Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vettem rá nehezen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vettem rá nehezen a barátnőmet, hogy Instagrammon kövessen ki, egy olyan pasit, akivel együtt volt 3 hónapot 2015-ben?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztam fel neki a témát, hogy aki re nem vagyunk kíváncsiak, akkor értelemszerűen nem követjük.


Nekem volt 2 lány barátom, akiket még régebben ki kellett követni, mert nem akarta elhinni, hogy valóban soha semmi nem volt egyikkel sem. 7 éve ismerem és az idő alatt bőven lett volna mit tevékenykednem, de tiszteltem őket mint barátot, ezért nem is akartam ezekből problémát.


Mondtam neki, hogy ennyi erővel akkor ő is nyugodtan ki követheti, azt a pasit, mert engem zavar.


Erre az volt a válasza, hogy azért nem, mert ismeri és akkor ennyi erővel mindenkit aki fiú, ki követhetne.


Én mondtam neki, hogy nem mindenkit kértem, csupán azt az egy személyt.


Kb. 2 órán át ez volt téma, ilyenkor szó-szót követ és ki kerekedett egy vita. Mondtam neki, hogy tökre elkanyarodtunk a témától és ez volt az egyetlen kérdésem felé, hogy miért követi azt a fiút, akivel együtt volt 3 hónapot, miközben én a lány barátaimat már rég ki offoltam.


Itt ismét a szokásos bla, bla vita.


Pár óra után sikerült rávenni, hogy akkor kövesse ki, azt a pasit.


Mondtam neki, hogy erre az egész vitára nem is lett volna szükség,ha megkérdezni, hogy miért kérem, hogy kövesse ki, akkor szerintem normális emberek módjára meg tudtuk volna beszélni.


Erre azt mondta, hogy nem szokta látni, az ő posztjait.


Leírtam neki, hogy engem zavar, és idegesít, mert tudom, hogy mennyit nyomkodja ezt a fantasztikus programot, és nem, létezik, hogy egy-egy posztját nem látja.


Válaszokat kérek, hogy ki, hogy gondolja ezt a helyzetet!


2018. márc. 21. 22:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gáz, hogy elvár tőled x dolgot, de ő nem hajlandó érted megtenni ugyanazt. Bármi legyen is az x.
2018. márc. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten éretlen kis hülyék vagytok.

Kettős mérce, kisajátítás, infantilis játszmázás. A bizalom, az érettség teljes hiánya.

Amíg azt hiszitek, hogy bármi azon múlik, hogy instán kit követ a másik, addig teljesen el vagytok tévedve.

2018. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én is tiszában vagyok, illetve szerintem a kérdező is azzal, hogy nem instán fogja megcsalni a nő, meg egyebek. Viszont ha ennyire sokat jelent neki és nehezen hajlandó 'kikövetni' akkor azt jelenti, hogy valamiért érdekli és kiváncsi rá. Ez nem fizikai megcsalás, de igenis romboló és rossz tud lenni, hogy a párod akiben bizol ennyire érdeklődik egy más nemü iránt, akivel volt is régen kapcsolata.

Pontosan hasonló történt velem is, csak itt én vagyok a lány. Nagy vita lett az egészből, hisz ő sem akarta kikövetni a csajt, akit a napokban ő maga keresett fel és követte be, szintén nem értette miért szúrja a szemem.

Még ha meg is történik, ám ő(k) ellenkeznek és inkább veled veszekszik rajta, akkor mire gondolj, ha nem arra, hogy fontos neki valamiért és látni/nézni akarja az adott személyt?

Lehet most sokan lepontoznátok emiatt, de én majdnem szakitottam emiatt a barátommal, pedig nagyon szeretem. Nem amiatt, mert követte a csajt, hanem mert képes volt velem, a szerelmével veszekedni egy múltbeli lány miatt. Ha valaki velem van és engem szeret, akkor tartsa tiszteletben mi esik rosszul nekem és tiszteljen annyira, hogy nem egy más lány miatt veszekedik velem.

Nem csak fizikai megcsalás létezik, sajnos a mai világ nagyon elkorcsult és épp olyan jelentőséggel és romboló hatással bir a kapcsolatokra a mikro-megcsalás is, amire itt legyintenek. De aki tapasztalta az tudhatja, hogy ugyanolyan rossz, hogy nem testileg érintkeznek, de fejben a másikra gondol és igy érdeklődik.(Ha beirod google-ba több infót kaphatsz erről)

Fontos lenne, hogy felismerjétek, ha ez jelen van a ti kapcsolatotokban is. Itt a barátnőd kellene felismerje, hogy aprócska dolgot kértél tőle, és ha nem számit neki az a másik, akkor könnyen megtehetné.

2018. márc. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Interferencia ***** válasza:
13: Nálatok hogyan oldódott meg ez a kérdés?
2018. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát én nagyon kiborultam, mert: Első nap csak annyit láttam,hogy ismerősök lettek Fb-n. Oké, ismerik egymást miért ne. Másnap látom, hogy a párom külön megkereste instán is, akkor kezdte el szúrni a szemem, hogy mit nézegeti és jelölgeti be ott is. Kiderült,hogy régen volt közöttük valami de már évek óta nem látta. Szépen, hiszti nélkül beszéltem vele, hogy nekem ez nem okés, nem értem miért kiváncsi rá ennyire, oké, hogy ismerősök, de miért keresi és nézi más oldalon is stb. Mondtam szeretném, hogy kitörölje, az ilyen kényes múltbéli témát nem akarom a jelenben is tudni/látni.

Ekkor jött a bibi, hogy nem akarta kitörölni, mert hogy "mit gondol a csaj majd" (tiszta idegen már, wtf?) "miért ne lehetne ott,ha ismeri" és már odáig jutottunk, j

2018. márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

*hogy kiabált velem. Nekem itt betelt a pohár, teljesen azt szűrtem le az egészből, hogy neki túlságosan számit az a csaj, ha inkább veszekedik velem, akit szeret állítólag. Teljesen úgy éreztem,hogy semmibe vesz engem, az érzéseim. Mikor már odáig jutottunk,hogy másnap is ezen vitáztunk, azt mondtam hogy nekem ez igy nem kell, rá akartam kicsit ijeszteni, hogy ne vegyen engem annyira biztosra, hiába nagyon szeretem,imádom őt, nagyon elkényelmesedett. Összeszedtem a cuccait és mondtam, hogy mehet, ha egy ennyin nem képes kompromisszumot kötni, én nem érzem magam biztonságban, hogy tényleg annyira szeret ő is mint én őt.

Arra gondoltam, hogy ha ezek után rájön, hogy elveszíthet és belátja, bocsánatot kér akkor tényleg szeret. És igy is lett, alig vitte ki a cuccait már visszajött, mert hogy ő nem tud engem itthagyni és csak engem szeret.


Utána közösen olvastunk erről a fentebb említett mikromegcsalásról, hogy tényleg létezik ilyen, nem csak alaptalan elmezavarom miatt esik rosszul az ilyesmi. Belátta, hogy lehetséges ilyesmi és megbeszéltük,hogy ezentúl figyelünk jobban mindenre, egymásra főleg.


Nálunk ilyen drasztikus megoldásokig fajult, nem mondom,hogy igy kell csinálni.

De én már két napos folyamatos vita után nem tudtam mit tegyek, hogy megértse ennek a súlyát számomra.

2018. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!