Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Határozatlan, félénk, izgulós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Határozatlan, félénk, izgulós barátnővel, akinek én vagyok az első, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy vajon mindig ilyen lesz? Ha igen, akkor valahogy határozottabbá "tudnám tenni"? (Anélkül, hogy egyenesen megmondanám neki, mert nem tudom, hogy az mennyire lenne jó hatással a kapcsolatra)


Csak mert félek attól, hogy emiatt nem mondja meg, ha valami zavarja, vagy éppen valamit szeretne, és már csak akkor derül ki, amikor már egy rakat másik kis dologgal együtt betelt neki a pohár.


például: valamilyen ötlet neki nem tetszik annyira, de fél megmondani, ezért inkább átengedi nekem a döntést. Néha ráérzek persze, hogy mit akar, vagy látom rajta, hogy annyira ez neki nem tetszik, de azért nem olyan egyszerű az. meg hát mindkettőnknek könnyebb lenne, ha egyenesen közölné velem.


Meg a másik része, hogy mivel én vagyok neki az első:

Honnan tudjam meg, hogy vajon az, amit szex közben akarok csinálni, abba ő csak azért megy bele, mert nem akar nemet mondani?

Vagy például akár szexben, akár bármilyen más területen szeretne valamin változtatni, valami újat belevinni, de mégsem meri megmondani, mert hát vagy szégyellős, vagy határozatlan, vagy ...


tudom, eléggé érződik, hogy múltbeli tapasztalatok alapján írtam ezt a kérdést.


2018. aug. 10. 18:40
 1/9 duplaD.girl ***** válasza:
Hány éves a barátnőd?
2018. aug. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Még csak 18, ezért is gondoltam, hogy lehet, hogy a tini párkapcsolatokba kellett volna írni, de ez a kérdés nem csak ebben a korban releváns.

(tapasztalataimból és már csak az itteni kérdésekből kiindulva)

Én 24.

2018. aug. 10. 18:47
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon egyszerű! Kérdezd meg tőle, hogy mit akar, mik a vágyai, hogyan képzeli el a dolgot. Ha már akcióra kerül a sor, akkor figyeld, puhatolva minden egyes szakasznál nézd a tekintetét, a mozdulatait. Ha óvatos vagy, nem lesz baj ;)
2018. aug. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

* múltbeli tapasztalatok alapján írtam ezt a kérdést.



Ha mult beli tapasztalatok alapján írtad ki a kérdést, akkor az már nem kérdés. Nem?

2018. aug. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%
én egy ilyen határozatlan csajt nem erőltetnék, előbb utóbb úgyis a kapcsolat rovására menne az egész.
2018. aug. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk próbáljatok kommunikálni. Erre az egyszerű dologra egész jó kapcsolatokat rá lehet építeni. ;)

Hiába 18 éves és határozatlan, ha beszélgetni sem tudtok és nem tudja kifejezni az érzéseit, akkor mégis mit csináltok?

2018. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbálj te kezdeményezőbb lenni a beszélgetéseket illetően. Kérdezz rá, hogy mit szeretne, biztosan meggondolta-e, tuti úgy szeretné-e stb., illetve biztosítsd róla, hogy nyugodtan elmondhat bármit, mindenért szólhat stb., nem fogsz se megharagudni se megsértődni se semmi ilyesmi. Előbb-utóbb szerintem majd ő is nyitottabb lesz ilyen szempontból.


Ez lehet, hogy valakinek nevetséges, de ez tényleg egy létező dolog. Mikor megismertem a páromat, akkor én sem tudtam, hogy hogyan kell kezelni az ilyen dolgokat, mert teljesen új volt az egész szituáció. Korábban nem volt kapcsolatom és még fiatal is voltam, eleve ilyen csendesebb, visszafogottabb, szégyellősebb típus és idő kellett ahhoz, amíg a párommal összecsiszolódtunk és mindent meg tudtunk beszélni. Én nem akartam őt megbántani, nem akartam túlzottan ellenkezni az ötleteivel szemben, nem tudtam, hogy miről hogyan kell beszélni, mi az ami már sok stb., ezért szükségem volt a bátorítására. Ő viszont szintén nem akart megbántani engem, nem akart erőltetni semmit, nem akart túlzottan nyomulni stb., ezért neki sem volt sokkal könnyebb. Az nagyon jót tett a kapcsolatunknak mikor leültünk és ezt megbeszéltük, hogy inkább mindenki mondja ki, amit gondol, amit érez, ami zavarja stb., még akkor is, ha esetleg a másik nem örül neki, mert egyszerűbb és tisztább megbeszélni, mint napokig rágódni miatta. Nyilván nem változott meg egy csettintésre, de alakult, mert mindketten próbáltunk erre jobban odafigyelni.

2018. aug. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Felejtős... exem ilyen votl mint a csaj, nem lesz hosszú életű a kapcsolat, vagy kezdhetsz hozzászokni a gondolathoz, hogy mindenben! neked kell dönteni, mert ő lan kis nyámnyila, hogy semmiről nem fog vmynt alkotni.


És nagy vszínűsség konfliktuskerülő is, ami azt jelenti, hogy egy db problémát nem tudsz vele megbeszélni.

2018. aug. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 duplaD.girl ***** válasza:
50%

8.


Nem számít ki hagyta el a másikat , az exed örülhet hogy nincs már veled.

Kis nyámnyila, nem fog véleményt alkotni és konfliktus kerülõ?

Nyámnyila az te vagy ,mert nem tudtad megváltoztatni , biztos ,hogy nem is szeretted igazán ha ilyeneket írsz ròla. Nem fog véleményt alkotni? Meghallgattad egyáltalán, komolyan érdekelt a véleménye?

Konfliktus kerülö? Miért baj ha nem akar folyton veszekedni? Tudod egyáltalán miért volt ilyen határozatlan,bátortalan?, mert valószinû nem éreztetted vele hogy mellete boldog vagy, nem figyeltél a jelekre, egyszerûen,nem értetted meg.

2018. aug. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!