Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm exe iránt érzek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm exe iránt érzek valamit, de a barátnőm emiatt kiborult és mindenki pipa rám?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek az EXE szerelmes belém. Köztük kb 5 évvel ezelőtt volt valami. De ilyen tini szerelemnek mondanám azt. Tartott a kapcsolatuk 5 hónapig. Aztán szakítottak. Engem sosem érdekelt az a srác, tudtam a teljes nevét,korát és hogy a barátnőmmel együtt volt. Nem is beszéltem előtte soha azzal a sráccal. Aztán így 5 év után történt valami. Én tortákat készítek, díszitek. És egyiknap ő jött hozzám be tortát rendelni,mert az anyukájának volt születésnapja. Nem ismertem fel őt azonnal. Nagyon sokat változott. Régebben is max 2-3x láttam meg képeken amit a barátnőm mutatott róla, de azóta máshogy nézki nagyon! Sokkal magasabb,férfiasabb. Nem is sokat beszéltünk, de ő felismert engem és szinte rögtön barátságos üzemmódba váltott és megkérdezte,hogy munka után meghívhat-e valahova pl sütizni. Nemet mondtam neki, mert amúgy azonnal az jutott eszembe,hogy hiszen mégiscsak egy idegen számomra valamint a barátnőm exe és még más programom is volt az nap. De később megint eljött hozzám,akkor csak sütiket vett. Aztán kb hetente 3x biztos beálított hozzám. Később mégis elfogadtam a meghívását. Beszélgettünk pár órát és így egyre többet találkozni kezdtünk. Kb egy hónapja tartott az ismerkedésünk amikor úgy éreztem ez most már komolyabb lesz és lehet érdemes lenne elmondanom a barátnőmnek,hogy kivel ismerkedem. Reméltem,hogy egyáltalán nem lesz ebből baj. Viszont a barátnőm exe azt mondta semmi köze nincs hozzá,hogy én vele ismerkedem,ne hogy már ő mondja meg kivel beszélhetek,találkozhatok,ők nincsen együtt, itt senki ne bántódjon meg. Azon is felmérgelődött,mert hogy szerinte ez ilyen "birtoklás" dolog, mert ha ő már valakivel együtt volt az számomra maradjon tabu később. Mindegy is. Én ennek ellenére elmondtam a barátnőmnek. Aki természetesen rosszul reagált és elhordott minden cédának, meg r#nak és hogy milyen barátnő vagyok, ráhajtottam az exére, biztos mindig tetszett nekem, nagyon kiborult. Összevesztünk és ezután igazából nem is sokat beszéltünk. Megmondtam a srácnak,hogy mi volt és később a nyakamra mászott még két a barátnőmmel közös barátunk hogy én milyen paraszt vagyok és ez nem etikus stb. Mind ezt személyesen mondták. Mindenkitől bocsánatot kértem és szóltam a srácnak,hogy ezt akkor itt lehet lekéne zárni,mert màr másokat is zavar ez a dolog. Nem örült ennek, sőt nagyon mérges volt. De mondtam,hogy hagyjuk ezt. Viszont azóta hívott telefonon is, keresett messengeren,smsben,a munkahelyemre egyszer jött ,de elküldtem finoman. Aztán tegnap este felhívott és mintha sírt volna. Vagy nem tudom..tulajdonképpen elmondta,hogy érez is valamit irántam, nem szeretné ha megszakadna a kommunikáció köztünk. Nagyon örlődöm most magamban. Nem tudom mi legyen. Mert én is nagyon kedvelem őt és megszerettem valamennyire, teljesen olyan mintha lelkitársak lennénk, nem tudom elmondani ezt..viszont nem csak a barátnőm,de más barátaink is szóltak emiatt volt aki ezért csak ezért telefonálni vagy találkozni akart velem. Mindenki hátat fordít nekem. És a barátaimat sem akartam elveszíteni. Azért nem számítottam erre. Én voltam hasonló helyzetben. Volt egy barátom akibe ugyan nem voltam szerelmes de nagyon szerettem. 1 évig voltunk együtt. Nem sokkal később pedig egy ismerősöm (inkább lány haver) összejött vele. Nem zavart, mivel nem sajátíthatok ki senkit akkor sem ha kapcsolatban vagyok az illetővel,de ha nem vagyunk együtt akkor meg végképp semmiközöm hozzájuk. És ezért nem is foglalkoztam ezzel.

