Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Társfüggőség? Mennyire társfüg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társfüggőség? Mennyire társfüggő az az ember, aki a párja nélkül egy napot sem bír ki?

Figyelt kérdés

Mennyire társfüggő az az ember, aki a párja nélkül egy napot sem bír ki. Nem találja fel magát, a külön töltött idő alatt is azon jár az agya, hogy a másik mit csinál, mikor ír, mikor telefonál. Nézi a messenger állapotát, mikor elérhető. Nem bír önálló programot csinálni, mert mindig kattog. Ha nincsenek közvetlenül egymás mellett, akkor fél, hogy a másik elhagyja, úgy érzi magát biztonságban, ha folyamatosan együtt vannak. Pár óra külön töltött idő is kínszenvedés, állandó agyalás. Egy filmet sem tud megnézni anélkül, hogy ne a telefont lesné, mikor elérhető a párja.

Igen, ez jócskán beteges. Tudom, és igen rólam van szó. Viszont segítséget szeretnék. Megoldani a problémát. Ezt már kezeltetnem kell? Vagy elég ha az önbizalmamat teszem helyre.

Úgy érzem nincs kiút a saját fejemből. Az állandó félelem kikészít.



2018. máj. 7. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon. Mert mindenkinek van saját élete, saját hobbija, elfoglaltsága és mindenki szeretne ezekkel is foglalkozni a párján kívül.


Úgyis lehet foglalkozni, ha a párja nem lenne, akkor ő egy senki.

2018. máj. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
De mitől félsz pontosan?
2018. máj. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak magamat olvasnám... Nem csak magamat, hanem a párkapcsolatomat is hamarosan tönkreteszem ezzel.

Nekem nincs baj az önbizalmammal. Ő számomra az egyetlen ilyen akihez így állok. Nemtudom, hogyan hagyhatnám abba

2018. máj. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt már kezeltetni kellene, mert nagyon beteges.

Egyedül nem fog menni. És hogy szeretnéd helyrerakni az önbizalmad?

2018. máj. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Számomra ez már bőven a beteges kategória, de én nem tudom (ill. nem is akarom) megérteni azokat az embereket, akiknek az életükben semmi fontos nincs a párjukon kívül. Valahol a Szorongó-aggodalmaskodó felnőttkori kötődés kategóriájába esik a dolog ( [link] ami szerintem egyáltalán nem egészséges, de rengeteg dolog kiválthatja, pl. családi háttér.

Javasolnám, hogy foglalkozz önismerettel, tanuld meg, ki vagy valójában, mi mozgat, mi visz előre (mástól függetlenül), erre építve fejleszd az önbizalmad és találj a párkapcsolatodon kívül is célokat és elfoglaltságod magadnak. Amíg nem vagy tisztában azzal, mit miért érzel pontosan és miért szorongsz, nem tudod racionalizálni, addig nagyon nehéz lesz, így mindenképp önismerettel kezdeném. Nem szabad fél embernek érezned magad a másik nélkül, hiszen akkor soha nem leszel boldog. Egy jó terapeuta sokat segíthet, ha egyedül nem megy.

2018. máj. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én egy ideje vagyok az, elég traumatikus most az életünk, rengeteg baj van a családtagjainkkal pár hónapja(5baleset s ismét egy műtét,pszihiátriai kezelt családtag, önbizalomhiányos gyerek, iskolai zaklatás,alkoholizmus) vizsgaidőszak, új munkahelyen se állok helyt mert nem tanítottak be...


Akkora a káosz s a stressz szintem, hogy mindig rajta lógnék mert akkor nyugi van abban az egykét órában amikor fekszünk az ágyon vagy ülünk a vízparton. Hihetetlenc mennyire alá ássa az embert ha a szülei öregszenek s együtt él velük.(Minden vágyam de nem költözhetek, beget ápolásimatt.)

2018. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogy mitől félek? A fájdalomtól, a veszteség érzésétől. Nem is mondanám, hogy a magánytól. De valahogy a fájdalomtól való félelem ami miatt ezt művelem.
2018. máj. 8. 12:53
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Párommal beszéltem erről, teljesen megértő és támogat. Bár sok mindent nem vett észre, nem hívogatom meg ilyesmi, ezt mind magammal művelem.
2018. máj. 8. 12:55
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a fájdalomtól való félelmedben folyamatos fájdalmat okozol magadnak. Tedd fel magadnak a kérdést, megéri ez? Szerintem a "jobb félni, mint megijedni" a világ egyik legnagyobb butasága, így csak elnyújtod a végtelenségig a szenvedést, mint ha elengednéd magad és élveznéd a kapcsolatod. A pofáraesés ugyan intenzívebben érzés, de hamarabb el is múlik, így viszont nem lehet egy életet leélni. Próbáld ezt valahogy racionalizálni magadban, sokat segíthet. Sok sikert.
2018. máj. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!