Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg ennyit számít az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyit számít az önbizalom?

Figyelt kérdés

Én nem szeretnék másokat leszólni, de nálam sokkal előnytelenebb külsejű nők sokkal sikeresebbek a magánéletben, mint én. Még csak azt sem mondanám, hogy óriási elvárásaim lennének, külsőre talán csak annyi, hogy magasabb legyen nálam, de ami igazán fontos, hogy a belső értékei milyenek. Az ismerőseim azt mondják, hogy azért vagyok ilyen szerencsétlen a párválasztásban, mert semmi önbizalmam. Ez tény. De ez tényleg ennyit számít?

A jelenlegi párom kívül-belül gyönyörűnek tart, ezt rendszeresen el is mondja, de állandóan azon gondolkodom, mit lát bennem. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy szép és szerethető vagyok, pedig mindig ezt a visszajelzést kapom.



2018. ápr. 6. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon magamra ismertem. Mintha én írtam volna.


Igen, ennyit.

2018. ápr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Borzasztó, hogy bárki bármi szépet mond rám vagy rólam, nem jóleső érzés tölt el, hanem rögtön arra gondolok, hogy hátsó szándékai vannak vagy csak el akar érni nálam valamit és azért mondja. Vagy legrosszabb esetben arra is szoktam gondolni, hogy a párom azért mondja, hogy gyönyörű vagyok, mert szeret, semmi másért. Világ életemben azért küzdöttem, hogy szeressenek az emberek, főleg a párkapcsolataimban. És folyton azt érzem, nem vagyok elég jó. Pedig pont az ellenkezőjét érezteti a párom. Hiába a rengeteg önbizalomfejlesztő videó és pozitív gondolkodás. Egy ideig megy, aztán megint összeomlik az önbizalmam, mint a kártyavár.
2018. ápr. 6. 21:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen ennyit. Nekem nincs szerelmem vagy ha úgy tetszik párom, jelenleg nem is tetszik senki, de tudom, vagyis érzékelem, hogy sok helyes pasinak bejövök. És ez önbizalom nélkül nem így lenne.
2018. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Tényleg. Meglepődtél? :)
2018. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A leírásban baromira magamra ismertem, csak férfi oldalról XD No meg azért a magasság legyen fordítva. :)


Ciki, nem ciki, de legutóbbi randimra is a nő hívott el végül. Pedig bevetettem olyan tényezőket amik miatt el szokott hasalni sok nőnél az ismerkedés. Nem hogy elriasztottam, egyre jobban érdekeltem ahogy mélyültünk el a belső értékeket boncolgató témákban. Rá is kérdeztem, hogy ez most komoly? :D


És ez bizony nem más mint nagy adag önbizalomhiány. Hiába változtam sokat külsőleg az utóbbi időben, hiába tréningezem magamat mentálisan, hogy leküzdjem a jó öreg régi önbizalomhiányomat, azért ott trollkodik a kis r0hadék (ördög) a háttérben, én meg jól elhiszem neki amit sugall nekem soxor! :D


tl;dr: Igen, ennyit számít! :) És hülyeség! :P

2018. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Igen, nagyon sokat tesz az önbizalom és az, hogy hogy látod saját magad.

Ezzel én is nagyon sokáig így voltam, nem volt szinte semmi önbizalmam, nem is értettem, hogy mit akarhat tőlem egy helyes srác. Mindig meg akartam felelni mindenkinek, de ez lehetetlen, aztán idővel megpróbáltam magam másképp látni és elfogadni magam úgy, ahogy vagyok. Senki sem tökéletes vagy teljesen elégedett önmagával, mert mindig van hová fejlődni.

Hidd el, hogy ha kívül-belül gyönyörűnek tart a párod, akkor az úgy is van. :)

2018. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen! Az a legjobb, mikor van egy egészséges mértékű önbizalmad, a túl kevés és a túl sok sem jó. Nekem férfiként túl kevés van, ezért sem volt még kapcsolatom, pedig már a huszas éveim végét taposom. Egy csajozós videóban a lányok egyértelműen az önbizalmat hozták ki minden felett. Tök mindegy mik a körülmények, ha magabiztos vagy, akkor nyert ügyed van. Volt ellenpélda is, a kis önbizalmú embert elutasították és szinte kinevették, a túl magabiztosat pedig szinte azonnal otthagyták a van barátom szöveggel. A kettő között pedig 10-ből 9 lány megadta a telefonszámát bármilyen előnytelen külsejű férfinek. Picit árnyalja a képet, hogy úgy vágják meg a videókat, ahogyan akarják.

Az interneten viszont 10-ből 15 lány elutasít, ha előnytelenül nézel ki, tapasztalat.

Ha téged meg a barátod dícsér, akkor tessék hinni neki! Ha már idegeneknek nem hiszel, legalább neki higgy! Nem véletlenül van veled.

2018. ápr. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az önbizalom az alapja mindennek. Tudatalattink azt a bizonyos kisugárzást úgy fordítja le, hogy azt gondolod, „ő szimpatikusnak tűnik nekem”/„nem tűnik szimpinek”


Kisugárzás pedig valójában csak a testbeszéd.


Az emberek általában minden szituációban a nekik kényelmes testtartást veszik fel.


Tehát:

Ha te egy magabiztos ember vagy akkor általában nyitott testtartást veszel fel, amit mások szimpatikusnak gondolnak.

Ha te önbizalomhiányos vagy, akkor zárt-szorongó testtartást veszel fel, ami taszító másoknak.


Tehát az ösztöneinkre, tanult viselkedésmintákra, előítéletekre, sztereotípiákra hagyatkozunk, általában tudattalanul, megérzéseinkre hivatkozva.


Ritka, hogy valaki egy unszimpatikus benyomást keltő emberrel ismerkedni akarna, csakmert tudja, hogy az érzékei becsaphatják, mint ahogy ritka az is, hogy valaki visszautasít egy szimpatikusnak tűnő embert, akin nem vesz észre a tudatalattia sem hibát.

2018. ápr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. ápr. 7. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!