Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondod el párodnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondod el párodnak tényszerűen, ha a viselkedése nem tetszik, anélkül, hogy megsértenéd?

Figyelt kérdés

Csernusnak van egy jó megközelítése, de nem tálalom sehol. Valahogy úgy néz ki:


- Szívem szeretnék mondani neked valamit. Alkalmas most?

- igen alkalmas

- szívem igye tudod, hogy nagyon szeretlek. De nagyon bánt valami, amin szeretném, ha változtatnál. Szeretnéd tudni, mi az?

- igen / menj a francba

...


Sajnos nem emlékszem, hogy ezután hogyan kell felépíteni. Tudjatok esetleg, hol nézhetnék utána?



2018. jan. 30. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én nem vagyok Csernus, de ha olyan párom lenne, akinek nem mondhatom el, ha valami nem tetszik,mert megsértődik, nem könyvet keresnék, hanem a bőröndömet. Ennél azért kicsivel nagyobb gondok is adódnak majd az életben, kínos, kellemetlen szituk - Ha ezt nem tudjátok megbeszélni, azt hogy fogjátok?
2018. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem ez hasznos lehet.


Tényleg csak meg kell mondani. Volt, hogy bénán és bántón fejeztem ki magam, de meg tudtuk beszélni és fejlődök benne.

2018. jan. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csak egyszerűen meg kell mondani. Ha meg is sértődik rajta, meg tudjuk beszélni. Fejlődik ő, általa én, és a kapcsolatunk is. Mindenki nyer.

Ha meg nem tudnánk megbeszélni, legalább nem pazaroljuk egymásra feleslegesen az időt. Nem kell taktikázni...

2018. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

En siman megmondom,ha nem tetszik vmi. Nem erdekel,h megsertodik miatta. Nem felek,h szakit amiatt. Ha menni akar ,menjen. En nem fogom megtagadni onmagam.

A megsertodes az o hibaja,nem az enyem. Megserteni nem lehet vkit,csak megsertodni. Onbizalom kerdese,h megsertodsz-e vmin. Ha kicsi az onbizalmA,akkor mindenen megsertodik. O a vesztes,nem en.


N/34

2018. jan. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi csak simán, nem vádaskodva szoktuk. Én például utálom, ha passzírozza a szemetet tovább, ő meg utálja, ha a konyhában fésülködök. Megmondtuk, mindketten figyelünk rá és kész.
2018. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van néhány trükk, amivel el lehet venni a dolog "élét". A legáltalánosabb az, hogy elkerüld az összes olyan helyzetet, amikor a párod azt érzi, hogy védekeznie kell valamilyen támadás elől.

Tehát például:

- ne az ő hibáján legyen a fókusz, inkább azon a problémán, amit ez okoz, de még inkább ennek a megoldásán;

- előzd meg a negatív reakciókat! Ha tartasz tőle, hogy megsértődik, akkor indíthatsz úgy, hogy "nem az a célom, hogy bántsalak, kérlek, ne így fogd fel" stb.

- ha kérsz tőle, adj is valamit cserébe, tehát ne egyoldalú követeléssel állj elő, hanem egy kompromisszumot javasolj;

- mindig maradj higgadt, soha ne menj bele játszmába, harcba. Ha nem megy nyugodtan, akkor napold el a dolgot, vagy lépj visszafele pár lépést a kommunikációban, érd el, hogy megértse, hogy nem őt támadod, hanem az a célod, hogy megoldj egy problémát.


Satöbbi.

2018. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hagyd már Csernust, az egy komplexusos idióta.


Leülteted és megmondod neki, hogy figyelj, szeretlek, ám ez meg az nem klappol, próbáljunk rajta változtatni.


Aki megsértődik, azzal meg nem is érdemes további kapcsolatot ápolni.

2018. jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!