Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a szituban hogy ne legyek hülyep. A?

Figyelt kérdés

Én vagyok a nő. Nagyságrendekkel több pénzt keresek, mint a vőlegényem; nagyjából 4-5x annyit.


Közös bankszámla nincs, vállalkozók vagyunk és csak így tudjuk megoldani.


Az ő bankszámláján néhány százezer forint maradt (nagyobb kifizetéseket vár egy hónapon belül) így két hete odaadtam neki az egyik bankkártyámat, hogy használja azt ha vásárolnia kell. Nem költ hülyeségekre, de most például nagyon sok kp-t próbált vele felvenni, hogy kifizessen egy céges megbízást amit eleve nem értek - fizesse a saját cége pénzéből nem?


Megmondom őszintén, hogy kicsit hanyatt vert, hogy mióta gyakorlatilag csak az én számlámról folyik kifelé a pénz, milyen gyorsan apad. Azt hittem és komolyan azt éreztem, hogy mivel az egész életünk közös, ez nem fog rosszul érinteni... de basszus nem is tudom, annyira zavar, hogy én fizetek mindent.


Be vagyok feszülve és nem tudom mit mondjak, hogy ne sértsem meg. Tök idiótán viselkedek...


Rólam azt kell tudni, hogy gyerekkoromban nagyon szegények voltunk, ezért a pénzhez való hozzaallasom nem egészséges, tudom és igyekszem változtatni rajta. De most egy merő görcs vagyok, hogy tepernem kell mint a barom, hogy továbbra is tudjak gyűjteni és ne kerüljünk mínuszba.


Őszintén, ti hogyan próbálnátok vagy hogyan tudjátok ezt ésszel, okosan kezelni és nem kirobbantani egy tök felesleges vitát, ami még a pasi férfiasságát is megtiporhatja? :/ Ezt nagyon nem akarom de nagyon becsípődtem most...


Volt olyan egyébként, hogy nekem nem volt pénzem és o fizetett mindent. Voltunk mi már mindenféle felállásban. Azt hiszem az én fejemben van a baj és nem tudom hogyan oldjak ki :(


2018. márc. 3. 17:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, hazajött és megbeszéltük. :)


Elméletileg valóban közös a kassza, csak technikailag nem - ezért nehéz érzelmileg nekem ezt menedzselni (néhány éve még foggal körömmel kellett védenem ami az enyém), de most leültünk és átbeszéltük a szabályokat és hogy mik azok a tételek, amikben előre kiegyezünk.


Rosszat igazán ne feltételezzetek róla, a legjobb és legbecsületesebb ember akit ismerek. Az fel se merült, kérdés se volt, hogy vajon le akar-e nyúlni engem. Hogy le akarna lépni az meg nonplus ultra butaság. Aki ezt írta készpénzként, őszintén sajnálom, nagyon rossz tapasztalatai lehetnek. :/

2018. márc. 3. 19:17
 12/15 anonim ***** válasza:

"Az ő bankszámláján néhány százezer forint maradt (nagyobb kifizetéseket vár egy hónapon belül) így két hete odaadtam neki az egyik bankkártyámat, hogy használja azt ha vásárolnia kell. Nem költ hülyeségekre, de most például nagyon sok kp-t próbált vele felvenni, hogy kifizessen egy céges megbízást amit eleve nem értek - fizesse a saját cége pénzéből nem?


Megmondom őszintén, hogy kicsit hanyatt vert, hogy mióta gyakorlatilag csak az én számlámról folyik kifelé a pénz, milyen gyorsan apad"


"Rengeteget dolgozik"


Nos, én először is leülnék vele és megkérdezném, hogy miért az én számlámról fizette a céges megbízást?

Ez mondjuk még akár NAV/adózási problémát is okozhat, ha nem a saját számlájáról, a saját cégének a pénzéből fizetett utalt.


Aztán: van egy olyan érzésem, hogy lehet, hogy rengeteget dolgozik - viszont lehet, hogy nem is tudja úgy beosztani a pénzt, mint Te- ezért maradt csak pár százezer ft a számláján.


Aztán: pl. amikor megkapja a nagyobb kifizetést, vajon visszatölti azt a céges megbízásos kifizetést a számládra? Gyanítom, hogy nem fogja.


Mióta vagytok együtt? Én úgy gondolom, egy tisztázó megbeszélésre mindenképpen szükség van...



"Volt olyan egyébként, hogy nekem nem volt pénzem és o fizetett mindent."

Ez nagyságrendileg ugyanakkora volt, mint amennyit most felvett?

Mert nagyon nem mindegy, hogy az Ő fizetett mindent, az egy havi kaja vagy mondjuk 500 ezer ft...

2018. márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
47%

Már a legelején el van szarva ez a kapcsolat.

Megy az enyém-tied ami nem működik egy házasságban, márpedig a többszörös keresetkülönbség ezt okozza. Egy családnak tartod magatokat, de mégis bánt, hogy a TE pénzed költi. Alapvető hiba.

Mi lesz később? Van még kétmillió a számlámon Drágám, de az az én pénzem, én költhetem el és arra amire rábólintok. Máris kibillen az egyensúlyi helyzet és a másik azt fogja érezni, hogy nincs beleszólási joga a pénzügyekbe, mert többet keresel.

Ennek így nincs jövője.

2018. márc. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Utolsónak szerintem nincs igaza. A férfi még nem vette el a nőt. Miért is kéne mindent beledobni a közösbe nő részéről?

Ne kelljen már egy olyan embert jócskán pénzelni, aki alig keres valamit, és bármikor szó nélkül leléphet.

2018. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
mit vállalkoztok egyébként?
2018. márc. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!