Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet-e egy olyan kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet-e egy olyan kapcsolat ahol az egyik fél nem akar gyereket a másik meg igen?

Figyelt kérdés

Köztem és a párom közt 7 év korkülömbség van. Én 23, ő 30 éves. Tudom hogy fiatal vagyok még és változhat a véleményem de egyenlőre úgy gondolom hogy soha nem akarok gyereket. Ne menjünk bele miért, mert megjelennek a szupermamik és osztjàk az észt de ez csak az én döntésem, nem más nevelné helyettem. A lényeg hogy a párom már többször is célzott rá hogy ő akar gyereket. Pedig már az elején megmondtam hogy én nem akarok. Három éve vagyunk együtt, és egyre gyakrabban emlegetni hogy szeretné. Meg megakar győzni, mondogatja hogy "Hát de egyszer csak készen àllsz majd rá, nem?"

Szóval gondolkodtam rajta hogy talàn szakítanunk kène, ő már 30 éves, megérdemli hogy olyan èletet éljen amilyet akar. Talàn meggondolom majd magam, talàn nem. De most akkor várjon a csodára? Vagy vessek véget neki?



2018. júl. 28. 16:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy ne győzködjön.

Az elején megmondtad, hogy nem akarsz gyereket.

Akkor elfogadta, ennyi.

2018. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Azért vagyok vele 3 éve, mert ha 1 hónapja jarnánk és így irtam volna ki a kérdést akkor meg az lenne a problémád hogy a kapcsolatnak ennyire az elején miért foglalkozok ilyenekkel meg csak problémákat generálok...

Nem sűrűn hozza fel a témát, ezért nem vettem komolyan, hisz a kezdetektől tudta hogy nem akarok gyereket...Most viszont már aggódom...

2018. júl. 28. 22:33
 13/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem lesz boldog gyerek nélkül. Én tudom magamról, hogy szeretnék gyereket, ezért nem akarok olyan férfivel lenni, aki nem szeretne.

Ha 30 éves, akkor ne húzd az idejét. Ülj le vele beszélni, hogy te nem szeretnél, ő pedig igen. Egy gyerek egy igazi csoda, ne tagadd meg tőle. Jol latod, hogy jobb neki nélküled.

2018. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%

Na megjöttem, mint szupermami.:)


Én amúgy teljesen úgy éreztem, mint te, ki nem állhattam a gyerekeket és ez egyre csak erősödött bennem olyan 23 éves koromtól fogva 34 éves koromig. 20 évesen még vágytam saját gyerekre, de nem sikerült hozzá párt találni, aztán átfordult bennem és egyre erősebb lett az érzés, hogy nem kell nekem. Ebbe belejátszott barátnőm, aki azonnal menhelyre vágta a 10 éves kutyáját, ahogy lebabázott. 29 voltam, amikor szerelmes lettem valakibe, aki vágyott gyerekre és furcsa mód azt éreztem, el tudnám magunkat képzelni szülőként. Azt kérte, idővel gondoljam át ezt a gyerek kérdést. Nem sürgetett, de egyértelművé tette, hogy ő akar. Én nem hitegettem, mert bizonytalan voltam, ugyanis harcolt bennem az érzés, hogy ki nem állhatom a gyerekeket és az, hogy el tudtam képzelni magunkat gyerekes családként. Valamennyire mégis csak az ő kedvéért mentem bele a babaprojektbe és tulajdonképpen örültem neki, hogy 1,5 éven át nem estem teherbe. Már nem is aggódtam azon, mi lesz ha sikerül, amikor terhes lettem. Akkor voltam 34 éves. Egyébként azért ilyen későn, mert volt krízis a kapcsolatunkban bőven és én csak akkor tudtam magam rávenni a babaprojektre, amikor végre megkérte a kezem. Egyébként utólag jöttem rá, hogy ő meg pont azért halogatta a lánykérést, mert nem volt biztos benne, hogy hajlandó leszek neki gyereket szülni. Azt azért sose felejtem el, amikor megtudtam, hogy van valaki a hasamban, azt éreztem, hogy egy akkora csoda részese vagyok, ami leírhatatlan. Korábban úgy gondoltam, kiszaladok a világból az Alien-es érzéstől, ha kiderül hogy bennem van valaki vagy megmozdul. Ehelyett azt éreztem, hogy egy belső világ nyílt bennem és elkezdtem befelé figyelni. Azt éreztem, hogy én már soha többé nem leszek egyedül. Minden nap megnéztük egy könyvben napról napra a fejlődő embriót és pontosan tudtuk, hogy épp aznap mekkora és hogyan néz ki. Varázslatos volt. De a varázslaton túl még mindig nem éreztem azt, hogy ütyülipütyülizni akarnék vele vagy ilyesmi. Mint valami furcsa kis idegent, képzeltem el a hasamban és időnként aggódni kezdtem, mi lesz, ha nem tudom majd szeretni a gyerekemet. Viszont a 18 hetes kötelező szűrésre már úgy mentem, hogy nana, el a kezekkel a gyerekemtől, nem érdekel mit találtok, ez az én gyerekem betegen is, nem engedem elvetetni. Láttam őt 11 hetes UH-on, már akkor komplett emberke volt. Aztán a 8. hónap táján volt egy depressziós korszakom, amikor azt éreztem, hogy kerékbe fog törni az életem, hogy mindennek vége, soha többé nem kutyázhatok, mi lesz a kutyáimmal, stb. Ellenszenvvel gondoltam a gyerekre ott a hasamban és ő megérezte, mert azon a héten alig mozgott. Akkor elszégyelltem magam és megbeszéltem magammal, hogy ez a szegény kis teremtmény semmiről se tehet és nem ő akart megfoganni. Nem tudom elmondani, milyen mélységes bánatot éreztem és azóta hányszor tört rám a szomorúság, hogy ezt éreztem iránta.:( Utána már izgatottan vártam őt, de fogalmam sem volt, milyen lesz őt megismerni. Aztán amikor kivették a hasamból és meghallottam a hangját, azt mondtam, Istenem, milyen édes hangja van! Én, akinek fölállt a szőr a hátán a babasírástól, mert macskanyávogásra emlékeztetett! És én, aki minden újszülöttet rondának és cseppet se cukinak tartottam, amikor megpillantottam őt, nem akartam elhinni, hogy ez az édes kis tündér az enyém. Toltam befelé a kiskocsival a kórterembe, akkor kaptam meg először és fülig ért a szám. Aztán óvatosan kivettem őt a kocsiból és nem tudtam többé levenni a szememet róla. Nem hittem volna, hogy ilyen pici ember létezik a világon. És annyira édes pofija volt! És azok a nagy okos szemek! Éjjel-nappal babáztam. Első látásra szerelem volt. Nem tudom elmondani az érzést, amikor ráébredtünk a férjemmel, hogy mi többé nem létezünk a kislányunk nélkül. Őrületes szerelem és boldogság. Eltelt már azóta 6 év és életem legnagyobb ajándéka Ő. Ha fiatalabb lennék, szültem volna még legalább két gyereket. Annyira szomorú voltam, amikor rájöttem, hogy nekem nem lesz több gyerekem. De örülök neki nagyon. Hálás vagyok a férjemnek, hogy anyává válhattam. És a kutyák is megmaradtak. Sőt. A lányom olyan macskás lett, hogy azóta van már 3 cica is.


