Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire tudják elfogadni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire tudják elfogadni a férfiak ezt a viselkedést egy párkapcsolatban? Sikerül valaha levetkőznöm ezt, vagy már örökre ezt a mintát viszem tovább?

Figyelt kérdés

Eddig minden barátom (ketten voltak) sérelmezte, hogy nem nyílok meg eléggé,továbbá, hogy én soha nem keresem őket, nem érdeklődöm felőlük és nem kezdeményezek semmiben, egyoldalúnak érzik az egész kapcsolatot. Nem tehetek róla, ilyen vagyok, legbelül szerettem őket, de folyamatos félelem van bennem, hogyha túlságosan kiadom magam vagy kimutatom, akkor egyszerűen megunnak, nem leszek már érdekes, kiszeretnek belőlem és eldobnak. Ez a legnagyobb félelmem kapcsolatban, holott még soha nem volt példa erre, senki nem használt ki és nincsenek rossz tapasztalataim vagy keserű élményeim, sőt, mindig is jól bántak velem.. de valami miatt bennem van ez a gát és mivel már a második kapcsolatomnak lett részben emiatt vége, nem tudom mit tegyek és mitől lehet ez.

A legrosszabbul az esik, hogy azt mondta a második barátom, ha igazán szerettem volna, akkor kimutattam volna és nem csak a végén kapálóztam volna és akartam volna őt annyira. (Úgy érzem életem szerelme volt, ő mégis ezt gondolja..) Hiába tudom, hogy ez nem így van, mit sem érek vele, ha ő nem fogadja el. Üresnek és érzéketlennek érzem magam és szerintem rengeteg idő kell ahhoz, hogy megszeressek valakit és ezt ki is tudjam/merjem mutatni félelmek nélkül. Ezen felül még hozom a sérelmeket is ebből fakadóan és attól tartok, hogy a következő alany már semmit nem vált ki belőlem, csak egy halvány mosolyt és mire többet is adok, késő lesz és folytatódik az ördögi kör.



2018. máj. 11. 21:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%

"folyamatos félelem van bennem, hogyha túlságosan kiadom magam vagy kimutatom, akkor egyszerűen megunnak"


Így meg azört unnak meg, mert nem "adod ki magad".

2018. máj. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%

Hidd el, hogy az nagyon rossz érzés mikor az egyik fél folyamatosan azt érzi, hogy csak ő csak ő csak ő kezdeményez, mintha csak ő akarna és szeretne mindent.


Ez nem kelleme ez olyan mintha a másiknak csak egy ideiglenes társ lennénk.


De.....te is megnyílnál ha a megfelelő társra lelnél. Hidd el. Sokan vannak akik nem képesek önmagukat adni egy kapcsolatban , nem tudnak megnyílni, ismerek olyanokat, és szerintem sokan ismerünk ilyeneket, akik már a 4-5 vagy 10. társ után találtak csak olyan személyt aki előtt önmaguk lehetnek, nincs tabu, és megnyílnak.


Neked még nincs meg ez a személy, de alapból akkor is tenned kéne valamit legalább a töredékét, még ha kicsit hazugság is.

2018. máj. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Még azt akartam kérdezni, hogy azért ez kicsit nem a másik feladata is, hogy lebontsa azokat a bizonyos falakat? Vagy ehhez nincs türelme senkinek? Szerintem ha két ember megakarja egymást ismerni, akkor lelkileg is próbálkoznak, hogy közelebb kerüljenek


De a második barátomnál azt éreztem, hogy ő a legmegfelelőbb és legjobb számomra. Akkor miért nem nyíltam meg teljesen? magamhoz képest megnyíltam szerintem.. csak nem eléggé.

Egyáltalán mi pontosan a megnyílás?

2018. máj. 11. 21:22
 4/22 anonim ***** válasza:
18%

Sajnos az a helyzet, hogy ha nagyon megnyílsz és már nem kell tenniük érted, akkor tényleg unalmas leszel nekik. Nem egyszer csalódtam már így.


Viszont az sem oké, ha soha nem keresed őket, mert egy idő után az is baromi unalmas lesz. Találd meg az egyensúlyt.

2018. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

#3 Szerintem ha két ember megakarja egymást ismerni, akkor lelkileg is próbálkoznak, hogy közelebb kerüljenek


Akkor te miért nem teszel ezért egy fűszálat sem keresztbe? Nem arrólbeszélsz, hogy ez mindkét fél dolga lenne?

2018. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%

"azért ez kicsit nem a másik feladata is, hogy lebontsa azokat a bizonyos falakat?"


Kérdezz meg egy random nőt arról, ő mennyire lenne hajlandó egy hasonló cipőben járó férfival vesződni ;) majd megtudod, kinek mi a feladata

2018. máj. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
4. Igen, én is mindig erre jutok, de miért kell nekünk nőknek folyamatosan taktikázni? Baromi fárasztó egy idő után egyensúlyt keresgélni meg találgatni, mert rohadtul úgy képzelem el, hogy akivel egy életre közös a sorsunk, annál ne kelljen ilyenekhez folyamodni... de sajnos ez a szomorú valóság és ez a mondatod alátámasztja a félelmeimet.
2018. máj. 11. 21:27
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

"Mennyire tudják elfogadni a férfiak ezt a viselkedést egy párkapcsolatban?"

Tapasztaltad: Ha azt látják, hogy te még változtatni sem akarsz, csak tojsz az egészre, akkor megunják a dolgot. Te fordított esetben mennyire viselnéd el?


"Sikerül valaha levetkőznöm ezt, vagy már örökre ezt a mintát viszem tovább?"

Ha akarod, akkor igen. De, láthatóan eszed ágában sincs.


"Még azt akartam kérdezni, hogy azért ez kicsit nem a másik feladata is, hogy lebontsa azokat a bizonyos falakat? Vagy ehhez nincs türelme senkinek? Szerintem ha két ember megakarja egymást ismerni, akkor lelkileg is próbálkoznak, hogy közelebb kerüljenek "

Hát persze! Sőt, az egész életed rakja rendbe más, miközben te a kisujjad sem mozdítod. A másik felek próbálták egy ideig, amíg kapcsolatban voltál. TE nem tettél a dologért semmit. Ez nem türelem kérdése.

2018. máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon rossz ez a "túlságosan kimutatom" felfogásod. Nekem se esne jól, ha a barátom nem éreztetné, hogy szeret. Mindennap kimutatom felé, hogy mennyire szeretem...akár szavakkal, akár tetekkel. Szerintem meg pont az a rossz, ha nem mutatod ki...nem adsz bele 100%-ot a kapcsolatba és majd csodálkozol, ha jön valaki aki megteszi ezt helyetted.


Erre van egy jó kis idézetem:


Aki szeret, szeresd! S öleld meg naponta!

Mert, ha nem teszed megöleli más...és akkor hidd el, nem Ő lesz a hibás.


22/L

2018. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

[link]


Nem az a baj, hogy rosszul csinálsz dolgokat, hanem egyszerűen el van romolva benned a bizalom. Terápiában helyre lehet hozni.

2018. máj. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!