Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy mondjam el ezt a rokonaim...

Hogy mondjam el ezt a rokonaimnak? Kifizettessem velük, durva legyek vagy csak simán panaszoljam el?

Figyelt kérdés
Nagybátyámék nagyon rendes emberek, mindig jóban voltunk, segítettünk egymásnak ebben-abban. Ha van valami gondunk, segítünk, ha tudunk. A nagybátyám eléggé egy rámenős, akaratos, mindig segíteni akaró ember. Még akkor is segítene, ha nem tud valójában. Otthon a feleségének mindig ő javít meg ezt-azt, olyan ezermesternek tartja magát. A héten történt, hogy elfecsegtem a feleségének, hogy régi a hűtőnk, már eléggé zúg, eljegesedett stb., ő meg rám erőltette, hogy a nagybátyám majd megbütyköli és jobb lesz, mint újkorában. Nem akartam, nem si ezért mondtam neki, de rám erőltette, aztán beleegyeztem. A hűtőmet meg teljesen tönkretette. Régi hűtő volt, de még működött, nincs pénzem újra. Nem akarok velük rosszban lenni, de mérges vagyok miatta nagyon és kellene egy másik hűtő. Mit reagálnátok a helyemben?

2018. jan. 7. 19:43
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%
Mit fizettetsz ki, egy régi rossz hűtőt vagy egy újat?
2018. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
A régiért valami kárpótlást, nem tudom, nagyon ideges vagyok. Nem volt rossz a hűtő, előtte még működött, csak régi.
2018. jan. 7. 19:49
 3/38 anonim ***** válasza:
84%
Szó szerint így, hogy nem működik a hűtő, értékeled a segítő szándékot, de többet ártott, mint használt és most nincs hűtőd. Vagy vegyen egy újat vagy fizesse ki a réginek a megjavítását, mert nincs pénzed egyikre sem, ellenben az ételeket nem tudod hol tárolni.
2018. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
85%
Húha, én is ismerek ilyen embert aki nagy arccal ért mindenhez, aztán az ember csak fogja a fejét az eredmény láttán. El kell döntened, hogy neked az a fontos, hogy ne sértődjön meg a kókler a visszautasítás miatt, vagy a vagyontárgyaid a fontosabbak. Nekem az utóbbi fontosabb. Az autómat akarta így megbütykölni valaki, mondván ő férfi én meg nő, majd ő jobban tudja. Nem engedtem. Megsértődött. Elvittem szervizbe és az volt a baja amire gyanakodtam. Te döntesz...
2018. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
74%
Minek egyeztél bele?
2018. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
97%
Elhiszem, hogy mérges vagy. Gondold azért tovább, mi lenne, ha kifizettetnéd: a jó viszony valószínűleg megromlana, és az sem biztos, hogy elismerné, hogy ő bütykölte el a dolgot (vagyis ki tudja, kifizetné-e). Te látod át, neked kell jobban tudni, hogy megéri-e. Az biztos, hogy legközelebb nem kellene elmondani, hogy valami elromlott, de gondolom ezt már megfogadtad...
2018. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
38%
Gondolom ha megjavította volna, akkor nem akarnál neki fizetni, de most, hogy elrontotta tartanád a markod. Minek egyeztél akkor bele? Vállaltad a kockázatot, rosszul sült el, a te hibád is.
2018. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
27%

"A régiért valami kárpótlást...... nagyon ideges vagyok" Akkor kérj töle egy adag nyugtatot!

Tudtad, hogy nem hütöszerelö. Te kérted meg a segitségre. Igy sikerült neki (Feltételezem, nem rosszindulatbol!!) Akkor meg mit akarsz kifizettetni? A joszándékát?

2018. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
71%
Ha megjavíttatod, szépen fizettesd ki vele az árát, vagy vegyen újat, elvégre ő tette tönkre. Ha értelmes ember, akkor ezt ő is belátja. Többé pedig ne fogadj el tőle mint "ezermestertől" segítséget, akárhogy erőlteti. Ezzel levizsgázott.
2018. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
67%
Tartsátok náluk a kajátokat. Egy idő után megunják oszt vesznek nektek hűtőt
2018. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!