Szerintetek ilyen esetben mit érdemes csinálni? Nagyon tehetetlennek érzem magam.


2018. máj. 6. 08:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tegnap példádul azt mondta még a sràc a telefonban nekem,hogy a barátnőm(neki az exe) ne tartson rá igényt,hiszen nincsenek együtt. Felnőtt emberek vagyunk,meg hogy ne ragadjunk lent ezen a kisiskolás szinten. Mert ők nem kellennek egymásnak mint társ,partner,nincsenek érzések, nincs köztük semmi akkor ne szóljon bele semmibe. Ő ezt mondta. A barátnőm meg,hogy mindig minden körülmények között az emberek nagyon nagy %-nál tabu mert ha valaki a barátnőd/haverod akkor annak az exe sosem jöhet szóba. Kérdeztem,hogy esetleg akkor érdekli még az exe..mert ha így lett volna akkor minden bevezetés nélkül kimegyek a képből,de akkor vele is és a sráccal is megszakítom a kapcsolatot,nem akarnék balhékat. De azt mondta a barátnőm,nem érez iránta semmit,de valamikor szerelmes volt belé meg ő már szexelt vele milyen undorító vagyok,hogy ezután..én ráhajtok.
2018. máj. 6. 08:32
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
ha fizetsz érte, végigolvasom.
2018. máj. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Hát.. én sem rajongok az ötletért, hogy egy barátnőm összejöjjön olyannal, akit én szerettem, de a srácnak nem voltam elèg jó.


Nem, vagy talán csak sokára tudnék ezen túllépni. Az viszont rendben lenne, hogy olyannal jöjjön össze egy barátnőm, akibe nem voltam szerelmes, ilyen történt is, nem különösebben zavart, de azért nem volt semleges sem.


Meddig voltak együtt? Egyébként ha a helyedben lennék, tehát a másik oldalon, inkább azt a barátot építeném le, aki az én boldogságom útjába áll. Egy barát ilyet nem tesz.


Semmi bajod sem lesz, ha eltűnik mellőled 3 barát, lesznek majd újak. Ha érdekel a srác, akkor legyél vele nyugodtan.

2018. máj. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Nehéz ügy. viszont ennyi erővel mindannyian valakinek a levetett alsóneműje vagyunk. Nem csak azért balhéznak, mert friss ez a dolog? Másfelől meg marhára nem egyedi ez az eset. Pl volt munkahelyemen volt egy csávó aki rajtam kívül még 2 csajt is szédített.

Egyik exem barátnője szintén lelépett mással családon belül.


Kicsit túlspilázzák a dolgokat, főleg hogy 5 évvel ezelőtt volt köztük valami.


Ha tetszik a srác, akkor ne hagyd veszni. A barátokat meg próbáld meg megbékíteni.

2018. máj. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

5 évvel ezelőtt volt egy 5 hónapos kis kalandjuk, az nem is igazán "ex". Hagyjuk már, túlreagálja mindenki. A barátaid idővel megbékélnek, ha azt látják, hogy őszinte az örömöd, és tényleg ez tesz boldoggá (mármint, ha tényleg barátaid. Ha nem, akkor jobb is neked nélkülük).


Én még a tini-időszakban voltam ilyen helyzetben, egy barátnőm és exem között kezdett alakulgatni valami, csak az annyiban volt más, hogy én még mindig halál szerelmes voltam az exembe, és valami fél évvel azelőtt szakítottunk (és jártunk valami másfél évig, azért 19 évesen ez még elég soknak számított). Nem mondta el nekem a barátnőm, ami még jobban fájt, de azért nem voltam vak akkor sem, levágtam mi a szitu. És még így sem hisztiztem ennyire, mint a te barátnőd, mert akármennyire is fájt, nyilván tudja az ember, hogy sem a barátait, sem az egykori párjait nem birtokolja.


