Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nektek mekkora a szabadságotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mekkora a szabadságotok a párotok mellett?

Figyelt kérdés

Személy szerint az az embertípus vagyok, aki nem nagyon viseli el, ha megmondják neki mit csináljon. Szüleim sem szabták meg soha, tudták, hogy úgysem fogok, olyan dolgot tenni, amiből baj lehet. Elkezdtük a szokásos éves nyaralást tervezni a barátnőkkel (3 nap), akik szintén kapcsolatban élnek. Amikor mondtam páromnak kiakadt, hogy annak, akinek párja van nem megy el haverokkal nyaralgatni, jön ő is. Mondtam, hogy ez nem így működik, a lányok se hozzák a párjaikat, ez így volt mindig, csak csajok vagyunk. Nekem nagyon furcsa, hogy egy felnőtt embernek engedélyt kell kérnie a párjától...Nem ez az első kapcsolatom, de ilyet még nem tapasztaltam. Nálatok ez, hogy működik?


26/L



2018. máj. 31. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Együtt is mentek nyaralni? Én is kibuknék ha a barátom a haverjaival menne nyaralni, mert MI nem megyünk sehova. (Idő & pénz). Amúgy ha meg mentek akkor nem jogos a kiakadás.
2018. máj. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
100% és ha a párom ilyet benygne, kb. azonnal "ex" lenne.
2018. máj. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Természetesen együtt is megyünk. Az időm 99%-át vele töltöm, mert ha megyek valamerre mindig a bűntudatot kelti.
2018. máj. 31. 18:57
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Es minek is vagy ilyen beteg faszival együtt?
2018. máj. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Pontosan annyi, amennyire szükségem van, ami nagyon sok :D Én sem tűröm a szabályozgatást, az engedélykérés és társai pedig teljesen abszurd számomra. Együtt is rengeteg mindent csinálunk, utazunk, programokat szervezünk, de külön is teljesen alap, hogy ezek megvannak. Teljesen normális, hogy elmegyek a baráti társaságommal nélküle nyaralni, hogy elmegyek a szomszéd országba meglátogatni egy hétvégére egy-egy barátnőmet, hogy elmegyek olyan fesztiválra, ahol őt nem érdekli a zene - fordítva természetesen ez ugyanígy működik. Ilyenkor jó szórakozást kívánunk egymásnak, békén hagyjuk a másikat (nincs ellenőrizgetés, napi x telefonálgatás, óránként smsezés, még én szoktam rászólni ha írkál fesztiválról, hogy kapcsolja már ki azt a nyomorult telefont és élvezze a bulit) és utána örömmel meghallgatjuk az élménybeszámolót. Szerintem egy jó kapcsolatban nincs helye féltékenységnek, bizalmatlanságnak, kisajátításnak, érzelmi manipulációnak, bűntudatkeltésnek vagy annak, hogy sziámi ikrekként állandóan egymás seggében legyünk a másikkal. És inkább vagyok évekig egyedül, mint valaki olyannal, aki nem így gondolkodik, a férjem előtt ezért is voltam évekig szingli.
2018. máj. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Azt csinálok, amit akarok, DE nem önkényesen döntök, hanem MEGBESZÉLEM a párommal. NEM KÉREK ENGEDÉLYT, de elmondom neki, hogy "szivem, ekkor szeretnék ide menny XY-nal, ok?" Ő pedig mondja, hogy persze, menjek csak nyugodtan, VAGY "szivem, kérlek ne menj akkor, hanem máskor, ezért és ezért". Ha értelmes indokot hoz fel, akkor nem megyek el, hanem elnapolom/átszervezem. Sosincs olyan, hogy azért ne menjek el, "mert csak". Vagy olyan is előfordul, hogy megkér, hogy később menjek/hamarabb jöjjek valamiért - ezzel sincs baj, nekem nem esik nehezemre kompromisszumot kötni.


A párodról pedig azt tudom elmondani, hogy NEM MINDENKINEK FÉR BELE, hogy a másik nélküle menjen el nyaralgatni napokra. Ez van, olyan párt kell keresni, akinek ez nem okoz gondot, és nem kiakadni, hogy omg ez nem normális. Pont ma olvastam gyk-n is egy kommentet, hogy ők egymás nélkül nem mennek el több napos utazásokra soha (kivétel munkahelyi csapatépítő), mindig együtt/viszik a másikat. Van ilyen.

Ezek szerint a párod nem illik hozzád ebben a tekintetben. Vagy elfogadod, hogy neki ez nem fér bele és magaddal viszed/nem mész többet a barátnőiddel, vagy Ő fogadja el, hogy nálatok ez szokás. Attól függ, hogy ki tud engedni. VAGY az lehet még kompromisszumos megoldás, hogy nem 3 napra mész, hanem csak 1-1,5 napra, és akkor "csak" egy hosszú csajos nap, hátha ez nem zavarná.


Jobb ötletem nincsen. Vagy enged valamelyikőtök, vagy kompromisszum, vagy szakítás.

2018. máj. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

#6 Nyilván mi is megbeszéljük egymással előre ezeket a programokat, hátha az időpont vagy bármi miatt nem alkalmas pont akkorra programot szervezni, de ez annyira egyértelmű, hogy eszembe se jutott külön kiemelni. Az pedig teljesen igaz, hogy az is rendben van egy csomó embernél, ha ez nem fér bele, csak akkor olyan párt kell választani, akivel egyeznek az igények és hasonlóan gondolkodnak.


5. voltam.

2018. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Elég fura a barátod. Az én párom az egyetemi taborba is "elengedett" egyedül, nem ilyen féltékeny, bízunk egymásban. Ő is elmehet bármikor pasis estére, nem kell engedélyt kérnünk egymástól, csak szólunk, hogy ne aggódjon a másik, ha nem vagyunk elérhetőek. Közben persze együtt is elmegyünk nyaralni, nem a kapcsolat kárára megy.

23/L

2018. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Párom féltékeny típus és sokat vagyunk együtt meg nem is laza kapcsolat, de azért engem elengedett simán 3napra a barátnőmmel balatonra, ahogy mi is minden nyáron meg szoktuk csinálni, semmi probléma nem volt... Persze előtte megkérdeztem, megbeszéltem vele és vele is megyek nyaralni természetesen, a nyár kb 95%át együtt töltjük
2018. máj. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Nekem sok szabadságra van szükségem, sokat járok el egyedül ide-oda, vagy kollegákkal, barátokkal. Mellette persze a párommal is, de nem vagyunk egymásra gyógyulva, szerintem nem is egészséges. Engedélyt nem szoktunk kérni a másiktól, megbeszéljük, ki hova szeretne menni és összeegyeztetjük. 26/N
2018. jún. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!