Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom minden pénzt a lakásár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom minden pénzt a lakására költ, nekem már elegem van ebből. Ti szakítanátok?

Figyelt kérdés
Már együtt voltunk amikor kitalálta hogy lakást vesz, a szülei adtak rá pénzt. De ő nem elégedett meg egy átlagos méretű, viszont szép állapotú ingatlannal. Hanem a 20 millió önerőre még a nyakába vett 15 millió hitelt, hogy vehessen egy 5 szobásat, ami amúgy totál lepukkant, és rá kell költeni még 10-15 milliót legalább. A történet egyik szépsége, hogy kijelentette a családja, hogy én nem adhatok bele pénzt a vételárba, mert ők saját tulajdont akarnak minden téren. Nos, beköltöztünk a romos lakásba.... De mi nem a boldog párok életét éljük, hanem minden a lakásról szól azóta. A páromat csak a felujitás érdekli, és minden szórakozásról, programról, már a kedvenc ételeinkről is le kellett mondani emiatt, hogy minnél több pénzünk gyűljön össze az Ő LAKÁSÁNAK felújítására. Mert a hiteltörlesztő mellett, képtelenség annyit félretenni hogy haladjanak is a dolgok, inkább nélkülözünk. Közös számlára érkezik a fizetésünk, de ezt én nagyon nem érzem fairnek, hogy én lemondjak a pénzem nagyrészéről, azért hogy egy olyan lakást támogassak, amiről a párom kijelentette, hogy nem szeretné soha közös tulajdonná tenni, mert a szülei ezt megtiltották neki. Nem beszélve a felfordulásról, koszról, zajról, és ahogy a pénzügyek állnak ez még sok évig fog tartani. Tudja, hogy mennyire elegem van az egészből, megy rajta a veszekedés. De nem érdekli, úgy beszél hogy neki aztán mindegy, ha nem tetszik költözzek el.
2018. júl. 2. 16:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne add oda neki a pénzed. Ennyi.
2018. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Én csak a rezsibe adnék így bele és el is költöznék, ha nem tetszene. Pl így egyáltalán nem tetszene, szóval le is lépnék a helyedben.

31/f

2018. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért mentél bele a közös kasszába? Miért költöztél oda? Miért nem beszéltetek soha a jövőtökről? Ha mégis beszéltetek, miért nem vetted tudomásul, amit mondott? Ez olyan, mintha keresnél egy baltát, gondosan megéleznéd, több csapással levágnád vele a saját lábadat, aztán sírnál a szörnyű szerencsétlenség miatt, ami történt veled.
2018. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus olyan ember, aki sokkal tovább nyújtózik annál a bizonyos takarónál. Elhiheted, ez egész életetekben így lenne. Kell ez neked?

"De nem érdekli, úgy beszél hogy neki aztán mindegy, ha nem tetszik költözzek el." - na erre meg aztán végképp otthagynám a francba.

2018. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Minimum külön kassza de komolyan

Ha így se jó, akkor ennyi. Minek 5 szobas lakas? Jó ég

2018. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Hat, ha ilyen hülye vagy, hogy meg ebben a helyzetben is olod bele a penzed mas tulajdonaba, akkor itt igazan nincs mar mit mondani...
2018. júl. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám, hogy sajnállak, de ezek után te még pénzeled is, úgyhogy igazából nem.


Szokták mondani, hogy aki hülye fizessen érte. Hát tessék, te szorgalmasan fizetsz a saját hülyeségedért.


Még ma lelépnék a pitsába, ennél még a szüleimnél is jobb lakni.

2018. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

" kijelentette a családja"

Kit érdekel, mit mond a családja?


"minden szórakozásról, programról, már a kedvenc ételeinkről is le kellett mondani emiatt"

Nem értem. Mondjon le ő ezekről, neked miért kéne?


"Közös számlára érkezik a fizetésünk"

MIÉRT? Utaltasd saját számlára a tiédet.


"ha nem tetszik költözzek el"

Tedd azt.

2018. júl. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerethetnek titeket a szomszédok a felújítás miatt. :-)


Egyébként csinálj külön számlát és a te pénzed oda menjen. Ha sehogy nem tudtok megegyezni, akkor meg szakíts.

2018. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
27%

Én otthagynám, ilyen stílussal.


A vőlegényem és az ex felesége vettek egy lakást, a párom sokat dolgozott rajta, azon volt, hogy minél előbb kész legyen a ház. Bár ott volt a nőnek 2 gyereke. Nem mentek soha sehova, bár azt nem tudom, a nő mennyire igényelte. Bár mindkettejük hibájából, a nő megcsalta a vőlegényem és elváltak.

Ebből csak az a tanulság, hogy nem szabad ennyire vakon létezni, mert így szét fogtok menni. Szerencsére vőlegényemnek nem ilyen a stílusa és tisztában van vele, mit rontott el.

24N

2018. júl. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!