Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom házasságellenes. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom házasságellenes. Mit tennétek egy amúgy jól működő kapcsolatban, ha ez az igény csak egy felől fogalmazódik meg?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta együtt vagyunk és nem tudom eldönteni, mit kellene tennem. Felrúgni ezt az amúgy értékes kapcsolatot, vagy megalkudni, hogy ez a dolog kimarad az életemből, most csak az a kérdés meddig bírok ebbe beletörődni?


Én mindig házasságban képzeltem el az életemet, és fontosnak tartom, hogy gyermekeim is így legyenek. Nagyot csalódtam, mikor felszínre került, hogy páromban az összetartozás eme kifejezésére nem fogalmazódott meg az igény. Adjatok kérlek tanácsot, főleg aki hasonló cipőben van, vagy volt. Nagyon nehéz időszak ez az életemben.


2010. jún. 17. 14:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hát igen az anyagiaknak is van szerepe, de még mennyire, főleg a mai világban, de az a legfuribb, hogy ez nálunk nem jelentene érdek kapcsolatot, mert felesbe szállnánk be egy lakásvételbe, ha összejön rá. Tehát én tényleg csak az őszinte szerelem megpecsételése miatt szeretném, de hát ezek szerint nincs szerelem. Az a legrosszabb, hogy most meg már azt érzem, nem is esne jól, ha ennyi ideje nem történt meg, akkor minek???? ezek komoly kérdések...
2010. jún. 17. 15:06
 12/18 anonim válasza:

Ez egy kicsit szomorú. A barátnőm volt pár hónapja hasonló cipőben. Értékes éveket áldozott olyanra, aki nem érdemelte meg. Írtad, hogy értékes a kapcsolatotok, vajon mennyire érték ez az ő számára. Mennyire szeret? Érdemes e neked feladni az álmodat érte. Megérdemli e? Szerinte csak papír...Szerintem nem érzi a fontosságát. Az emberek egyre inkább tolódnak a rossz irányba. Persze így sokkal könnyebb kilépni, ha ráun a másikra, jön egy szebb, okosabb, kedvesebb, háziasabb mit tudom én.

Rajtad múlik! Én tudom, hogy semmiképpen nem alkudnék meg ennyire. Ő mit ad fel érted, ha te az egyik legnagyobb álmodat érte áldozod. Vagy adjon elfogadható indokot! A apír az nem saját gondolat, mindenki azt szajkózza. Gondold át az életed, van e erre időd, hogy kivárd, vagy megalkudsz.

Egyébként a barátnőm otthagyta a fickót--> mondtam, hogy jön az a herceg és most repdes a boldogságtól!!!!

2010. jún. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Igen nekem az az érzésem támadt, mindha amíg nem jön jobb, addig jó vagyok én is. Ez azért is fáj, mert visszahallom, hogy jól nézek ki, csinos vagyok, ezt mondják mások. Amúgy házias, és rendszerető, régóta egy háztartásban élünk, beosztom a pénzt, egyáltalán nem költekezek, takarékoskodom a közös jövőhöz, de hát erre meg azt kapom, hát persze a kényelem megvan, akkor minek lépne.... és amikor szóba került ez a házasság kérdés, azt a választ kapom , hátha neked ennyire fontos akkor lehet róla szó...na köszönöm szépen, nekem nem a házasság a fontos, hanem az hogy mindkét félbe fontos legyen erre az igény. Ez egy rohadt patt helyzet, és nehéz megoldani, meg dönteni, ha ott vannak az érzelmek...
2010. jún. 17. 15:27
 14/18 A kérdező kommentje:
Szívem szerint elvonulnék egy lakatlan szigetre kibőgni magamat, ahol senki sem lát. Sajnos aki őszinte , becsületes, és igazán szeret, azt ma nem becsülik, ... csak eljön egyszer az életemben nekem is a herceg, csak mikor, amikorra már jóval 30 felett leszek, és a fiatalabb éveimet fújhatom.
2010. jún. 17. 15:33
 15/18 anonim ***** válasza:

Lehet lepontozni, én elhagynám.

A házasságról én úgy vélekedek, hogy NEM csak egy papír: ezzel jelzed, hogy összetartoztok, hogy nem cask egy barátnő vagy neki...

amelyik pasi ezt nem vállalja fel, az nem szeret igazán, nem te vagy élete párja.

2010. jún. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Hát persze hogy nem csak egy papírról van szó, na de azért ez az elhagynám, kicsit erős, gondold bele egy kicsit a helyzetbe magad, meg azt, hogy érzelmek vannak a háttérben,és igazából nincs szó arról hogy márpedig ő azért sem, és a többi és a többi.... csupán az lenne a kérdésem , hogy ezek után, hogy ez csak nekem hiányzott/hiányzik, és megértette a dolgot, tán meg is tenné, elfogadjam e ezután, nem akarom eröltetésként megélni a dolgot, mert ez akkor szép igazán, ha a másik is akarja valamilyen szinten, különben értelmét veszti, ha csak miattam tenné meg, szóval mit tennétek most?
2010. jún. 18. 09:04
 17/18 anonim ***** válasza:

en irtam neked az ismerosomrol par kommenttel feljebb...


en nem hagynam el. sot, azt sem erzem, hogy most azert menne bele a hazassagba, mert rakenyszerited az akaratod. szerintem o rajott/radobbent arra, hogy neked ez az egesz fontos, sokat jelent. nagyon is szep dolognak tartom, hogy annak ellenere, hogy a hazassag szerinte csak papir, belement, hogy osszehazasodjatok. ha gondolod, beszeljetek rola, es ha tenyleg azt mondja, am legyen, ne az jarjon az eszedben, hogy te kenyszerited ra... hanem az, hogy ez a ferfi olyannyira szeret teged, hogy akar felesegul is venne, ha te ugy akarod, mert azt szeretne, ha boldog lennel :) legalabbis nekem ez jon le abbol, amit irtal. remelem, minden tisztazodik koztetek!

2010. jún. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó, én is a te véleményed osztom, ezután nem fogom előhozni neki a kérdést, hisz megértette, tisztában van vele , hogy mi erről a véleményem, és ezek után az ő döntésén múlik hogy mi lesz...

Köszi mindenkinek választ!

2010. jún. 21. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!