Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátomnak nincsenek barátai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátomnak nincsenek barátai (friss kapcsolat). Honnan tudjam, hogy azért, mert introvertált vagy pedig azért, mert nehezen megy neki a kapcsolatteremtés?

Figyelt kérdés

Nekem sincsenek, max haverok, de duális képzésen vagyok, amikor nem egyetem vagyok, akkor dolgozom vagy tanulok, hetente 3-szor edzeni járok, így kb. a barátom lesz az egyetlen ember, akire van időm. Szóval, sosem vártam a másik embertől, hogy keressen nekem elfoglaltságot. Volt már barátom, akinek nem voltak barátai, aztán kb. a munkahelyén kívül vagy állandóan velem akart lenni vagy otthon duzzogott és unatkozott, akkor megfogadtam, hogy nem jövök össze olyannal, akinek nincs élete.

Úgy vettem észre, hogy a barátom egyelőre elvan magában, és nem zavarja, ha nem vagyunk együtt mindennap, de mi van, ha csak a jobbik énjét mutatja.


A kiemelt kérdés "ihletett" meg.


2018. jan. 23. 07:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Mert bárki mondhatja azt, amit a másik hallani akar,"


Nem tudom hány évesek vagytok, de egy idő után rájövünk, hogy csak saját magunkkal szúrunk ki, ha letagadjuk a saját igényeinket. Persze így is lehet, hogy valaki hazudik ilyen vagy olyan oknál fogva, de ne ebből indulj ki. De még akkor is hasznos, mert gyorsabban rájössz, hogy éretlen.

2018. jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Na stop 1 másodpercre! Introvertált férfi vagyok,mégsem megy nehezemre a kapcsolatteremtés. (Mondjuk én tanultam meg gyakoroltam is.) Az más kérdés hogy nem akarok emberekkel ismerkedni,hiába tudok.

Másik ,a mostani barátod nem az exed! Csak tudnám hogy a nőknek mikor tűnik el az a rigolyája hogy az exet előhozzák a mostani párjuk mellett.

Három,én mint mondtam introvertált vagyok,és nagyon nem szeretem ha a nyakamra akaszkodnak. És nem várnám el a barátnőmtől egy kapcsolatban hogy engem szórakoztasson,meg csak velem foglalkozzon. (Hülyét is kapnék tőle,nem tartana sokáig a kapcsolat,mert ejteném...) Nekem sincsennek barátaim,van egy lány haverom,meg egy fogadott húgom akikkel beszélgetek,meg 2-3 ismerőssel még,alkalmanként. Ennyi. Honnan tudhatod hogy ő melyik? Sehonnan. Megbeszélted vele? Ha jól olvastam igen. Akkor meg nem ártana bíznod benne.. (Bár ha már ennyire megkérdőjelezed az sose jó,meg ennyire nem bízol benne....) Nem tudom minek kell fölösleges problémát generálni,mert ez kb az. Legyetek együtt,és legyetek boldogok,ennyi. És ne hasonlítsd az exedhez,meg a volt kapcsolatodról,ne hozz át semmit,mert ez megalázó bárki számára..

2018. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát, te már gyűjtöd az érveket, hogy miért nem lesz jó, meg miért rossz egy introvertált férfi... plusz belelátsz olyan negatívumokat az egészbe, amik ott sincsenek. Ezt olvasva én is csak azt kérdezném: minek neked kapcsolat?


Figyelj, attól, hogy valaki introvertált, nem fog állandóan a nyakadon lógni. Kereshetnél egy extrovertált pasast, de azok között is éppúgy akadnak birtoklásmániások, pszichopaták, végighaverkodják a Váci utcát, aztán otthon meg elszámoltatják a nőjüket, hogy miért nézett rá másra, hol volt előző este stb. De az, hogy előre gyártod a kifogásokat, inkább arra enged következtetni, hogy te magad sem lelkesedsz ezért a kapcsolatért, és már előre keresed a kifogásokat, hogy miért kéne lelépni.


(Ez a kettősség is furcsa: az rendben, hogy neked nincsenek barátaid, de ha a pasidnak sincsenek, akkor már szól a fejedben a vészcsengő, hogy biztos rád akaszkodik majd.)

2018. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%

Nekem sem nagyon voltak fiatalon barátaim, ugyanakkor magamban is jól elvoltam. Találtam magamnak elfoglaltságot ha a barátnőm épp nem ért rá. A mai napig találok magamnak tennivalót, akár házimunka, akár hobbi, akár barátok.


Ha olyan dolog miatt kezdesz el aggódni kedves kérdező ami még sem történt, magaddal baszol ki.

2018. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
95%

>az ellen mondok érveket, hogy meg kell beszélni a dolgokat


Ez egy végtelenül pusztító hozzáállás. Ha azt gondolod, hogy nem érdemes megbeszélni a dolgokat egy kapcsolatban, akkor jobb, ha egyedül maradsz. Ha nem beszéltek, nem bízol meg benne, akkor mégis hogyan ismeritek meg egymást? Hogyan alakítjátok ki a kapcsolatot, hogy alkalmazkodtok egymáshoz? Hogyan fejezitek ki és hogy oldjátok meg a problémákat? Te komolyan azt hiszed, hogy a kommunikáción kívül van bármi más eszköz a kezedben, amivel ezt meg tudod tenni? Azt hiszed, hogy egy életen át működhet az, hogy megpróbálod kibarkochbázni, hogy milyen ember a párod?


+1 bónusz kérdés: téged nem zavar, hogy egy idegennel vagy együtt? Ha meg sem próbálod valóban megismerni, akkor idegen is marad.

2018. jan. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!