Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol rontottuk el?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kicsit hosszú lesz a sztori, de már nagyon el vagyok keseredve és ha mást nem, akkor kiönteni szeretném valakinek a szívemet! (Persze a leglényegesebb a tanács, amit szeretnék)


23 éves lány vagyok, a párom 5 évvel idősebb nálam. 3 éve vagyunk együtt. Őelőtte is ismertem már a szerelem fogalmát, voltam már szerelmes. Tudom milyen csodálatos, eufórikus érzés a párkapcsolatok kezdeti szakasza, de sajnos ennél tovább sosem jutottam a kapcsolataimban, mert én még nagy szerelemben voltam amikor szakítottak velem.

Aztán megismertem páromat és....nem is tudom. Nála sosem volt meg ez az eufórikus, minden pillanatban kívánom és szeretem érzés. Barátok voltunk, és szerelmet vallott nekem, én pedig úgy voltam vele hogy ő egy jó ember, és megpróbálom vele. De mintha kimaradt volna nálam a rózsaszín köd. Sosem létezett...

3 éve együtt vagyunk, de nem tudom elmondani magunkról hogy bármikor megőrültünk volna egymásért. Illetve én nem őrültem meg érte. Szerettem mindig is, olyan "lájtosan".

A tűzhöz tudnám hasonlítani. Az előző kapcsolataim mind olyanok voltak mint az erdőtűz, a mostani kapcsolatom a kezdetek óta olyan mint a parázs. És nem akar fellángolni. Sőt, sokszor megfordult a fejemben a szakítás, de mindenki azt mondta hogy a szerelem úgyse tart örökké, és előbb utóbb átalakul....

De nekem kell ez az eufórikus érzés, és sajnos nálunk ez sosem volt meg. Hiába mondom neki hogy mi ébreszthetné fel a tüzet, az egész olyan eröltetett, ő nem az esetem, nem tud ösztönösen olyan lenni, és nem is akarnám őt megváltoztatni....

Vajon hol rontottam el? A kapcsolat elején már meg kellett volna mondanom hogy ebből nem lesz szerelem csak szeretet? De honnan tudtam volna? Megakartam adni neki az esélyt...és tessék, elrepült 3 év...

Tegnap megkérte a kezemet...én gondolkodási időt kértem. Pont ezért. Mert nem akarok olyanhoz hozzámenni aki iránt nem érzem azt az erdőtüzet...

Valóban minden kapcsolatból kihűl előbb utóbb? És nem is olyan nagy tragédia ha soha nem is volt?

Én komplikálom csak túl és valójában ő az igazi?



2018. jún. 27. 11:43
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Köszi 10-es a kielégítő választ!


Olvasva a soraidat, rájöttem hogy irigyellek. Még ha el is fogtok válni (remélem nem) :)


Ezt el is tudom hinni, hogy a kezdeti szerelem segít összetartani....


Valóban mikor mi veszekszünk, nagyon nehéz nem úgy gondolni rá mint akit megakarok fojtani....Majdnemhogy testvéri szeretetre hasonlít amit érzek.


Csak azt nem értem hogy hogyan lehetek korrekt ha az sem szép ha szakítok és az sem ha vele maradok? :/

