hogy neki nincs annyi pénze, ezért te a haverokkal jársz el inkább?
2018. jan. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
28%
Sokan mondják, hogy nem anyagias a kérdező, pedig az. Maga írta le, hogy ő neki fontos a drága étterem és utazás. Mi ez, ha nem anyagiasság? Ha nem lenne az, akkor nem lenne neki fontos. PONT. Nem kell ezen mit magyarázni.
2018. jan. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
70%
"Tudom, hogy ha egyszer családom lesz, nem le kell adnom a színvonalból, de fiatal vagyok, és most kéne "élnem"." - akkor ne csodálkozz, hogy szerencsétlen próbál megfelelni neked, és ő is Rómában meg külföldben gondolkodik nyaralás terén...
2018. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
79%
Nem veled van a baj. A barátod frusztrált. Nem illetek össze.
2018. jan. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
45%

Az a probléma veled, h neked valamiből nem elég a jó, kell a drága is. Nem elégszem meg azzal, hogy van egy kocsid, hozzáteheted, hogy nem új.

Talán ha tudnál abban kompromisszumot kötni, h elmentek étterembe, de nem a drágábba, máris előrébb lennétek.


Ez pedig azért van, mert a jómódodat nem magad teremtetted elő nagyrészt, hanem beleszülettél. Ha magad dolgoztál volna meg minden egyes forintért, másként értékelnéd az anyagi dolgokat.

2018. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miként "húzod le" azzal, hogy állnád a részét.

Túl nagyok a különbségek a lehetőségeitekben és ezt elég nehéz menedzselni, azt belátom.

Meg persze a férfiaknak nem kicsit égő, ha a párjuk finanszírozza a nyaralást, ilyesmiket.

Komoly szerelem kell ahhoz, hogy ezen át tudjon lépni az ember.

2018. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én megértelek, ugyanilyen vagyok ,mint te, csak férfiben, és hidd el nekem se sokkal könnyebb. Imádok utazgatni, síelni, finom kajákat enni, színházba járni, a családunknak van egy nagy budai háza, + több budai lakása, vidéki ház, nyaraló, festmények stb, nekem van saját vállalkozásom, befektetéseim, dolgozom is....és valahogy mindig olyan lányokkal hoz össze a sors, akik hozzám képest jóval szerényebb körülmények között élnek és hiába vagyok én a férfi, a mai modern nők nem hajlandóak elfogadni ha mondjuk én felajánlom hogy kifizetem az ő részüket is egy utazás esetében, ami elég kellemetlen, mert így kénytelen vagyok nélkülük menni, vagy lemondani az egészről. Már több kapcsolatom is zátonyra futott emiatt, hidd el, a tiéd se lesz kivétel ez alól. Az én exbarátnőimre is jellemző volt a megfelelési kényszer, hogy ők is minden erővel elkezdtek melózni, hogy anyagilag tartsák velem a szintet, amit én nem vártam el, sőt. Nekem a javak nagy része az ölembe hullott, szóval sosem kellett megerőltetnem magam, és amikor egy lány miattam elkezdi túlhajtani magát, az bizony elég szomorú látvány és kiábrándító. Nekem sokkal fontosabb,hogyha van barátnőm, akkor jól érezze magát, és minőségi kapcsolat legyen köztünk, ne pedig az, hogy idegesen hullafáradtan jön haza a sok munka miatt, miközben én alig csinálok valamit és mégis jobban jövök ki anyagilag.
2018. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!