Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feszélyezve érzem magam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feszélyezve érzem magam a párom mellett, hogyan oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 21 éves vagyok, párommal 5 éve vagyunk együtt, tehát 16 éves voltam, mikor összejöttünk, szinte kislány. Akkoriban nem zavart, hogy egy magasság vagyunk a párommal (ő az alacsony), hisz akkor szinte még magassarkút sem hordtam, de most, hogy kezdenék kifinomultabban, nőiesebben öltözni nagyon zavar. Eseményeken, ahol magassarkúban vagyok, már táncolni sem szeretek vagy sétálgatni, mert annyira feszélyezve érzem magam, nagyon zavar ez valamiért,hogy magasabb vagyok magassarkúban. A kapcsolatunk egyébként kiegyensúlyozott, ez miatt nyilván nem dobnám el a szerelmünk, de ezen valahogy változatni kell.

2018. aug. 3. 00:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy valami más van a dolog mögött? Ilyenekre gondolok, hogy barátnők mondogatják, hogy milyen régóta együtt vagytok már és jobbat is megkaphatnál nála, aki esetleg magasabb is stb.

Csak ez miatt eldobni egy kapcsolatot hatalmas hiba lenne.


Ugye manapság eléggé megy az agymosás a médián keresztül, hogy milyen a tökéletes nő/férfi ideál, milyen párok néznek ki jól egymás mellett... És biztos vagyok benne, hogy ezen ideálok alapján benned is lehetne "hibát" találni külsőleg, mint amúgy akárkibe.

Ettől az ideálkereséstől a másikban, valahogy próbálj meg elszakadni. Ne úgy nézz az emberekre, hogy "xy hollywoodi sztárhoz képest milyen jól/rosszul néz ki",(még ha nem is tudatosan így gondolkodsz, tudat alatt biztos vagyok benne, hogy ez játszódik le) hanem úgy, hogy milyen csodálatos dolog, hogy nem vagyunk egyformák és mindenkinek csomó egyéni képessége és sajátossága van.

Egyébként magassarkú nélkül is lehetsz ugyanolyan nőies, ez 100%.

Szóval ezen "sajnos" nem tudsz változtatni, hogy ő x cm magas. Azon viszont igen, hogy hogyan nézel az emberekre. Persze ez ilyen fiatalon nehéz és hosszú folyamat, de később amúgy is rá fogsz jönni mi a fontos. Erről is szól a felnőtté válás:)

2018. aug. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, igazán hasznos és tanulságos volt számomra. Teljesen igazad van, magamra ismertem, lehet, hogy tényleg az ideált kergetem és arra törekszem, hogy mi legyünk a világ legösszeillőbb,legtökéletesebb párja, akikre azt mondják az emberek, hogy "wow, micsoda álompár". Valójában bennem van a hiba, ez igaz.

Sajnos, hogy a mai világban ennyire a külsőségekre megyünk... Ma kire mondják azt, hogy álompár: Amikor megjelenik egymás mellett egy magas, kigyúrt, jóképű, gazdag pasi, mellette a bombázó, modell alkatú, csinos barátnő. Be kell valljam, én is őket tartom álompárnak. De ki tudja, a magánéletben milyenek is ők valójában? Mennyi párkapcsolati problémájuk lehet, lehet, hogy nem is szerelmesek és csak a külső miatt vannak együtt. Kár, hogy nem azokra mondjuk, hogy álompár, akik -bár lehet, hogy külsőleg tökéletlenek-, de a belsőjük igazán tökéletes együtt. Akik x év után is csillogó szemekkel tudnak nézni egymásra, és jókat tudnak beszélgetni egymással egy csésze kávé mellett. Ők kellene, hogy legyenek az álompár..


Jajjj de sokat tudnék erről beszélni :) Köszönöm, hogy felnyitottad a szemem!

2018. aug. 3. 01:17
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Ilyenkor nyáron a szandál is jó, abban meg vannak laposban is igencsak csajos darabok. Átmeneti időszakra tanácstalan vagyok. Télen ugyan olyan szuperül mutat egy nőn a csizma sarokkal, mint sarok nélkül, ráadásul stabilabb. A barátod is hordhat az egybetalpú helyett olyan cipőt/csizmát, ami sarkalva van, azzal nyerhettek szintén pár centit. Nézelődjetek mi van a piacon.

