Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy pszichopata lenne a férjem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy pszichopata lenne a férjem?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben (kb fél éve) sajnos depressziós:nem szereti a munkáját, ahol élünk, semmi nem jó neki, nem lehet a kedvére tenni. Szakemberhez egyelőre nem szeretne menni, bár ő is érzi és tudja, hogy valami nincs rendben.

Ma viszont új mélységekbe merültünk..vettünk hangyaírtószert,mert a konyhát ellepték. A konyhaszekrény alá tettük be, ahol a macskáink (2 van) nem érhetik el, mert a csomagolásra is rá volt írva, hogy állatoktól távol tartandó.

Erre ma reggel a férjem kitette a padlóra..rátettem egy dobozt, hogy a cicák ne férhessenek hozzá, de 5 perc múlva megláttam hogy arrébb lökték és mondtam a férjemnek, hogy ne tegye már ki legközelebb ilyen helyre, mert simán belenyalhatnak, bármi lehet. Erre neki állt feljebb, hogy 'ha olyan hülyék, akkor így jártak" meg olyanokat mondott, hogy őt zavarják a hangyák és neki ez fontosabb(hogy kényelmesen éljen otthon) mint a macskák. Kérdeztem, hogy ha meghalna valamelyikük, akkor mi lenne, erre a válasza az volt, hogy nem érdekelné, mert ha ilyen hülye, akkor nem kár érte, meg hogy őt amúgy is zavarják az utóbbi időben a macskák, meg hogy én milyen hülye vagyok, hogy ezen kiakadok, meg neki csak az kellene a boldogságához, hogy eltűnjenek a hangyák és mi ebben AKADÁLYOZZUK őt..teljesen nevetséges volt, hiába mondtam neki, hogy ez nonszensz, még neki állt feljebb. Olyanokat mondott, hogy neki az állat csak egy állat, nem érdekli meg hogy neki most önmaga a legfontosabb..mondtam, hogy akkor legalább velem törődjön, hiszen tudja, hogy mennyire szeretem őket, akkor legalább ezt tartsa tiszteletben és vigyázzon rájuk..de nem érti.

Hogy jutott el idáig? Vagy én reagálom túl, amiért azt gondolom, hogy mindent meg kell tennünk, hogy ne essen baja az állatainknak?

Úgy tudom hogy aki nem tud együttérezni az állatokkal, az a pszichopátia egyik előjele. Lehet erről szó? Lehet, hogy a depresszió így megváltoztat valakit???

Megjegyzem évek óta megvannak a cicák és ő is szerette őket, mindig gondozta őket, gondolt rájuk, kedves volt velük stb..az utóbbi időben is segít gondozni, de amióta depressziós, azóta egyre inkább utálja őket.



2018. aug. 4. 12:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ettől még nem pszichopata, csupán erősen frusztrált.Ez egy nyilvánvalóan indulat-düh reakció volt.


Aki ingerült az képes még az élő fába is belekötni.

2018. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%
Szereted ezt az embert? ?
2018. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

2-es: sajnos egyre kevésbé..még bőven menthető számomra a kapcsolatunk, viszont az ilyenek aláássák. Már fél éve csak lejjebb süllyed és akármit ajánlok neki, akárhogy próbálok neki segíteni, ellöki magától, nem kell neki..de ő is elismeri, hogy nem boldog magával és megoldás kell.

Belém is belém szokott kötni, de azt őszintén szólva jobban elviselem, mintha a macskákkal csinálja ezt..ők nem tehetnek semmiről és dühít, hogy így viselkedik velük.

2018. aug. 4. 13:15
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

"Az utóbbi időben (kb fél éve) sajnos depressziós:nem szereti a munkáját, ahol élünk, semmi nem jó neki, nem lehet a kedvére tenni."


Ez azt jelenti, hogy valamivel nagyon elégedetlen az életében, mi lehet az ami annyira élhetetlen számára érzelmileg?


Jó ez a házasság?

2018. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%

Honvágya van. Nagyon erős honvágya. Nem találja a helyét, elege van, és a környezetéből is.


Ez az ember csordultig van, és ha nem változtatsz robbanni fog a bomba, vagy idegösszroppanást fog kapni vagy szó nélkül el fog hagyni, és egyedül megy.


Megéri? Ezt neked kell tudnod.

2018. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem a legjobb a házasságunk az utóbbi időben.

Igazából én úgy látom hogy magának generál egy csomó problémát..mintha néha már direkt nem akarna örülni csak hogy tovább legyen oka elégedetlenkedni vagy duzzogni.

Múltkor például hosszú kihagyás után kimentünk vacsorázni egy étterembe, nagyon jól alakult az este és jól éreztük magunkat, majd utána elkezdett magáról beszélni hogy ő milyen boldogtalan, meg minden sz*r, stb..mintha direkt azt akarta volna hogy negatívan érjen véget, nehogy már jól tudjuk magunkat érezni. Ez csak egy példa volt.

Igazából tudom, hogy mi zavarja..az, hogy anno volt vállalkozása, de hozott egy rossz döntést ami miatt az véget ért, majd elkezdett dolgozni egy cégnél, amit azóta is utál. Közben nem szeret itt lakni, ahol vagyunk (ebbe is mindig beleköt), nem szeret semmit. Régebben ő egy pozitív ember volt, akivel mindig lehetett nevetni, menni ide-oda, de most már nagyon menni se akarok vele sehova, mert mindig kitalál valami problémát és veszekedést csinál. (Persze azért próbálkozom, megyünk helyekre..de 5ből 3 alkalommal talál valamit, ami nem tetszik neki és amin kiakadhat.)

Szóval egyáltalán nem jó a helyzet és én tényleg mindent próbáltam már..

2018. aug. 4. 13:27
 7/22 anonim ***** válasza:
Miért nem költöztök el oda, ahol szívesen élne? Neki is egy élete van, joga van a boldogsághoz, nem? Először ő mehetne felderítőnek, aztán ha van már munkája, költözhetnél te is utána. Én tuti meglépném, de nagyon sokan félnek lépni, és inkább nyűglődnek egész életükben, ami oltári hülyeség szerintem.
2018. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ha mindenhol negatív élmények érnek egy embert, még otthon is, akkor mi a fenétől legyen jókedvű?

Azért, mert elvitték őt egy étterembe jópofizni, attól még az alap probléma megmarad.

Valószínű kevés volt a feladathoz, amire vállalkozott, ezért bedőlt.

A vállalkozásába, a családjába, mindenbe.

És nincs, aki segíti.

2018. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Én is szeretnék költözni, még munkát is elkezdtem keresni pár hónapja..de ő meg nem, és sehova sem akar menni, mindegyik helybe beleköt, hogy ez nem jó, meg az nem jó. De közben meg ott sem jó, ahol vagyunk.

Egy helyre szeretne menni..ami az egyetlen hely, ahová én nem szeretnék. Mondtam neki, hogy nyugodtan odamehet egyedül fél évre, hátha az segít, én megvárom, nekem ezzel nincs semmi problémám..de ezt sem akarja és állítása szerint engem sem akar elveszíteni.

2018. aug. 4. 13:36
 10/22 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nincs motivacioja. Szerette a vallalkozasat? Csinaljon egy masikat! Ha lesz valami vonzo cel elotte, mindent maskent fog latni. Ebben segitsd, tamogasd!
2018. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!