Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy győzzem le magamban az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy győzzem le magamban az ilyesfajta félelmet? Rosszul esik ha ezt látom a páromtól. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Már négy éve együtt vagyunk a párommal. Eleinte kicsit féltékenykedőbb voltam, páromnak nagy az ismerősi köre, nem hittem el, hogy neki tényleg ilyen "kicsi" kell(ugye akkor 17-18 voltam, ő már 23)

Kb egy éve teljesen harmónikus a kapcsolatunk, mondhatni együtt lakunk és alig-alig voltak problémák, megnyugodtam.

Aztán néha előjön egy-egy abszurd eset,ami nekem rosszul esik és ezt szeretném valahogy leküzdeni. Ha azt látom, hogy egy szebb lánnyal valamiféle pici kapcsolatba is kerül, féltékeny leszek. Pl egy lány kb 2 méterre, elvan foglalva egy eladóval, észre se vesz, a párom meg hangosan ráköszön és int, hogy vegye észre. Nem értettem minek kellett felhivni a figyelmét, mikor közel se voltunk hozzá, el is volt foglalva, de kellett integetni neki... Kicsit rosszul esett, mert mintha beakart volna vágódni nála. Aztán elfelejtődött... most meg irt neki szülinapi köszöntőt vigyorgó szmájlival, pedig csak néhány embernek szokott. Hirtelen ez is rosszul esett, főleg, hogy a lány olyan férfias munkát végez, amit a párom is. Olyanok jutnak eszembe, hogy talán emiatt is/szépsége miatt is bejöhet neki, vagánynak tartja. Rosszul vagyok a gondolattól is. Vagy simán lehet ez azért, mert régebbi ismerőse és kész? Mit tegyek, hogy ne érezzem magam rosszul emiatt? 21N


2018. febr. 6. 23:19
 1/8 Béla. A Király. ***** válasza:
45%
Fújod te is fel a semmit, gratulálok. Adott rá okot korábban, hogy bizalmatlan legyél irányába?
2018. febr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Pszichológus kell neked, nem párkapcsolat.
2018. febr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak azt az "okot" hogy megszólitotta és vigyorgott neki, mikor semmi értelme nem volt. Kicsit flört nézetü volt nekem, hangos szia, majd mikor visszanézett a lány ő megint ránézett, integetés, vigyorgás.

Nem értettem ezt. S akkor jött ez a dolog, hogy amúgy nagyon kevés embernek ir, de neki is kellett irnia....

2018. febr. 6. 23:36
 4/8 A kérdező kommentje:
Illetve tetszik neki, ha egy nő végzi azt a munkát, amit ő is, párszor láttam, hogy nézett ilyen videókat. Ebből gondolom, hogy bejöhet neki :/
2018. febr. 6. 23:38
 5/8 Béla. A Király. ***** válasza:

Képzeld a fiú haverjaimra is ráköszönök, meg mosolygok, mégse akarok kikezdeni velük, mert nem is vagyok meleg.


A mosoly a kedvesség jele. A köszönés az udvariasság része. Ha meglátok egy ismerőst, odamegyek és köszönök.


Hogyha ilyeneken kiakadsz, akkor nőj fel, vagy nem lesz hosszú életű az a kapcsolat.

2018. febr. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Láttam már egy pár extrém féltékeny esetet, de hogy komolyan abból csinálsz problémát, hogy a fickód ráköszön egy lány ismerősre...Azt írod közel sem volt, meg azt hogy 2méterre. A 2méter az számodra egy olyan távolság, amiről már nem érdemes köszönni egy ismerősnek? :D És vigyorgást írsz, ami valószínűleg mosoly volt, de te ezt is felfújod, mint a szülinapi köszöntő mellé csatolt mosolyt is. Egy szülinapi köszöntő egy darab mosoly nélkül...képzeld, ha neked azt mondaná egy ismerősöd totál hidegen fapofáva robot hangon, hogy Boldog születésnapot kívánok! Csak jobb egy mosollyal nem?


Mielőtt félre értenéd, nem azért ironizáltam, mert sértegetni akartalak, csupán felnyitni a szemedet, hogy itt a te buksidban vannak a gondok, a semmiből csinálsz hatalmas problémát. Ha nem hagyod abba abból tudod mi lesz? Most azb a gondod, ha köszön egy lány ismerősének, a következő az lesz, hogy törölteted vele facebookon az összes lány ismerősét és persze a telefonszámokat is, a tv-t elkapcsolod, ha jön a híradó, mert csinos a bemondónő stsb stb stb. Ha erről nem szoksz le gyorsan abból tudod mi lesz? Vagy elhagy vagy félrekefél, amibe te üldözöd bele.

2018. febr. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Súlyos önbizalomhiányod lehet és a kötődési mintád se egészséges. Undorító ez a féltékenykedés, ráadásul konkrétan a semmit fújod fel. Magadban keresd a hibát, ebből önfejlesztéssel ki tudsz lépni, de ehhez önismeretszerzésre és önbecsülés építésre is szükséged lesz. Gondolom az egész életed a párod körül forog, ami szintán marhára nem egészséges és ezen se ártana dolgoznod. Ha egyedül nem megy, keress fel egy pszichológust. Az egy dolog, hogy ezzel a viselkedéssel hosszútávon kb. az összes kapcsolatod tönkre fogod tenni, de ilyen rettegésben élni borzasztó kínzás lehet, ugye nem akarod ezt magadnak egy életen át? Na ugye.
2018. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tudnátok ajánlani valami könyvet amiből tanulhatnék esetleg és segitene nekem?

Persze nem akarom őt elvesziteni, sem az agyára menni, ezeket általában nem mutatom ki neki, és mint mondtam kb egy éve semmi ilyen dolog elő sem jött. Gondolom ez egy ilyen hullámvölgy nálam, közrejátszik a periódusom, hormonális ingadozásaim és ez is ki tud boritani. De csak nagyon ritkán nyaggatom ilyesmivel, inkább megvárom mig elmúlik bennem. Persze tudom, hogy nem normális. Pszichológushoz nem tudok menni, mármint nem Mo.-n lakom és ezen a nyelven nem tudnék hatásosan kommunikálni vele, ezért szeretnék inkább valami könyvet.


Egyébként csak nem lehetek nagyon hárpia, mert nem ült volna velem 4 évet és akarna elvenni feleségül, mindent megadok neki és szabadideje is van anélkül hogy én nyaggatnám. Csak néha előjön egy ilyen bennem, hogy semmi köze se legyen más nőhöz. Persze tudom, hogy nem reális elvárás, megpróbálom rendezni ezt magamban.

2018. febr. 7. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!