32/f

2018. aug. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendben lenne a kapcsolatotok, nem foglalkoznál ezzel. Köztünk is alig 2-3 centi van a férjemmel, ráadásul kb mindenben az ellentéte külsőleg annak, ami tetszeni szokott (mindig a magas, barna szemű, mackós férfiak vonzottak, ő meg alacsony, zöld szemű és vékony). 10 éve vagyunk házasok, soha, egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy ciki lenne vele megjelennem, vagy hogy nem táncolok vele, mert mit fog szólni x vagy y. Nem magunkat akarom fényezni, ne érts félre, csak ha ilyeneken agyalsz, akkor szerintem más is lehet a dolog mögött.
2018. aug. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem meg nincs baj azzal, amit a kérdező tárgyal, érez. Igenis egy férfinak magasabbnak kell lennie a nőnél - még akkor is, ha a nő magassarkút visel-, mert egyszerűen az a férfias és a nemi szerepeknek megfelelő. Lehet itt megmagyarázni azzal, hogy senki sem tökéletes, de ha zavar ez a tény, nem fogsz tudni tőle elvonatkoztatni, mert a nőiességed megélésében gátolva vagy. A nőiesség megélésének egyik meghatározó momentuma a magassarkú viselése. Ha ettől megfosztod magad, azzal feladod ennek megélését. Döntened kell!

190 cm F

2018. aug. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó előtti válaszoló:

Én tényleg nem gondolom, hogy más probléma is lenne a kapcsolatunkat illetően. Elgondolkodtam, de tényleg nem találok más nyomós problémát. Egyszerűen ilyen vagyok sajnos, nagyon érdekel mások véleménye és mindig azt akarom, hogy nekem legyen minden a legjobb,legszebb,tőlem jobb ne legyen senkinek,stb. Borzalmasan rossz tulajdonság, szerencse, hogy felismertem...


Kedves Utolsó:

A válaszod olvasva,nem mehetek el az mellett, hogy 190 cm vagy. Ha alacsonyabb lennél, vagy a párod is 190 cm lenne (ami azért valljuk be, elég ritka), szerintem másként vélekednél. 190 cmvel könnyű beszélni :D

2018. aug. 3. 02:23
 7/12 anonim ***** válasza:
11%

ezert nem fogod otthagyni... de ha megismersz egy minden szempontbol szimpatikus magasat... akkor igen.


ez mar csak azertis valoszinu, mert nagyon fiatalon jottel ossze vele.

2018. aug. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
* azert is
2018. aug. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hé, egymagasak vagytok a pároddal, azért az annyira nem rossz! :) Ehhez még simán felveheted a magassarkút is. Oké, lehet, hogy nem a 15 centiset, de egy normál viseletre alkalmasat. (A túl magas amúgy se tesz jót a lábnak hosszú távon.)


Nálunk is ez a szitu, igaz, nem a párom az alacsony, hanem én vagyok magas (180 mindketten). Volt jóval alacsonyabb párom is, aki mellett tényleg ciki volt a magassarkú (őt nálam is jobban zavarta, én meg azon kaptam magam, hogy minden cuccomnál az az elsődleges szempont, hogy vajon hogy festek majd mellette...), szóval értem a problémád, de ehhez képest tényleg semmi, ha csak cipőben vagy magasabb, hidd el. :-)

Az az 5-8 centi nem olyan sok, hogy bután nézzetek ki az utcán sétálva. Sőt, ő is vehet fel vastagabb talpú cipőt, az is csal. Nem tudom, milyen típus a barátod, nyilván egy tornacipő papírtalp, de egy bakancs mondjuk pár centit simán dob rajta is.

Ha meg az alkalmi cipőid épp tizencentisek, na bumm, azt úgyse naponta hordod. :)

2018. aug. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Férjemmel pontosan ugyanígy vagyunk mint ti. Persze zavar amikor magassarkúban vagyok és ő kisebb. Minket már ki is nevetett emiatt valaki, amikor egymás melett sétáltunk. De az évek alatt megszoktam, hogy így van. Soha nem szakítanék emiatt. Odafigyelek cipővásárlásnál:), őt nem zavarja a dolog egyáltalán.178cm vagyok, ő 180cm
2018. aug. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!