Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Titeket nem zavarna, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket nem zavarna, ha nem értenétek a párotok nyelvén?

Figyelt kérdés

Például ha telefonál valakivel. Nem vagyok féltékeny, de akár azt is mondhatja egy másik csávónak, hogy alig várom hogy lefeküdjünk. Hiába vagyok ott úgysem értem.

Vagy a családja ráadásul sem angolul, sem magyarul nem beszél. Szóval csak annyit tudnak rólam, amit a lányuk elmesél...

Ha van egy vacsora vagy ilyesmi, akkor általában ők nevetnek meg sztoriznak, én meg ülök kussban és eszek. Próbálok mosolyogni, meg kommunikálni, de olyan gáznak érzem a szitut.Így sosem fognak igazából befogadni.

Ez kicsit bosszant engem.

Titeket nem bosszantana?



2018. júl. 30. 22:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"És az "alma a doboz tetején van" szintű nyelvleckék sem visznek közelebb hozzájuk."

Már hogyne vinne közelebb? Az angolt is így kezdted! És ne döntsd el előre, hogy úgyse fog menni. Ez a legrosszabb hozzáállás egy új dologhoz. Jobb ha nem a barátnődtől tanulsz, hanem egy rendes nyelvtanfolyamon, vagy magántanárral. Persze segíthet neked, de jobb, ha olyan valaki oktat, akinek van ebben gyakorlata, és kell egy rendes ütemterv is. Emellett hallgass zenét, olvass/hallgass gyermekmeséket az adott nyelven. Az ilyenekből sokat lehet tanulni. Ha valamit nem tudsz megjegyezni, ne görcsölj rá, hagyd a csudába! Jegyezz meg helyette valami mást, ami könnyebben megy. Ha fontos lesz a szó, vagy nyelvtan, ami elsőre nem maradt meg úgyis előkerül újra meg újra. Lehet, hogy harmadszorra már könnyebben megragad. A lényeg, hogy pozitívan állj hozzá.

Amúgy a kérdésre válaszolva, a férjem nem magyar, de őt nem zavarja különösebben. Én beszélek az ő nyelvén.

2018. aug. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hmm, ez felér egy hazaárulással, de nekem nagyon tetszik a román nyelv. Ha román csajom lenne, én biztos leülnék tanulni. Már csak a gesztus végett se lehet nagyon mellélőni.
2018. aug. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

11: köszönöm, hát próbálkozom. Pozitívan állok a nyelvleckékhez de sajna ez nekem olyan nehéz hogy.... pfff


12: tudod ez is ott van a kérdésem mögött.

Román lánnyal összejönni... sima hazaárulás sokaknál.

De belegondoltam ők mit gondolnak rólam. Ugyanis mindenki tudja a magyarok jó véleményét a román nemzet iránt.

engem nem érdekel erdély meg ilyesmi, de magyar vagyok, szóval rajtam van a "bélyeg"

ami gyűlölet megy magyaroktól románia felé, mintha az én vállamat nyomná.

kíváncsi lennék a barátnőm szülei mit gondolnak erről, de hát ugye nem tudom megbeszélni velük.

és a netes nyelvleckék bemagolása után sem tudok ilyen komoly dolgokról beszélgetni velük

2018. aug. 2. 09:54
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, a románokat sem kell félteni, ha a magyarokról van szó. Sőt, ők inkább nem szeretnek minket, mivel mi vagyunk az ,,ő" földjükön. Magyarországi magyarokat kevésbé érinti ez, itt vagy te is. Ha ott élnél, biztos máshogy gondolnád.


Meg ha Magyarországon, teszem azt, lenne 1-2 megye, ami román többségű lenne. Mindjárt más lenne a helyzet.

2018. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Próbálkozz a románnal, kérdező, nem olyan nehéz az..én is erdélyi magyar vagyok de a románt is majdnem anyanyelvi szinten beszélem..🙂 Türelem, meg tudod tanulni.
2018. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Örülnék, ha eltanulhatnám olyantól a nyelvet, aki ráadásul a párom is. Mindig vágytam idegen nyelvű nőre, hogy nyelvezzek az idegen nyelvével. ;)
2018. aug. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!