Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez egy bántalmazó kapcsolat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez egy bántalmazó kapcsolat?

Figyelt kérdés

ma van a 10éves érettségi találkozóm. Gyerekem apja hulla részegen van valahol, most hivtam azt mondta neki dolga van, iszik. Nincs kire hagynom a gyereket. Nyilván nem megyek el. Szereztem részmunkaidős melót, hogy kicsit több pénzünk legyen. (még itthon vagyok a kicsivel) kétszer is eljátszotta ugyanezt...nem jött haza, nem tudtam elmenni kirugtak. Nagyon szomorú vagyok. Úgy csinál mintha külön szívességet tenne vele hogy a saját gyerekére vigyáz.

úgy érzem lépnem kell mert megfulladok. Jól jönne egy két jótanács ha voltál hasonló helyzetben.



2018. jún. 2. 09:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkossággal fenyegetőzés szerintem akkora manipuláció, hogy az már bántalmazó kapcsolatnak számít. Kérdező, őszintén remélem, hogy ki fogsz tudni lépni ebből a helyzetből!
2018. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Egyet jegyezz meg, aki fenyegetőzik az öngyilkossággal, az csak manipulálni akar vele. Aki az akar lenni, nem beszél róla, megteszi. Vagdosta magát? Ugyanmár, elég egy jól irányzott vágás, és kész is. Ha meg akarja tenni. Aki meg nem, csak a masikban akar lelkifurdalást kelteni, az meg vagdos, ügyelve arra, hogy mindig mellé menjen, ne is legyen mély, komoly baja ne legyen.

Ez nem feltétlenül bántalmazó kapcsolat, de sikerült kifognod egy elég nemtörődöm alkesz csapnivaló párt és apát a gyerekednek.

Ki kell lépned ebből, tudod te is. A fenyegetőzést, meg ne halld meg. Vagy mond azt, hogy jó, de legalább varja meg, míg elmész, mert nem vagy kíváncsi rá. Vagy ha úgy érzed necces lenne igy elmenni, esetleg erőszakkal is visszatartana, akkor jobb, ha akkor cuccoksz el, ha nincs otthon. Felteszem erre bőven adódik lehetőséged.

A gyermekelhelyezéssel kapcsolatban meg majd beszélj az ügyvédeddel, mit lehetne lépni, hogy a lehető legkevesebbet legyen vele a gyerek, illetve hogy csak a felügyeleted alatt találkozzon vele. Mert őszintén szólva, én nem szívesen bíznám olyan emberre a gyerekem, még akkor sem ha a vér szerinti apja, aki iszik, meg öngyilkossággal fenyegetőzik. Mi van ha valami megkattan nála és kárt tesz a gyerekben? Vagy csak nem figyel rá rendesen?

2018. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Egy napig sem lennék vele ha így viselkedik, szerintem már alkoholista.

Koltoz el és keress egy jobb apát a kislánynak, ez a férfi nem érdemli meg hogy szeresek ot.

És ne hagyd befolyásolni magadat, vágdosa magát ne érdekeljen téged.

Nehéz lesz munka nélkül, lakást keresni, rokonok vannak?

2018. jún. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Meg a gyereket is veszélyes ra hagyni :( egy ilyen embere.

Férfi létemre én is egyedül nevelek ketto gyereket és tudom hogy nehéz, de ne add föl mindig van remény és kiut a szomorúságbol.

2018. jún. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hazaköltöztem a szüleimhez. Vége
2018. jún. 4. 14:06
 16/17 anonim ***** válasza:
Jól tetted. Most is megpróbált visszatartani?
2018. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nem volt otthon. Egy kanyarral elhoztam ami fontos, bedobtam a kulcsom. Aztán persze fika készen hivogatott 5percenként, hogy kivel vagyok, biztos megcsalom(elmentem az osztálytalálkozóra és hálistennek,mert király volt:) )

jött a szüleimhez utánunk már este, egy darabig csengetgetett meg üvöltözött gusztustalanságokat.(A kicsi ekkor már aludt) Erre felb...tam magam kimentem és beleborítottam az árokba.

Persze azóta rosszul van, ma eljött a játszótérre, beszélgettünk de nem hiszem, hogy szépen felnőttek módjára tudjuk ezt majd intézni. Nagyon haragszom.

2018. jún. 4. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!