Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a nő nem tolerálja a férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nő nem tolerálja a férfi gyerekeit, lehet jövője a kapcsolatuknak?

Figyelt kérdés
Van egy nő két kisgyerekkel, összeköltözött egy hàrom kisgyereket nevelő férfival. A gond az, hogy a nő nem "bírja" a férfi gyerekeit, folyton piszkàlja őket. Az ő gyerekei ugyan olyan rosszul, mégis csak a mostoha gyerekeire kiabàl. A férfit viszont szereti. Mi a megoldás?
2018. jún. 8. 16:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%

Ez pontosan ilyen egyszerű, ha lehámozzuk a sallangot.


Nem "rájuk szól", hanem "kiabál".


Közel sem ugyanazt váltja ki a kettő.



"Csak épp a nő öt gyereket nevel..."


Pedig csak két gyereke van.


"Onnantól pedig, hogy a férfivel maradtak a gyerekek, és így a nővel élnek, neki is joga van rászólni bizonyos dolgok miatt, mert valószínű, hogy a nő is főz, mos takarít rájuk."


A személyes érdekképviselethez van joga, meghúzni a határait, nem a más gyerekeinek érzelmi-indulati módon történő "neveléséhez".A kettő között van egy jól azonosítható határ, érzelmi-indulati módon pedig nem lehet érzelmileg intelligens és teljes értékű gyereket nevelni, mivel az adott példa sem az utóbbi két tulajdonság hordozója.Egy gyereket ha kiteszel a saját érzelmeid hullámzásának akkor az nem "nevelés", hanem impulzív önkény.


Tiszta fejjel lehet egy gyereket következetesen nevelni.


Ne érts félre, nem vitatom, hogy nehéz 5 gyerekkel egy háztartásban élni, főleg ha abból 3 gyermek nem a te véred.Viszont minden helyzetnek van konstruktív és destruktív megoldása.Ha felismered a határokat, mi hová tartozik, akkor a rendszert szolgálod, ami minden rendszertagnak építő erejű.


Ha kiabálsz 3 kisgyerekkel annak mégis mi értelme van, hogyan oldja meg a helyzetet, mi a racionális indok rá?


Semmi, félmegoldás(se).

2018. jún. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem megoldás, de nem ismerjük a nő oldalát. Nem tudjuk mi az oka annak, hogy így viselkedik. Ezért írtam, hogy az apának külön is, és együtt is beszélni kell mindenkivel. Ha van 5 gyerek, akinek mind legalább ötször kell elmondani, hogy az előszobában tegye le a kabátját, az azt jelenti, hogy a nőnek egy nap 25* kell elmondani ugyanazt, és az agyvérzés határán van. Érted, mit akarok mondani... Lehet, hogy apa leszarja az egészet, mert otthon az exe pakolt utánuk, mint a kisangyal. Az is lehet, hogy a nő egy komplett idióta, azért üvölt. Azt, hogy mi a probléma, mi nem tudhatjuk. Ezt csak úgy lehetne megoldani, ha mindenki törekedne a normális életre.

És nem, nem csak a nő nevel, de ha együtt élnek, közük van egymáshoz. Az apának is a nevelt gyerekeihez, fordítva is. Mivel elméletileg azért cuccoltak össze, mert egy családként szeretnének élni.

Azt sem tudjuk a család melyik tagja írta ki a kérdést. Írhatta pl az egyik gyerek is. Ebből a kérdésből semmi sem derül ki.

2018. jún. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Az apuka sokat dolgozik, csak este van otthon. A gyerekek 15, 11, 8, 2,5 és 1 évesek
2018. jún. 8. 20:57
 14/18 anonim ***** válasza:

#13 ha ezt az apuka mentégére mondtad, hát nálam nem jött be.

Én is sokat dolgoztam világéletemben, de agyereimre f8

2018. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

De a gyerekeimre főzni, mosni, velük játszani valahogy volt időm.

Apucinak akkor egy ingyen cseléd kell.

A nő nélkūl mit csinálna?

2018. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom, én csak az egyik szomszédjuk vagyok, de tudom hogy az apuka min ment keresztül három gyerekkel.
2018. jún. 8. 22:03
 17/18 anonim ***** válasza:

Esetleg àt kellett volna gondolni, hogy összejöjjön egy 3 gyerekes pasival. Minek költöztek össze ha nem bírja a gyerekeit?

Megoldàs: vagy elkezd vàltoztatni a hozzààllàsàn és üvöltés nélkül tekintélyt szerezni, nevelni őket, amiből a gyerekek apja is kiveszi a részét, vagy szakítanak. Mert ez így hosszútàvon nem àllapot.

2018. jún. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Szerintem itt nem a gyerekekkel van a gond
2018. jún. 9. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!