Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan vegyem rá, hogy szedje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá, hogy szedje be a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Barátnőm pánikbeteg, írtak fel neki gyógyszereket, de nem hajlandó beszedni, ki se váltotta. Pszichológushoz kezdett el járni 2 hete, abban nagyon hisz. Én egyáltalán nem bízom ebben, kizárólag a gyógyszerben. Anyám bipoláris beteg, és megkeserítette az életünket, amikor úgy gondolta, hogy neki nem kell gyógyszer, elég a terápia. Nem akarom még egyszer ezt az életembe, nem értem, miért vannak olyan emberek, akik áltatjáj a betegeket, hogy boldogulni fog gyógyszer nélkül.

Hogyan térítsem észhez? Tegnap már kiabálásig fajult a vita, hiába kiabáltam rá (kövezzetek meg, de csak a javát akarok), akkor is rezzenéstelenül nemet mondott.


23/L

25/F


2018. ápr. 18. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Ha egy felnőtt embernek nincs igénye arra, hogy bevegye a gyógyszert, amit adnak neki, akkor te nem igazán tudsz mit tenni. Hiába veszekszel vele, vagy dugos le a torkán azt a gyógyszert, csak még jobban meg fogja magát makacsolni.

Én a helyedben elé állnék, és megmondanám neki, hogy innentől kezdve az ő dolga, hogy szedi vagy sem, feladom az örökös harcot ezzel kapcsolatban akármennyire nem tetszik, hogy nem veszi be. Ha ez sem használ, akkor veszett ügy, én azt gondolom.

2018. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Ne legyel sajat magad ellensege. Ez ugyanaz, amikor alkoholistak gyerekei ugyanugy alkoholistat valasztanak, aztan meg megy a csodalkozas, hogy ugyanolyan szar az eletuk es ugyanazokkal a gondokkal szembesulnek ujra es ujra.
2018. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy! Ez kizarolag az ö döntese! Ha ugy erzed, igy nem tudod elviselni, akkor nem kell mellette szenvedned.

Egyebkent megertem, hogy vannak negativ tapasztalataid de az is igaz, hogy a ket betegseg nem ugyanaz!

A gyogyszer leginkabb tünetkezeles, a pszichologia pedig, ha sikeres, kepes ezeket is megszüntetni, mig a valodi, kivalto okokat is kezeli. Ha ö hisz benne, akkor te is tedd ezt es tamogasd.


Senki nem vonja ketsegbe, hogy jot szeretnel neki (es magadnak is, de ebben semmi megvetendö nincs), de ebben nem vagy sem jogosult sem qualifikalt, hogy allaspontot foglalj. Egy a pszichet befolyasolo gyogyszernek rengeteg mellekhatasa van, nem csak fiziologiai. Ha pedig üvöltözöl egy psziches beteggel, csak azt bizonyitod, hogy esetleg neked sem artana elbeszelgetned egy hozzaertövel.

2018. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Pánikbetegségre tüneti kezelés és felesleges a gyógyszer. Tudom, mert én is az vagyok. Soha nem szedtem gyógyszert, csak terápiára jártam. Szeretem érezni azt, mikor legyőzöm a félelmemet. Megtanultam azt az érzést józan fejjel, hogy ne essek le a kötélről a pánik oldalára. Nehéz, de jobban megéri. Annyit ér erre a gyógyszer, mint egy feles. Csak tompít, nem gyógyít.
2018. ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne játsszál dokit.


lehet, hogy a beszélgetős terápia neki jobban bejön.


a bipolaritás és a pánikbetegség közé pedig ne tegyél egyenlőségjelet.


a bnőd felnőtt ember, te meg infantilizálod ezzel a leereszkedő, kioktató, számonkérő viselkedéssel.


ha az elmúlt 2 hétben jól volt, akkor azt jelenti, hogy sínen van.


nem mindenki akarja gyógyszerekkel mérgezni magát.

2018. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Semmi, de semmi közöd nincs ahhoz, hogy mit enged be a testébe és mit nem. Pláne ezeket a szar gógyszereket, teljesen igaza van. Ezek csak a tüneteket csillapítja. A megoldás a pszichoterápiában van. Én is voltam pánikbeteg, kilábatlam belőle gyógyszer nélkül. Ne erőltess rá semmit, nem a te dolgod.
2018. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
A gyógyszerszedés az ő dolga, az, hogy te ezt így tolerálod, vagy nem, az meg a te dolgod...
2018. ápr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Utána néztél a felírt gyógyszerek mellékhatásainak? Ha nem, akkor tedd meg. Lehet, hogy utána Te sem akarod majd, hogy szedje a barátnőd.
2018. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként miért gondolod, hogy jobb letompítani a barátnődet, mint olyan technikákat tanulni, amikkel úrrá tud lenni a pánikon? Valószínűleg van valami trauma a háttérben, amitől kialakult a pánikbetegség. Ha sikerül ezt a traumát feltárni, és feldolgozni, akkor meg fog szűnni a betegség. Elnézést a kivételektől, és nem bántani akarlak, de tipikus férfi reakció, amit produkálsz. Le merem fogadni, hogy a pszichiáter is férfi. Nyomjuk el a tünetet! Ha nincs tünet, nincs baj. A gyógyszer IDŐLEGESEN lehet megoldás, amíg a pszichológussal zajlik a munka. De sajna durva mellékhatásai lehetnek a pszichiátriai gyógyszereknek.
2018. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbeteg vagyok plusz kevert szorongásos depressziós zavarom van. Sokkal jobban érzem magam gyógyszer nélkül. Nem kényszerítette gyógyszer szedésre. Azoktól a bogyóktól elveszíti az ember önmagát és zombi lesz.
2018. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!