Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek, ha biztos vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha biztos vagyok benne, hogy a páromnak van valami baja, de nem mondja el, hogy mi?

Figyelt kérdés

A párom mostanában furán viselkedik (pár hónapja).

Sokszor kedvetlen, és sokszor ingerlékeny, semmiségek miatt képes veszekedni.

Nem mindig viselkedik így, az idő többi részében normális, olyan amilyen szokott lenni, és érzem hogy szeret, ezzel nincs gond. Csak sokkal sértődékenyebb és távolságtartóbb, mint régen.

Eddig mindig megbeszéltük minden bajunkat, ő is mindig elmondta őszintén, ha valami bántja, ha olyan volt a helyzet akkor sírt a vállamon, stb, mindig meg tudtuk oldani a problémát.

Most viszont nem mond semmit, azt mondja nincs semmi baja...mégis nagyon furán viselkedik.

A családjában, barátai között nem történt semmi rossz, munkahelyen pont hogy javultak a körülményei az elmúlt időszakban. Nincs egészségügyi problémája (vagyis van, de azzal idén küzd 10 éve, semmi újdonság, és ez is javul szép lassan), van szabadidőnk, mostanában sok jó programot szervezünk magunknak, de mellette jut idő pihenésre is. Pénzügyi gondjaink nincsenek.


Kicsit már kétségbe vagyok esve.. vártam, hátha különösebb ok nélküli "depis időszak", de nem múlik, sőt... :(

Kezdek attól félni, hogy kettőnk között van baj, és az, hogy ilyen durcás és távolságtartó, nem igazán segít abban, hogy magán a kapcsolaton dolgozzunk "csak úgy".. nem lehet vele úgy beszélgetni.


Elmondtam már neki lényegében mindent, amit itt leírtam, de nem tud választ adni, azt mondja, nem tudja, mi a baj, mi miatt ilyen.


Mit csinálhatnék akkor? Szerintetek ő maga tudhatja (csak nem akarja elmondani)? Ezesetben miért nem akarhatja, ha eddig mindent meg tudtunk beszélni? Ha meg ő maga se tudja, hogy jöhetnénk rá?

Volt már valaki hasonló helyzetben?


2018. márc. 26. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semmit sem tudsz csinálni.
2018. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azt mondta, semmi baja, akkor kezeld úgy, hogy nincs semmi baja. Ne tűrd el a hisztijeit, és ne menj bele a veszekedésekbe. De ne is faggasd. Ez egy ilyen időszak, előbb-utóbb valahogyan túl lesztek rajta.
2018. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

De ha 4 hónap alatt nem múlt el magától, akkor ezután mitől szűnne meg csak úgy?

2018. márc. 26. 14:30
 4/12 anonim ***** válasza:
Hány éve vagytok együtt?
2018. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4

Bő 4 éve.

2018. márc. 26. 14:47
 6/12 anonim ***** válasza:
A nyaggatàstól még kevésbé fog elmúlni. Nálunk nagyobb váltások előtt szokott izé lenni a férjem. Költözés, munkahelyváltàs,autócsere. Ezeket a döntéseket nehezen hozza meg. Sokáig ő maga se tudja, mi a baj, csak azt érzi, hogy valami nem kerek. Ez az állapot elhúzódhat hónapokig. Aztán rájön, mi a probléma, és agyal a lehetséges megoldásokon. Ekkor én még mindig csak annyit érzékelek, hogy furcsa, sokat vonul félre, türelmetlen, és valahogy nem érzi jól magát. Jó lenne, ha beavatna ebbe a szakaszba is, de valamiért nem teszi. Nekem akkor beszél, amikor màr körvonalazódik benne a megoldás. Innen már gyorsan szokott jönni a tényleges megoldàs is. Nem kellemesek azok a hónapok, amikor ilyen zizi, de én megtanultam ezzel együtt élni. Ő ilyen és kész. Ha nem macerálom, hanem békén hagyom a gondolataival, radikálisan lerövidül ez a "s.fej-agónia" időszak. (2es voltam)
2018. márc. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6

Köszi a választ! Nincs szó semmilyen ilyen váltásról, volt téma egy ideig a munkahelyváltás, de végül megoldódott a helyzet.

Már nem nyaggatom, direkt azért hogy ne rontsam tovább a helyzetet, de elég nehezen viselem..

2018. márc. 26. 15:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Elhiszem. De gondold végig egy kicsit: Te mindig topon vagy? Neked mindig jókedved van, mindig mindenre helyesen reagálsz? A párod is csak ember, neki is pont annyi joga van hibázni, mint neked. Nyilván nem kell ezt a végtelenségig tűrnöd, mert idegörlő ez a hizonytalanság,de legyél egy kicsit elnéző. Egy hosszù kapcsolat nem tud mindig tökéletes lenni. És nem is kell.
2018. márc. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

Hajjaj, nekem is szoktak rosszabb időszakaim lenni, na de ez általában pár nap, és neki is eddig csak rövidke nyűgös időszakai voltak... 4 hónapig ingerlékenynek lenni csak úgy, ok nélkül nekem fura..

2018. márc. 26. 15:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek vagytok?


Ő is tisztában van vele, hogy megváltoztak a dolgok benne? Elismeri ezt, hogy valami nem stimmel?


Legalább ismerje el, hogy van probléma és biztosítsd arról, hogy mellette állsz, csak oldja ezt meg. Ha pedig szüksége van a segítségedre, akkor kérjen segítséget tőled.


Mindannyian tudjuk saját problémáink okát és a megoldásokat is, csak sokan nem merünk mélyre ásni, nem akarunk szembesülni velük. Lehet, hogy még nem tudatosult benne a feszültségének oka, csak a tudattalanból jönnek neki a rossz, depresszív impulzusok. Hagyj neki időt és szeretettel fordulj hozzá.


Én voltam már hasonló helyzetben. Éreztem a feszültséget, aggodalmat, szorongást magamban. Nem értettem a miértjét. Nem volt rá okom. Aztán ástam egy kicsit magamban. Egy régi, kezeletlen emlékem volt rám hatással, és meg kellett oldanom. Elnézést kértem minden környezetemben élőtől a fura viselkedésemért és magammal foglalkoztam, hogy mihamarabb megoldódjon a feszültség.


Ezért írtam, hogy fontos lenne, ha legalább elismerné, hogy valami probléma van. Tagadásban élve nem jut előre az ember fia-lánya.

2018. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!