Ha már elkezdtél érezni valamit a srác iránt, akkor hajrá, egy potenciálisan életre szóló, fantasztikus kapcsolatot elszalasztani csak azért, mert most a gyereklelkű barátaid ezen hisztiznek, felesleges lenne.

2018. máj. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszínte válaszokat. Jó,hogy azért így kifejtettétek a véleményeteket. Bárcsak hasonlóan tett volna a barátnőm is. De tőle csak vagdalkozást kaptam.


5 hónapig voltak együtt. Nem tudtam meddig. A barátnőm mondta már korábban is. Én megértem még most egyrészről miért zavarja, de nem gondoltam,hogy ez lesz.

2018. máj. 6. 09:48
 7/14 A kérdező kommentje:

Másrészt nincsenek már együtt. És nem is szerelmes a srácba. Semmi nincs köztük.


Amúgy,igen. Szeretem a srácot és fontos nekem nagyon.

2018. máj. 6. 09:49
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj, de olyan lánynak tűnsz, akivel bármit meg lehet csinálni. Írod, hogy a te exeddel össze jött egy lány haverod, és neked jó arcot kellett hozzá vágnod. Most pedig a barátnőd meg a másik két barát irányít téged.


Most komolyan, mérlegelj már kicsit: valóban szemét lennél, és jogos lenne a felháborodásuk, ha a barátnőd hosszú ideig járt volna a sráccal, pár hete mentek volna szét, és azóta is minden éjszaka telesírná miatta a párnát.


Ezzel szemben mi van most? 5 éve együtt "jártak" 5 hónapig, ráadásul tini korukban. Emögé meg ne láss már bele többet annál, mint hogy párszor beleürített a srác a barátnődbe. Ez nagyon távol áll egy komoly kapcsolattól. Itt valami más van a háttérben, inkább arra tippelnék, hogy a barátnődet az idegesíti, hogy tőle nem akart komolyat, veled szemben viszont már igenis vannak érzései.


Én a helyedben nem hagynám, hogy ő mondja meg, kivel találkozhatsz és kivel nem, főleg így, hogy ezeket is figyelembe veszed, amit leírtam.

2018. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van. Mármint az elején leírtakban. Lehet,hogy befolyásolható vagyok nagyon, nem is szeretném ha a barátaim vagy bárki más madzagon rángatna.


Lehet kicsit félreértettél,de nem kellett elfogadnom,hogy a már exem később egy lány haverommal lett kapcsolatban. Teljes mértékben elfogadtam az egészet és nem zavart, nem volt semmi közöm hozzájuk és az egómat sem sértette,hogy pont az ismerősi körömböl lett valaki együtt az exemmel. Pedig nagyon szerettem az exemet. Nem tartottam egy gyerekkori járogatásnak. De tartott amíg tartott. Érted?


Viszont megértem(teném) a barátnőm érzéseit is, csak úgy érzem ez már sok lesz. Főleg úgy hogy én őszínte voltam,úgy gondoltam ezt tudnia kell azért, pedig tényleg ők régen voltak együtt. Számomra az jelentéktelen,hogy meddig voltak együtt. Ha két napig akkor is elmondtam volna,hogy kivel vagyok,kivel ismerkedem,de hogy elhordjon ezért mindennek és mások is..mert nem etikus, ez tabu, undorító. Ez fáj!

2018. máj. 6. 10:53
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem akartam írni,de amúgy a barátnőm az 5 év alatt nem is látta mint kiderült és facebookon sem ismerősök.


Amikor én meséltem neki,hogy az exével ismerkedem stb. Akkor kérdezte,hogy na és amúgy mennyit változott,hogy most ráhajtottam? Mindig is tetszett nekem? És később rákeresett (előttem) facebookon. Megnézgette a képeit stb. Nem mondott semmit,de végig nézte a képeit. Lehet tetszik neki? Nem tudom.. Ha akarna tőle valamit most..én szabad utat adok neki és akkor mindent lezárok a sráccal. Persze nem rosszból,de a srác nem akarna tőle (szerintem) semmit és ha nem lenne ez a sok veszekedés meg feszültség a barátnőm/barátaink között akkor lehet tovább ismerkedhetnék a sráccal.

2018. máj. 6. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!