Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol rontottuk el?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kicsit hosszú lesz a sztori, de már nagyon el vagyok keseredve és ha mást nem, akkor kiönteni szeretném valakinek a szívemet! (Persze a leglényegesebb a tanács, amit szeretnék)


23 éves lány vagyok, a párom 5 évvel idősebb nálam. 3 éve vagyunk együtt. Őelőtte is ismertem már a szerelem fogalmát, voltam már szerelmes. Tudom milyen csodálatos, eufórikus érzés a párkapcsolatok kezdeti szakasza, de sajnos ennél tovább sosem jutottam a kapcsolataimban, mert én még nagy szerelemben voltam amikor szakítottak velem.

Aztán megismertem páromat és....nem is tudom. Nála sosem volt meg ez az eufórikus, minden pillanatban kívánom és szeretem érzés. Barátok voltunk, és szerelmet vallott nekem, én pedig úgy voltam vele hogy ő egy jó ember, és megpróbálom vele. De mintha kimaradt volna nálam a rózsaszín köd. Sosem létezett...

3 éve együtt vagyunk, de nem tudom elmondani magunkról hogy bármikor megőrültünk volna egymásért. Illetve én nem őrültem meg érte. Szerettem mindig is, olyan "lájtosan".

A tűzhöz tudnám hasonlítani. Az előző kapcsolataim mind olyanok voltak mint az erdőtűz, a mostani kapcsolatom a kezdetek óta olyan mint a parázs. És nem akar fellángolni. Sőt, sokszor megfordult a fejemben a szakítás, de mindenki azt mondta hogy a szerelem úgyse tart örökké, és előbb utóbb átalakul....

De nekem kell ez az eufórikus érzés, és sajnos nálunk ez sosem volt meg. Hiába mondom neki hogy mi ébreszthetné fel a tüzet, az egész olyan eröltetett, ő nem az esetem, nem tud ösztönösen olyan lenni, és nem is akarnám őt megváltoztatni....

Vajon hol rontottam el? A kapcsolat elején már meg kellett volna mondanom hogy ebből nem lesz szerelem csak szeretet? De honnan tudtam volna? Megakartam adni neki az esélyt...és tessék, elrepült 3 év...

Tegnap megkérte a kezemet...én gondolkodási időt kértem. Pont ezért. Mert nem akarok olyanhoz hozzámenni aki iránt nem érzem azt az erdőtüzet...

Valóban minden kapcsolatból kihűl előbb utóbb? És nem is olyan nagy tragédia ha soha nem is volt?

Én komplikálom csak túl és valójában ő az igazi?



2018. jún. 27. 11:43
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

30-as válaszoló:


Igen eléggé hasonló helyzetben vagy. És neked is csak a "tűz" ami hiányzik?

2018. jún. 28. 21:57
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Hiába tökéletes a párom. Néha már azon is aggódom, ha így folytatódik bennem ez a kapcsolati leépülés, még nőként sem tudok gondolni majd rá (vonzalom is teljesen elvész majd). Tényleg csak testvéri szeretet fog maradni, és akkor az már nem egészséges párkapcsolat. Pedig bazira dolgozunk rajta, nagyon jók a közös programok/élmények, mindent megoldunk. Az érzéseimet viszont nem tudom/nem tudjuk.
2018. jún. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!