Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kinek van igaza? A barátomnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza? A barátomnak vagy nekem?

Figyelt kérdés

Olyan ember vagyok aki nem igazán bízik csak úgy a semmire senkiben,a barátom pedig teljesen az ellentéte ennek.

Elég sok vitát szült már ez köztünk, mert a jószívűsége miatt sokszor kihasználták már és hiába próbálom figyelmeztetni, nem hallgat rám. Mindig azt mondja, hogy én senkit nem szeretek, miért állok így mindenkihez stb. Nem értem, miért kellene feltétel nélkül bíznom bárkiben, segíteni nekik akármiben csak úgy és a nyakukba ugrani már két találkozás után? Így legalább kiderül, kik a megbízható emberek, kik azok, akire kölcsönösen lehet számítani egymással. Régebben én is a szívemen viseltem minden ismerősömet, segítettem nekik, amiben tudtam, de időről időre le voltam ejtve, ha nekem szükségem lett volna, akár csak egy beszélgetésre is,úgyhogy változtatni kellett, mert elegem lett, hogy hülyének néznek.

A lényeg az, hogy a barátom naivsága már elég sok stresszes helyzetet szült és úgy érzem, hogy már elegem van ebből. Néha annyit nem tud mondani a haverjainak, hogy ne jöjjenek minden nap hozzánk, mert zavarnak, de utána meg nekem panaszkodik, hogy nem igaz, hogy nem tudunk egyedül időt tölteni egymással. Ilyenkor elgondolkodok, hogy vajon elmentek-e otthonról neki vagy mi van vele. :D Aztán mikor beszéltem-normális hangnemben a barátaival, hogy ne jöjjenek ilyen sűrűn, még fel volt háborodva.

Szeretem őt, de gondoljatok bele, hogy mi lesz, ha már családunk lesz vagy esetleg terhes leszek? Akkor is majd el kell viselem minden helyzetet, amit szül ez a viselkedése?

Szeretem őt, nagyon jószívű ember, de hogyan tudnám rávezetni, hogy legyen csak egy kicsit tökösebb, álljon ki jobban magáért?


2018. márc. 17. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
MIndkettötöknek igaza van a saját szempontjából, csak éppen nem illetek össze!
2018. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy éppen ezért vagytok összeillő pár, kiegészítitek egymást. :-)

Ha ő alapvetően ilyen vérmérsékletű, akkor nem tudod, és nem is kell megváltoztatni, kompromisszumot attól még tudtok kötni mindketten. Mondd meg neki nyugodtan, hogy x időpontban ha vendégeket szeretne hívni, akkor kérdezzen meg téged is, és ha nem látod épp szívesen a haveri társaságot, akkor mondja meg nekik, hogy sorry, legközelebb jöjjenek. Ebben nincs semmi sértő, és nem is akkora probléma, amin szép lassan ne lehetne változtatni :-)

2018. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát ebben az esetben pl szerintem neked van igazad.

a többi esetet nem ismerjük.

nem jó az, ha hagyja az ember, hogy mások kénye kedvétől függjön, naiv és kihasználják, de az se jó, ha valaki mindenkiben kb ellenséget lát, mindenkiről a rosszat feltételezi. a kettő között lenne az ideális.

2018. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Magától kell rájönnie. Esetleg vezessetek be heti 1 napot, amikor pár órát csak egymással foglalkoztok. Csak halkan jegyzem meg, hogy ha egyedül leszel otthon egy kisbabával, sokszor vissza fogod sírni a haverokat. Van az az állapot, amikor eladnád az ördögnek a lelkedet, csak 5 percre vakarja le rólad valaki a gyereket. ;)
2018. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4-nek igazat adok, hasonló szituban vagyunk, mi megbeszéltük, hogy egyszerűen bezárjuk a kaput és nem vesszük fel a telefont, mikor kettesben vagyunk. A babázós rész is igaz, nem csak azért, hogy 5 perc nyugtom legyen, inkább azért, mert rajtuk keresztül tartom a kapcsolatot a külvilággal. Hülyén hangzik, de jó érzés néha nem a gyerekről beszélgetni, hanem újra embernek érezni magam. Tehát nem kell őket lerázni, csak néha megoldani, hogy kettesben legyetek.
2018. márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tökösebb embert akarsz, akkor válassz tökösebbet.
2018. márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!