Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban önzés, ha valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban önzés, ha valaki ezért nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Ha nem akar egész életében még saját magának is második lenni az anyagiakban, hogy arra megy el az élete legszebb 25 éve, hogy "most nincs", "előbb a gyereknek", "nekem már semmit, a gyerekre kell gondolni".

Tehát a végén eljut oda, hogy egyetlen nadrágja van, az is szakadt, mert a gyereknek kellett a 30 pár mellé egy 31.

Eddig nem értettem egyet ezzel a felfogással, mert úgy kell gyereket vállalni elvileg, hogy anyagilag ne érezze meg az ember.

Mindig úgy gondoltam, hogy mire nekem lesz gyerekem, már nem lesz probléma, de ahhoz még 3-4 évet várni kell.


Most, hogy lehet, hogy terhes vagyok (szerdán kiderül), meg úgy érzem, mi van, ha annak van igaza, aki a fenti elvet vallja?

Holott eddig meg voltam győződve (amíg nem volt tétje), hogy biztosan lehet úgyis gyereket nevelni, hogy nem lesz anyagi csőd a vége.

De nekem sajnos még 2 évem van a suliból (úgy kezdtem, hogy előtte néhány évet dolgoztam), és addig diákmunkán kívül nincs bevételem, hiába keres jól a férjem.


2018. jan. 29. 07:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Ha az ideális időpontra vársz, sosem lesz gyereked. Az anyagi jólét sajnos illékony. Ha vársz még pár évet, akkor sem tudja senki garantálni, hogy az azt követő 25 évben minden oké lesz.

De amúgy nem tartom önzőségnek amit leírtál. Nem kötelező gyereket szülni. Erről döntést hozni nem önzőség.

2018. jan. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Kit érdekel, hogy önzés vagy nem önzés ha te nem akarsz? Ha neked így jó, akkor ne görcsölj ezen. Viszont aki átlagkeresetből él, azoknak anyagi csőd a gyereknevelés. Sokat segít ha a párod jól keres, mert ugye neki kell majd eltartania titeket. Viszont nagyon sokan egyedül is meg tudják oldani. Majd átértékelődik ez benned ha a kezedben tartod a babát.
2018. jan. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Én nőként egyedül is keresek annyit, hogy el tudjak tartani magamon kívül két embert úgy, hogy mindenki annyi gatyát kap, ahányra szüksége van, de még így se vágyok rá. Én szeretem ezt a kényelmet, lehet egyszer meggondolom magam, de most nem érzem úgy.
2018. jan. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem önzésnek, inkább hülyeségnek mondanám. Aki teljesen feladja magát, mert gyereke született, az meg is érdemli. Tényleg a gyerek igénye lesz a legfontosabb, de nem az egyetlen. A szülőknek is oda kell figyelni saját magukra és egymásra.
2018. jan. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
Inkabb csinalj egy tesztet most, aztan majd raersz gondolkodni gatyakon meg tarsain.
2018. jan. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Sok családban lemondással jár a gyerek érkezése, sőt már a várása is, de hogy van gyerekem, kettő is, mérhetetlen boldogság. És nagyon gyorsan nőnek és társak és keresnek magukra.
2018. jan. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A teszt sajnos nem mondja meg, mièrt késik, ès meg sem jön tőle. Eddig azért nem csináltam, mert korainak tartottam, meg ugye ott van, hogy 50%, hogy pontos eredményt ad. Vagy igen, vagy nem.

Azért írtam fent, hogy szerdán, mert akkor lesz egy hete

2018. jan. 29. 08:13
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a kimaradt mensi első napján egyértelmű pozi volt a teszt.


Amúgy szerintem butaság, amit leírtál az anyaságról. Mi pl. világutazók vagyunk a párommal, állandóan úton vagyunk, mikor időnk engedi, de mi nagyon szerettünk volna gyereket. Fel sem merült bennünk, hogy az majd visszatart bennünket. És igen, a messzebbi célokat kicsit most el kell halasztanunk, de ha már nagyobb lesz pl. ovis, akkor már maradhat a nagyszülőkkel egy hetet, még élvezni is fogja :D mi meg azt csinálunk, amit akarunk. Ha meg már mégnagyobb, jöhet velünk is.


Anyagilag meg megint nem értek egyet. Nagyon sok emberben él ez a kép, hogy a gyerekre elmegy az összes pénz. De nem értem miért. Mi is szépen megvettünk mindent a kicsinek, pedig az elején ugye max 3 hónapig hord egy ruhát, mert kinövi, meg babakocsi, bútorok stb. mégis meg tudtuk úgy oldani, hogy ne érezze meg a családi kassza jelentősebben. Illetve gyerek mellett is lehet és kell is nőnek maradni.

2018. jan. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
"50% , hogy pontos eredményt ad". Huha, kicsit hiányosak az ismereteid. Ha az előírásnak megfelelően végzed el a tesztet, akkor 99%-ban helyes eredményt ad. Vannak olyan tesztek, amik már a várható menzesz napjától kimutatják a terhességet, és vannak kevésbé érzékeny tesztek, amiket az elmaradt menzesz után érdemes elvégezni. Rá van írva a dobozra, melyik mikor mutat pontos eredményt.
2018. jan. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Mindenki maga tudja, hogy akar gyereket vagy sem.

Senkinek nincs joga megmondani a másiknak, hogy hé hát ez hülyeség, önző vagy, szüljél gyereket.

Ugyanúgy fordítva sincs jogunk beleszólni, mindenki maga tudja.

Ha szeretnél gyereket és úgy alakul,hogy megfogant,akkor miért ne?Nektek kell tudni a pároddal.

Btw a kérdésre válaszolva én sem szeretnék olyan életet,ahol ekkora nélkülözés van.Ha anyuka nem tud magának venni egy nadrágot,az elég mély szegénység.

5-10 ezer egy nadrág.

2018. jan. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!