Én azt gondolom, aludhatnátok még erre a kérdésre. Bőven jó lenne 28-29 éves korod körül átgondolni ezt. Ő is ráér 5-6 év múlva apuka lenni. Ugyanakkor ha akkor se vagy hajlandó a gyerekvállalásra, akkor valóban rizikós, hogy ő kifut az időből. Mire megismer, megszeret valakit újra.

2020. febr. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm a részletes választ! A kérdésem már majdnem 2 éves, történtek azóta fejlemények csak kiváncsi voltam most mit gondolnak az emberek.

Azóta az akkori párommal szakítottunk, 2018. Decemberében. Azóta rájöttem hogy csak a megfelelő partner kell hozzá, és talán előtörnek majd az anyai ösztöneim. Várom továbbra is az Igazit aki előhozza belőlem. :)

2020. febr. 3. 08:57
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem a partner hozza elő, hanem maga a baba. Én is így voltam. Nem hiányzott még a gyerek, a férjem kedvéért szültem. Azóta már ötnél tartunk.
2020. febr. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Én nem szülnék senki kedvéért.

Nagyon öntörvényű ember vagyok, senki nem szólhat bele a saját döntéseimbe. Ha nem akarom, akkor nem is teszem meg. Pont.

Nem fog olyan pasi jönni akinek a kedvéért szülnék. Olyan talán jöhet aki előhozza belőlem és akkor majd én akarom. :)

2020. febr. 3. 09:48
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálam ez úgy volt, hogy a férfi előhozta belőlem, de nagyon gyorsan elnyomtam magamban. Az egyik első igazi randinkon sétáltunk a Duna parton és megláttunk egy babakocsit toló nőt és a srác kiakadt, hogy ilyen időben hogy lehet kivinni azt a babát az utcára. Semmi extra idő nem volt, kicsit hűvös február, de nem is igazán hideg. Kérdeztem, hogy a saját gyerekét is így fogja félteni? Azt mondta, hajaj...A lánya udvarlóit puskával fogja lődözni. És akkor meglepődtem magamon, mert azt éreztem, hogy bárcsak a mi lányunkról beszélne.:)És amikor aznap este a közénk álló akadályokról chatelgettünk, megkérdeztem, van-e még valami (azon kívül, hogy foglalt voltam). És azt mondta, idővel akarjak gyereket. És akkor azt mondtam neki, hogy idővel lehet, hogy fogok akarni. Ő tényleg ki tudta ezt hozni belőlem, de az együtt töltött évek alatt azért erősen hullámzott és igazából egyáltalán nem vágytam gyerekre, viszolyogtam a terhesség gondolatától. Az, hogy kihozta belőlem, annyi volt, hogy hirtelen fellebbent egy függöny a szemem előtt és megláttam a jövőben valami nagyon szépet, de gyorsan vissza is lebbent az a függöny és csak akkor jöttem rá, hogy én egész életemben erre vágytam, amikor már a karomban tartottam a kislányomat. Mondtam is neki tegnap este elalváskor, amikor a százhuszadik könyörgésemre se volt hajlandó elálmosodni, így hát beszélgettünk, hogy egész életemben rád vágytam és annyira hiányoztál. És tényleg így van. Egész más lett volna az életem, ha tudom, hogy egy ilyen kis porcelánbaba vár rám. Iszonyatos fiatal korom volt, sokat gyászoltam. Túléltem így is, amit más talán túl se élt volna, de könnyebb lett volna tudni, hogy egyszer majd lesz Ő nekem.:)
2020. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!