2018. jún. 27. 12:42
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem rontottátok el. Viszont, hogyha neked kell az a tűz, talán lehet, hogy jobb lenne szakítani, és még élni egy kicsit---de ezt ne mondd így neki, mert akkor szomorú lesz. Mondd el úgy neki, hogy nem érzed azt a tüzet, hogy vele tudnád leélni az életedet ; van benned szeretet iránta, és nagyon tiszteled is; meg nagyra értékeled a házassági ajánlatát; de úgy gondolod, talán ez jobban menne, meg egyértelműbb lenne valaki mással, akivel van az a bizonyos tűz is. És te nem tudtad, te tudatlanul mentél bele ebbe, előre nem láttad, hogy sose lesz tűz; meg mittudoménmi. Hát én nemtom, valahogy így próbálnám meg finoman tálalni; de közben érezze, hogy szereted; hogy ő a te szeretteid közé tartozik , és számíthat rád, ha neadjisten -netalántán valami nyűgje adódna, nyugodta forduljon hozzád; és nem garantálod, hogy tudsz megoldást; de azt igen, hogy megpróbálod. Tehát hátha. És tényleg nagyra értékeled őt, mint embert, és ő egy csodálatos ember; csak tényleg hiányzik az a tűz, és szeretnéd megkeresni azt az embert, akivel fellobbantható. Én meg amúgy pl abban hiszek, hogy azzal kell lennünk; legalábbis a legcélszerűbb, legoptimálisabb, akiért aktuálisan az a tűz van. Persze ha kapcsolatban van már mással, az szívás, akkor lehet, hogy a hagyás a megoldás; de attól még mással is lehet az a tűz. Tehát hogy szal van még hal a tengerben, tudsz válogatni, és akkor esetleg meg pont egy olyannál ragadnál le- habár szereted, de inkább csak barátként- akivel nem élheted meg azt a tüzet, amire vágysz? Szal nemtom, én inkább megkeresném azt a tűzcsiholáshoz alkalmas személyt. Ha nem vagyok a páromba szerelmes, akkor keresnék tovább. És tényleg próbáld amúgy olyan módon megfogalmazni, hogy azért érezze, hogy szereted; meg hogy nem rontottatok el semmit, egyszerűen nincs meg az a láng, amit te szeretnél.
2018. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Ez aranyos, és talán tényleg nem bántódna meg annyira...köszi a segítséget!
2018. jún. 27. 13:07
 14/32 anonim ***** válasza:
46%

Én tutira depressziós lennék, ha 3 évig hitegetett volna valaki; elhitette volna velem, hogy szeret és egyáltalán nem.

Azért egy csajnak lehet könnyű párt találni még 23-25 évesen is; de egy pasinak nem feltétlen ugyan olyan könnyű. És szerintem egyre közelebb a 30-hoz, csak még nehezebb.

Ilyen korban a legtöbb vele egy idős már foglalt; legtöbbször csak a gyerekes anyukák maradnak.

Én kereken 30 vagyok és az olyanok nekem nem is kellenének.

Nem akarnám én más gyerekét nevelni, főleg úgy, hogy alapjáraton nem is szeretnék gyereket.

2018. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Ne haragudj Sötét Lélek, de szó sem volt arról hogy nem szeretném a páromat.

Kicsit olvass a sorok között. Én csak azt a kezdeti lángolást ami kellett volna hogy legyen, nem éreztem soha, és őszintén hiányozna ha soha többet nem is lenne lehetőségem rá hogy érezzem. Márpedig ha most igent mondok a páromnak, akkor ezt sohasem fogom megtapasztalni....

2018. jún. 27. 13:31
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Még úgy is lehet finomítani, hogy most jöttél rá, hogy talán lehet, hogy nem egymást keresitek; bár lehet, hogy ez is erős megfogalmazás, de lehet nagyon nyugisan, kedvesen szeretettel mondani. Meg hogy jó volt vele a párjának lenni, de nem volt tűz
2018. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
*És hogy kedves a szívednek ő, azt is fain lehet mondani
2018. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a barátodat, mert ha ezt megtudja, akkor rettentően össze fog törni. Ettől függetlenül hitegetni sem jó tovább, tehát ha nem benne látod a nagy Ő-t, akkor jobb most megmondani neki.
2018. jún. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Sötét Lélek, miből gondolod, hogy hitegette? Az ember nem olyan könnyen hazudik szerelmet a másiknak.

Hitegetted őt, kérdező?

2018. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
A szex milyen köztetek? Szerelem nélkül egy nőnek nem szokott olyan fenomenális lenni.
2018. jún. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!