Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítsak a párommal, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak a párommal, mert jobb lenne neki nélkülem?

Figyelt kérdés

Mentális beteg (GAD/szorongásos zavar, pánikbetegség, szociális fóbia, depresszió, ezek miatti pszichoszomatikus tünetek) vagyok kisgyerekkorom óta, 10 éve folyamatosan járok pszichiáterhez és kisebb-nagyobb megszakításokkal gyógyszert is szedek. Kórházban szerencsére nem voltam, mióta együtt vagyunk (3 év lassan), sőt, volt, hogy egész jól voltam, dolgoztam, tanultam, de most pár hónapja megint rosszabbra fordult az állapotom. Ő idősebb nálam és már régóta dolgozik, tervei vannak, én pedig a problémáim miatt nehezen jutok előre a tanulmányaimmal, munkával. Harmadszorra futottam neki tavaly az egyetemnek, de csak levelezőn tudom csinálni és 4 munkahelyen próbáltam ki magam, de egyiket sem bírtam hosszú távon.

Érteni nem ért meg sajnos, de amennyire tőle telik, támogat. Szüleim viszont azt tanácsolják, kíméljem meg őt magamtól, mert amin ők keresztül mentek miattam 21 év alatt, nem kívánják senkinek.

Egyébként otthon/ha nála vagyok, akkor általában minden rendben. A fő nehézségek például, hogy nem mindig lehet velem programot szervezni, éjszaka sokszor nem tudok aludni, és ha utcára kell mennem, néha extrém módon szorongok.

Annyi előnye származik ebből a páromnak, hogy ő szerintem már beteges módon korlátozó és féltékeny, így valamennyire jól jön neki, hogy nincsenek barátaim és nélküle szinte sehova nem megyek.


2018. márc. 16. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát jól jön a párodnak a betegséged?! Ez nagyon nem jó, mert ez azt takarja, hogy ő nem is akarja, hogy pozitív irányba változzon az állapotod. Kérdem én, ha enyhülnének, vagy megszűnnének a mentális problémáid, és esetleg programjaid, barátaid is lennének, az mennyire tetszene neki?! Szerintem nem neki, hanem neked lenne jobb nélküle, mert az ő hozzáállása csak beragaszt ebbe az állapotba.
2018. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet neked egyszerű, viszont, ha ilyen idióta, akkor pont összeilletek. Majd szakítson ő, ha már nem bírja, de szerintem nem jár ilyen a fejében
2018. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne te döntsd már el, mi a jó neki!
2018. márc. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%

Neveld át magad, ne drogokat szedj.

Segíthetek, ha van benned hajlandósság.

2018. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért a szüleid is milyenek már, hogy azt mondják, nem kívánják senkinek, amin veled keresztülmentek?! Ez mi ez?! Komolyan a hozzád legközelebb állók szájából ez hangzik el? Eléggé átgondolnám hogy akkor nekem kell-e az ilyen kapcsolat az életembe...
2018. márc. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mikor szakitottam az exemmel szarul voltam igaz nem voltam pánig beteg de mikor bulizni mentem a bnőimmel sokkal jobban voltam .Nem szorongtam .Sztem hagyd el a párodat ő nem tàmogat ő magàt nézi kihasznàlja hogy te szorongó tipus vagy.
2018. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne te mondd meg neki, hogy mi a jó neki! Ha veled van, akkor fogadd nagy nagy hálával!!!
2018. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!