Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet féltékenységről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet féltékenységről beszélni anélkül, hogy féltékeny hárpia lennék?

Figyelt kérdés

Oké, ez így visszás kérdés, tudom.

Féltékeny vagyok, általában jól kezelem (sose szoktam hisztizni, tudom, hogy vannak nőismerősei is páromnak), de mostanában egyre kevésbé. Talán amiatt, hogy az elmúlt időben sok volt a konfliktusunk. Van egy hobbija, ahol csajok is vannak, fejébe vette, hogy én féltékeny vagyok az egyikre - holott nem konkrétan rá, hanem csak az fáj, hogy sokszor a mi együttléteink kárára műveli. Mármint a hobbit. Próbáltam elmagyarázni, nem érti, korlátozásnak éli meg. Ennyiben maradt. Azóta viszont ki van élezve arra, hogy én féltékenykedem, ha kérdezek valamit, rögtön kiakad, ezáltal meg nyilván bennem is generálja a dolgot...

Konkrét példa: múltkor összebújva heverésztünk, telefonja zizzent, messengeren ráírt valami nő, akinek még nem láttam a nevét. Kérdeztem normálisan, ki ez, erre közölte, hogy csak egy ismerős, mondom oké válaszoljon neki nyugodtan. Félretette a telefont, meg sem nézte az üzit. Kérdem, ennyire titkos? Erre nekem esett, hogy féltékenykedem, holott csak annyira lettem volna kíváncsi, hogy ki ő (kolleganő, stb.) Ennyiben maradt.

És igen, most már féltékeny vagyok. Szégyellem, sosem tettem ilyet, de most belenéztem az üzeneteibe. Az említett beszélgetés ki van törölve, nem találtam meg, találtam helyette mást, kolleganőt, akinek azt ecsetelte poénosan, hogy szívesen megnézné újra bikiniben...


És most kiborultam. Egyrészről baromira szégyellem magam, mert sose gondoltam, hogy ilyen kutatgatós lennék, én azt az elvet vallom, hogyha menni akar valaki, akkor menjen. Másrészről meg megnyugtatást vártam a dologtól, ehelyett...

Fogalmam sincs, mit tegyek most. Hogy lehetne erről beszélni anélkül, hogy nekiállnék vádolgatni.

Fizikailag nem hiszem, hogy megcsalna, de nyilván oka van, hogy kitörölte a beszélgetést, amit megláttam...


(Kérlek, azokat a válaszokat hanyagoljuk, hogy a féltékenység a saját önbizalmam, stb. Ezekkel mind tisztában vagyok.)



2018. febr. 11. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem maradnék benne olyan kapcsolatban, ahol ilyen sunyiskodós a pasi, sőt, még a a másikra hárít mindent. Nem csalt meg (vagy csak nem tudsz róla), de ezek az üzenetek az előszobája annak.
2018. febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En a reakciodat teljesen normalisnak tartom. Az exem ugyanez volt, be is jott mindig a megerzesem hogy megcsal. En az ilyen pasit kiraknam, a mostani parommal " furcsa mod" sosincs ilyen jellegu problemank.
2018. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy a bikinis poén nem friss, tavaly nyári, csak most beszélgettek újra, ezért láttam a frissek között. Vagy hát ki tudja, volt-e a kettő között törölt beszélgetés, de ha optimista vagyok, feltételezem, hogy nem...

A törölt beszélgetés az, ami igazán fáj. Éppen ezért nem szembesíteni szeretném, hanem beszélni a dologról, csak nem tudom, ezt hogy lehet kivitelezni. Mert ha belekezdek, hogy a csaj aki írt neki a múltkor... abból csak az jön le, hogy én pattogok a dolgon. Válaszokat szeretnék, nem veszekedést.

2018. febr. 11. 14:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha az én párom olyat írna egy nőnek, hogy megnézné bikiniben, hasonlóan reagálnék. Pedig nem vagyok egy kimondott féltékenykedős típus.
2018. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!