Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nektek, hogy van időtök a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek, hogy van időtök a párotokra az egyetem mellett? Főleg a diploma előtt? Ti hogyan oldjátok meg? :\

Figyelt kérdés

2018. febr. 27. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Páromat pont szigorlati vizsga előtt ismertem meg. :D

Bár még az első hétben, a szigorlat hetén, nem alakult még ki nagy érzelem, szerencsére, így tudtam a tanulásra összpontosítani, de utána már egyre nehezebben tudtam tanulni. Aztán meg az államvizsgára össze kellett magam szedni. :D


Ennek már kb 5 éve lesz.

5 éve együtt vagyunk.

2018. febr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Egész egyetem alatt volt párom, távkapcsolatban voltunk. Hét közben a sulira koncentráltam, péntek estétől vasárnapig meg a párommal voltam. Vizsgák előtt előfordult, hogy egy-egy találkozás elmaradt, de nagyon ritkán. Olyan is volt, hogy vittem a tanulnivalót a páromhoz és nála tanultam. Pedig nem egyszerű egyetemre jártam és szép eredménnyel végeztem.
2018. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem munka + egyetem + sport, hobbik mellett is van időm. Meg kell tanulnod beosztani az idődet.
2018. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
Bocs, de egyetem mellett van az embernek a legtöbb ideje. Majd ha elkezdesz dolgozni, na akkor fogsz nagyot nézni:)
2018. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
utolsó, ez nagyon nem mindig igaz, hogy egyetem mellett van a legtöbb ideje az embernek :D ha diákmunkázik, akkor tuti nem. nem bufészakra járok, mellette amikor csak van időm, hétvégén is dolgozok, hogy fenn tudjuk tartani az albèrletet a barátommal (ő is egyetem+munka) mellette fenntartani a háztartást, plusz előre együtt főzni (mert ugye az olcsóbb)...hát ha végzek, ennél csak több időm lesz, jelenleg 0 szabadidőm van. azért próbálunk időt szánni egymásra a párommal, br ez már végkèpp az amúgy is kevés alvás rovására megy xD
2018. febr. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó hidd el, ha végzel még kevesebb időd lesz, amint elkezdesz dolgozni. Pedig így van, soha nem lesz annyi időd mint az egyetemi évek alatt. Én sem büfé szakra jártam, úgyhogy tudom. Az már más kérdés, hogy nem jól osztod be az idődet. Lehet, hogy most sincs annyi időd, amennyi kellene, de ha elkezdesz dolgozni még kevesebb lesz.
2018. febr. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én levelezőn végzem az egyetemet, közben teljes munkaidőben dolgozok, háztartást vezetek és szervezem a szeptemberi esküvőnket. És mindezek mellett mindig van időm a vőlegényemre.
2018. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Késő esténként,ha van idő és hétvégén. Úgyis fenn lennék 11-ig akkor már inkább vele vagyok előtte és hazaesek és egyből alvás, minthogy a koliban sorozatot bámuljak pl, olyankor már tanuláshoz úgysem fog az agyam.
2018. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A párom levelezőn végezte el az infot kitűnőre, 8 órás munka és gyerek mellett.

Szóval ne nyafogjon az akinek csak az egyetem van, hogy nincs elég ideje...

2018. márc. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Levelezőn végzem az egyetemet, nem büfé szakot (villamosmérnök). Mellette dolgozom szakmában, szinte minden nap bent vagyok 9-19-ig. Így a havi 2 pénteket és 1 csütörtököt amit a sulira fordítok, bőven le tudom csúsztatni. Utóbbi 3 hétben minden szombaton bent voltam az egyetemen. Van 3 határidős projektünk, ezért néha vasárnap is dolgozom (múlt héten hétfő hajnalig). Mellette heti 3-4 edzés, minden 2. nap főzök, minden 3. nap mosok, és marad idő a barátnőmre is. Sőt, még maszek munkát is csinálok mellette. Az autómat pl. magam szerelem, mivel barátnőm tavaly dolgozott 2 ünnep között, a nagyszervízt akkorra időzítettem. Szilveszter este fél9-kor még nyakig a motortérben voltam, 10-kor már megkezdtük az éjszakát.

A kulcs abban van, amit már itt leírtak, meg kell tanulni beosztani az időt. Szó szerint minden percet. Nekem ami a legtöbb időmet elvette 1-1,5 éve az a tömegközlkedés (napi 3-3,5 óra), sajnos mindig olyan helyen laktam(lakok), ami a munkahelyemtől 10+km-re volt városon belül, 2-3 átszállással. Nem BKV-zok, ezzel napi 1,5-2 órát megspórolok, akkor is ha dugó van. Nem nézek TV-t, mivel minden nap későn végzek, boltba este járok, így egy bevásárlás is kb. a fele annak mint ha csúcsidőben mennék. Edzőterembe késő este-éjszaka járok, így az út és maga az edzés is kb. fele annak, mint ha nap közben tenném. Főzni rggel szoktam, sokkal kényelmesebb mint este mikor hazaérek. Vizsgaidőszakban nincs túlóra és maszekolás, min. 1 hét szabit ki szoktam venni. Projekt témáim az egyetemen, illetve leendő szakdolgozati témám munkahelyi projektek, így az ezekre fordított idő is drasztikusan lecsökken. Nem bulizunk, nem iszunk, nem csapjuk szét magunkat minden hétvégén 2x mint 18-20 éves korunkban.

Átlagosan minden 2. napot (a munkán kívül persze) a barátnőmmel töltök, a hétvégéket szinte végig. Ő is nagyon sokat dolgozik, havi 6* van 24 órás ügyelete. Minden hónapban mikor megkapja az ügyeleti beosztását, leülünk, összevetjük az én várható túlóráimmal, "tanulós" napjaimmal, esetleges maszek munkával, és úgy osztom be az időmet, hogy amit nem tudunk együtt csinálni, lehetőleg akkor tegyem amikor ő is elfoglalt egész nap.


Azzal, hogy amég valaki egyetemista addig van szabadideje, részben egyet értek. Aki nappali tagozatos hallgató és nem dolgozik, annak igen. Aki dolgozik, annak nem, annak egy megváltás lesz az egyetem vége. Nagyon sok nappalis "kollégával" találkozom, akik nappali tagozat mellett letúrnak heti 30-40 órát (a munka jellege teljesen lényegtelen, így is úgy is igénybe vesz). Az rengeteg, de megcsinálják, mert kell a pénz. Én pl. nappali tagozat mellett felét se tudnám megcsinálni annak, amit most. (tanultam már nappalin is felsőoktatásban) Persze nagyban attól is függ, ki mennyire veszi komolyan, mind a munkát, mind az iskolát.

2018. márc. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!