Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi ez a sok negatív, lehúzó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a sok negatív, lehúzó komment? Miért nem küzdenek az emberek?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy itt mikor valaki felteszi a kérdést, hogy nem tudja, hogy akarja-e folytatni, mindenki azt mondja, hogy szakíts! Aztán meg tele van az oldal olyan kérdésekkel, hogy megbántam, már mással van, hiányzik...

Nem lehet, hogy könnyen adják fel az emberek manapság? Nem akarnak küzdeni az emberek a boldogságukért?

Miből eredhet ez a hozzáállás?

Itt most nem csak a sok vállásra gondolok, hanem akár egy kapcsolat első fazisaira is. Sokszor az első piti gond miatt vége egy kapcsolatnak.



2018. márc. 10. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Én mindig azt írom, hogy kommunikáljanak, nem írom se a válást, se a szakítást.. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Attól, hogy valaki azt írja másnak, hogy szakítson, ő meg nem feltétlen ilyen nemtörődöm a kapcsolatával.
2018. márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

szerintem a szerelem nem egy állandó küzdelem.

nekem meg attól van herótom, haazt mondjéák, küzdj, dolgozz rajta.

onnan tudod, hogy az igazival vagy, hogy nem küzdelem, nem állandó robot a kapcsolatotok, jó együtt, tudtok komunikálni, megoldjátok, és ha gond van, van egy nagyon erős belső motiváció arra, hogy megoldjátok, túllegyetek rajta.

ha valakiben ez nincs meg, nem belülről fakad, az szerintem azt jelenti, hogy nem a megfelelő emberrel van együtt.

és akkor jobb különmenni.

az van, h. az élet rövid, és nem mindig találod meg elsőre, másodjára rögtön az igazit.

ha meg azt érzed, nem vagy a helyeden, akkor úgy korrekt, ha mész, mert egy életed van, és az idő szalad.

sosem bírtam a mártírszerelmeket, hogy márpeddig ki kell tartani, akkor is ha totál boldogtalanok vagyunk együtt.

nem kell.

szabad tévedni, szabad keresni, szabad kísérletezni, szabad beismerni, hogy ez most nem oké, és tisztességesebb ezt kimondani, mint önmagunkat és a másikat is megnyomorítani.

2018. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

2-essel egyetértek, én is agyfszt kapok ettől "a házasság, szerelem kemény munka". Akiktől ezt hallottam, azok nem sokkal később mind elváltak vagy szakítottak.


A piti gond meg... lehet, hogg a másiknak nem piti.

2018. márc. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Én nem értem, miért kéne küzdeni. Ha egy kapcsolatban több a probléma, konfliktus, kompromisszum, nyűg, mint a boldog pillanat és kiegyensúlyozottság, akkor mi értelme van? Olyan rövid az élet, hadd éljem már le boldogságban és nyugalomban, nekem semmi szükségem arra, hogy valakivel együtt legyek, aki csak stresszforrás nekem meg én is neki. Amíg jól érezzük magunkat együtt és vannak közös céljaink, addig örülök a kapcsolatnak, de ha ennek vége, miért küzdjek? Annyi ember van még a Földön, akivel boldog lehetek, nem létezik ilyen, hogy nagy Ő, csak annyira, mint a fogtündér meg a húsvéti nyuszi.
2018. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Én azt mondom hogyha szeretik egymást, küzdjenek, ha nem, akkor meg ne keserítsék egymást, inkább szakítsanak.
2018. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Küzdés=szenvedés
2018. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ennyire egyszerű, emberek vagyunk, bonyolultak és hibázunk. A döntéseinket irányíthatjuk, de az érzéseinket nem.


Egy kapcsolatban is dolgozni kell és fejlődni, de fel kell ismerni amikor már csak erőltetés és nem működik, nem lehet megjavítani.


Másrészről van itt néhány frusztrált férfi és nő, akik más kapcsolataira kivetítik a saját sérelmeiket és minden hozzászólásuk csak negatív lehúzás.

2018. márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Általában ezek olyan szituk, amikor felesleges küzdeni. Pl. amikor kiírja egy csaj, hogy veri a pasija... Mégis miért küzdjön? Vagy amikor félrelépés történt. Mi értelme küzdeni?

Általában csak az egyik fél küzdene, a másik meg kiélvezné és kihasználná. Én pl. küzdök a boldogságomért. Pont ezért szakítok, ha valaki átlép egy határt.

2018. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%

2-es jól írta, a "dolgozz rajta" , hát attól én is agyfhaszt kapok. Küzdelem van pont elég az életben (munkahely, suli, saját családunk, akiket ugye nem mi választottunk be az életünkbe).

Nem azt mondom, mert kommunikálni kell persze, de vannak olyan dolgok, ami hosszú távon ha úgy gondoljuk, hogy úgysem működne (pl. anyuci pici fia, gyerek az előző házasságból, egyik fél kacsingat külföldre, a másik nem hagyná el az országot semmi pénzért), na azért nincs értelme "küzdeni". Szóval vannak azért sarokponti kérdések, amit lehet csűrni-csavarni, de ami csak lehúz, csak a vérét szívja az embernek.

Valószínű, aki azt írja, hogy szakíts, lépj tovább, annak pont egy ilyen dologra ment rá a kapcsolata, pár értékes éve. Ő már tud valamit, ezért adja ezt a tanácsot.

2018. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Abból eredhet ez a hozzáállás, hogy lehet valakinek van ilyen tapasztalata, de ahogy már írtak, a reménytelen esetekkel mi mást lehet kezdeni? Ha valaki folyamatosan bántanak, nem törődnek vele, akkor a szakításon kívül nincs megoldás.
2018. márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!