Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom házasságellenes. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom házasságellenes. Mit tennétek egy amúgy jól működő kapcsolatban, ha ez az igény csak egy felől fogalmazódik meg?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta együtt vagyunk és nem tudom eldönteni, mit kellene tennem. Felrúgni ezt az amúgy értékes kapcsolatot, vagy megalkudni, hogy ez a dolog kimarad az életemből, most csak az a kérdés meddig bírok ebbe beletörődni?


Én mindig házasságban képzeltem el az életemet, és fontosnak tartom, hogy gyermekeim is így legyenek. Nagyot csalódtam, mikor felszínre került, hogy páromban az összetartozás eme kifejezésére nem fogalmazódott meg az igény. Adjatok kérlek tanácsot, főleg aki hasonló cipőben van, vagy volt. Nagyon nehéz időszak ez az életemben.


2010. jún. 17. 14:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nálunk hasonló a szitu, csak annyiban különbözik, hogy én szeretnék lagzit, házasságot, szép nagy ruhát, ő viszont nem. csak bemenni két tanuval és kész. én meg nem. szóval mi ezt úgy oldottuk meg, hogy nagyon sokat beszélgettünk. muszáj volt valamilyen kompromisszumot kötni, mivel szeretjük egymást, ezért egy ilyen dolog miatt nem fogjuk felrúgni a kapcsolatot. az más lett volna, ha már a szerelem is múlóban van. szóval a vége az lett, hogy belement abba, amit kértem tőle, mert érveltem neki. te is próbáld meg ezt a taktikát. szedd össze a gondolataidat, hogy miben lenne jó, ha összeházasodnátok és szervezz egy jó kis hétvégét vagy estét, amikor kettesben vagytok és beszélgess vele erről. és valahogyan állapodjatok meg. ez másképp nem fog menni.
2010. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Én nem akarok senkit láncolni, vagy kényszeríteni, úgy gondolom, hogy ez vagy megvan valakiben, vagy kár eröltetni.

Mostanra érzem, hogy lassan gyermeket szeretnék, és hát töbek tanácsára beszéltem is barátommal, mi erről a véleménye, hogy képzeli el a jövőt. Ekkor derült ki, hogy neki nincsenek ilyen tervei, ő a házasság intézményét nem tartja fontosnak. Csak azért most derült ez ki ilyen későn, mert nem akartam én mint lány ezzel előhozakodni, sem erőltetni, mert milyen az már, és vártam, de sajna csalódnom kellett, és most egy világ döl meg bennem, az álmaimról, és a jövő terveimmel kapcsolatban.

2010. jún. 17. 14:44
 3/18 anonim ***** válasza:
sztem is meg kell adni a módját.. az olyan szép.. az igaz, h a papir nem jelent semmit, de mégis szép. azt nem tom, h mit lehetne tenni.. :S
2010. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!!

Itt is én vagyok a lány, aki szeretne házasságot, mert én mindig így tartottam jónak, és az sem érdekelne, ha két tanuval történne, hisz nem a felhajtás a lényeg, de ő, a párom, az aki nem hisz a házasságban, mondván minden második válással végződik.

Csak tudod ez így 6 év távlatában eléggé szíven ütött hogy ennyire vet belém bizalmat. Fáj, mit ne mondjak.

2010. jún. 17. 14:47
 5/18 A kérdező kommentje:
Minden téren jó csapat vagyunk, tényleg, de azt hiszem ez az egy dolog, mindig is hiányozna nekem, és nem tudnék felszabadult boldog lenni. Sok hónap örlődés után kifakadtam, mivel néma gyereknek, anyja sem érti a szavát alapon, és elmondtam, hogy én így gondolkodom, de most meg az a szar, hogy olyan mintha én futnék ő utána, és ha alakulna is valami, nekem az nem olyan mintha megától tette volna, és bűzlik sajna. De hát el kellett mondjam, mert belülről emésztettem magamat, viszont így sincs megoldva semmi.
2010. jún. 17. 14:51
 6/18 anonim ***** válasza:
nekem ez egy kicsit fura, hogy a 6 év alatt ilyenről nem volt szó. én már fél év után felhoztam neki ezt a dolgot, hogy neki mi a véleménye, hogyan tervez, mi az elképzelés. ez a módja. azért mert lány vagy még nem jelenti azt, hogy ne hozhatnád fel, hogy ne beszélgess vele. egy kapcsolat alapja a beszélgetés, a sok-sok együtt töltött idő, amikor mindent megbeszéltek a párotokkal. más különben nem ismered meg őt eléggé, mint ahgyonan ez most is látszik. de én a helyedben azért leülnék vele beszélgetni hogy azért gondolkodjon el ezen, hiszen szeretitek egymást és neked ez nagyon fontos dolog. másképp nem fogtok egyről a kettőre jutni. 28/L
2010. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Amikor megismerkedtünk még iskolás volta, diploma, meg a nyelvvizsga izgalami után, amunkábaállás, albérlet keresés, majd mamáim halála sajnos, sok szomorúság volt a családban is, és utána meg költöznünk kellett, szóval nehéz időszak volt ez az utóbbi, örültünk, hogy egymás mellett kitartottunk, és segítettünk egymásnak, nehéz napok voltak, és nem hiszem hogy ilyenkor valakinek is eszébe jut az esküvő gondolata, ezért sem hoztam fel, mert egymás mellett álltunk ebben a helyzetben, és ez volt a fontos, csak sajna az évek mennek, és isten bocsáss, ha én már lassan babát is szeretnék, megvan a korom hozzá, csak a másik felem nem.
2010. jún. 17. 14:58
 8/18 anonim ***** válasza:

nem is az, hogy szep a papir... tobbrol is szo van. Van egy ismerosom, aki negy eve van egyutt a baratnojevel, es harom eve laknak egy fedel alatt. Na most: az ismerosom masfel eve vett lakast maganak. Az o neven van a lakas, a baratnoje tehat csak benne lakik- es a lany fizeti a kiadasokat a lakassal kapcsolatban, az ismerosom pedig torleszti a kolcsont, amit a lakasvetelre vett fel. A csaj bele akart szallni a lakasvetelbe, de a srac nem engedte. Most kerdem en: ha par ev mulva az ismerosom meggondolja magat, es osszejon vmi fiatalabb lannyal, kirakhatja a mostani baratnojet a lakasbol. MErt hat az o neven van, o vette. Mi marad akkor a lanynak? A sajat fizeteset elfizette a lakasba, igaz a butorok nagy reszet szinten o fizette, de nem tudom hova tenne oket, ha bekovetkezne a legrosszabb.


Most nem erdekel az sem, ha elkezdtek ram mindenfelet mondani, de fontos az anyagi biztonsag is, es bizony a hazassagi papir megved attol, ha ilyen helyzet alakulna ki, h ne semmizzenek ki...

2010. jún. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen utolsónak üzenném, ebben igazad van, előbb kellett volna erről beszélni, míg nem mélyülünk bele ennyire, de mindig volt egy tragédia, amit akkor abban a percben át kellett vészelni, és így csak ment az idő. Ebben hibáztam, belátom, és a büntetésemet meg is kaptam, mert nem tudhattam mi vár rám.
2010. jún. 17. 15:01
 10/18 A kérdező kommentje:
14:51-nek ment az utolsó kommentem
2010. jún. 17. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!