Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Önzés, ha egy nö nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önzés, ha egy nö nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Szeretem a kicsiket, szó se róla, de 25-30 éves kor alatt biztosan nem vállalnék babát, utána meg meggondolnám kétszer.

Így sincs bomba alakom, van mitöl megszabadulni, ha erre még jönne egy terhesség, nem férnék ki a kétszárnyú ajtón. A szüléstöl és a fájdalomtól nem annyira félek, gondolom, túl lehet élni, de alul már nyilván sose lennék olyan, mint aki nem szült. Nem lepne meg, ha a párom utána bottal se piszkálna.

Ö nagyon szeretne babát, legalább egyet. Meg az összes eddigi barátnöje is. (A legutóbbi exe pl már 17 évesen ezen járatta az agyát)


Együtt lehet így maradni hosszú távon, majd úgyis meggondolom magam?


21l


2014. szept. 15. 22:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem vagytok összeillők, mert az alap dolgokban eltér a célotok.

Én 100 kiló felett vagyok, és a férjem kétnaponta megpiszkál :P Nem ezen múlik, hogy hány kiló vagy!

És tudod, el nem cserélném bombaalakra a gyerekeim, az életem.

2014. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%

Hát én szültem. :) És "alul" ugyanolyan vagyok (pedig ott jött ki) mint előtte. Én sem vagyok vékony, de kövér sem, pont normál alkatom van, 11 kilót híztam szülésig, ami aztán mire egy éves lett a gyerek, mind le is ment magától.


Ha választanom kéne, hogy 100 kg legyek + legalább egy gyermekem legyen, vagy 60 kg legyek és ne legyen gyerekem, százszor inkább az első variáció... mert ugye gyerek után is le lehet fogyni, de 50 évesen meg már hiába kesereg az ember utód után... :(


Ja, és 35 évesen szültem.

2014. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
Hosszú távon nem lehet együtt maradni, ha ilyen alapvető kérdésekben nem egyezik a véleményetek. Az önzés egy teljesen más kategória: ha nincs gyereked, nincs is szenvedő alanya az önzésnek, így ez a fogalom ebben az esetben nem értelmezhető. Inkább tartom önzésnek elvárni valaki mástól olyasmit, amit nem akar (már amennyiben ezzel a nem akarással nem bánt másokat). Szóval magánügy, de alapvető dolgokban meg kell egyezni a társaddal. Azt túlzásnak érzem, hogy "bottal sem piszkálna meg" egy szülés után, de azt tény, hogy egy gyerek megváltoztat mindent (részben kellemesebb, részben kellemetlenebb irányba). Mindenkinek a saját dolga végiggondolni, hogy összességében pozitívnak vagy kerülendőnek érzi ezt a változást.
2014. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
78%

Elsősorban szerintem 21 évesen még simán lehet jó alakod, az egész csak elhatározás kérdése. ergo nem hiszem, hogy ez komoly ellenérv.


Az való igaz, hogy van még időd gondolkodni ezen és önzésnek sem nevezném. Attól függ párod mennyi idős, ha inkább a harminc fele húz, akkor ajánlatos ezt megbeszélnetek, ha nem, akkor felesleges, ki tudja mit hoz az élet és egy kapcsolatot amúgy is gyerek nélkül lehet a legjobban összekovácsolni.

2014. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
30%

Nem minden nőben alakulnak ki az anyai érzések.

Eleinte hiúságból + a fentiek miatt, később már a partner hiánya (mert utálják a hiú, önimádó nőket) 40 felett már kényelem miatt sem akarnak gyereket.

Te még nagyon fiatal vagy 211, hogy megítéld mi lesz ha egyszer felnősz.

2014. szept. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

A párom 28.

Rengeteg korombeli ismerösöm (19-22), várandós vagy babát akar 1-2 éven belül, én meg nem érzek rá kèsztetést.

Lehet, hogy nem vagyok rá elég érett, és majd változik, vagy akiben 21 évesen nincs anyai ösztön, abban sose lesz?

2014. szept. 15. 22:27
 7/31 anonim ***** válasza:
68%

Azzal nincs baj, ha egy nő tényleg nem akar gyereket, elvégre ez nem olyan döntés, hogy megveszem a másik márkás tejet, maximum nem válik be, és kidobom...

De a te érveid elég gyerekesek, amik persze érthetőek, mert még csak 21 éves vagy.

Te igazából akarsz gyereket, csak nem most. Az meg, hogy az alkatod miatt komplexusod van... Változtass rajta! Én is fogyni akarok szülés előtt mindenképp. Te meg még ráérsz ezen gondolkodni.

2014. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
43%

Sok gyerektelen nőt ismerek, 40 fölött eléggé zizik, hol így, hol úgy.

Ez egy eléggé igen / nem kérdés, szóval én is nehezen látok kompromisszumos lehetőséget kettőtök között.


30 éves pasiként én is biztos voltam benne, hogy na én aztán nem, most van egy csomó.. és tényleg: ez a legjobb dolog az életemben, akármilyen macerás is.

2014. szept. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ennyiből nem lehet kimondani, hogy valakiben "nincsenek meg az ösztönök". Egy jó pszichológus kellene, aki kideríti, hogy valóban személyiségednél fogva nem vagy anya-alkat, vagy tudatalatti félelmek gátolnak (szép dolog gyereket vállalni, de letagadhatatlanul vannak rizikói a dolognak: beteg gyerek lehetősége, kiszolgáltatottság mind fizikai, mind anyagi síkon, egyedül maradt anyák problémái stb.). Sokszor az a gond, hogy saját rossz gyerekkori emlékek, vagy rossz példák miatt egy nő nem bízik vagy saját magában, hogy képes lesz helytállni, vagy a társában, hogy segítségére lesz. Ráadásul egy gyereket nem lehet "visszacsinálni", ha az ember rájön, hogy meghaladja az erejét. Szóval ha ilyen gondolatai vannak egy fiatal nőnek, akkor nem lehurrogni meg győzködni kellene szerintem, hanem feltárni a dolgok gyökerét, és az esetleges félelmeket kezelni (nem elbagatellizálni, és nem is felnagyítani, hanem megoldani).
2014. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
76%

Nem az lenne a baj, ha nem akarsz gyereket. A félelmeid, na azok a baj.

Én azt mondom, 21 évesen, ilyen gondolkozással és fóbiákkal egyelőre ne is vállalj gyereket, bőven ráérsz!

2014. szept. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!