Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tettetek volna a helyemben? Jól tettem, vagy nem? Most kérem, hogy komment után írjatok kort és nemet is!

Figyelt kérdés
Igazából ért a mai napon egy felzaklató hír, miszerint egy kedves házaspár lehet, hogy válik, feltehetően azért, mert a férj radikálisan ezoterikus irányba ment el. Nemrég nekem is véget ért egy komoly párkapcsolatom, ahol már házasságot, gyereket terveztünk. Párom tudta, hogy nekem picit nehezebben fog összejönni a baba, mégis kitartott mellettem, szeretett, sőt, imádott, szinte egyenesen istenített (ez eléggé zavarba is ejtett). Mindig órákat szánt rám, a legfáradtabban is beszélgetett velem még akkor is, ha én mondtam, hogy pihenjen, hiszen nagyon sokat dolgozott, a háztartást is imádta csinálni, olyan fogásokat főzött nekem sokszor munka után, hogy az én főzőtudományom nevetségesen amatőr volt mellette, és ez évekkel később is így maradt, tehát nem fogható a kezdeti fellángolásra. Továbbra is sok időt szántunk egymásra, a romantikára, az apró figyelmességekre, stb. Egy óriási dolog azonban közénk állt: a szó legradikálisabb értelmében hitt ezoterikus tanokban, amiket erőltetett rám és mindenkire, akivel találkozott. Diplomás, értelmiségi emberről van szó, szerteágazó érdeklődési körrel, tehát nem egy könnyen megvezethető emberről beszélünk. Eleinte romantikusnak hatott, hogy közös múltkor beszél, évezredes karmikus kapcsolódásról, meg űrhajós utazásokról, később viszont mikor jeleztem neki, hogy ne haragudjon, de nekem ez nem jön be, kedvesen de lekicsinylően közölte, hogy nem baj, csak az emlékeim nem tértek vissza még. Továbbá borzalmas kapcsolatot ápolt mindenkivel, se barátai nem voltak, se a családjával nem tartotta a kapcsolatot (igaz, velük jogosan nem), mélységesen lenézte az emberiséget, akik nem állnak azon a nagy és megvilágosodott szinten, mint ő. Egyedül az egyik exével volt jóban, de én ezt is elfogadtam, mondván annyira egyedül van, legalább egy ember legyen neki rajtam kívül. Később ez az ex is engem támadott, és szerinte ez az egész ezós dolog "miért ne lehetne igaz?" Miután egyre ijesztőbb dolgokat mondott, én elkezdtem tőle távolodni. Kellett azért jó pár hónap, hogy végül elhagyjam, még szakemberek véleményeit is kikértem, akik mind a szakítást javasolták. Borzasztó nehezen ment, sokat szidott utána nyilvánosan, gyalázkodó üzeneteket írt, meg valami elvont, valószínű túlvilági önbüntetést vizionált nekem. Bár nem ma történt, ez a hír valahogy felhozta belőlem ezt az egészet. Egyre többet hallani a különböző ezós, new age-es emberekről, akik simán eldobnak maguk mellől mindenkit, ha az az ember nem hisz abban, amiben ők. Igaz, innen én léptem ki, bár évekig hittem, hogy a szerelem erősebb, mint ez az egész hitrendszer, de végül nem bírtam tovább, hiába a sok szép közös emlék. Ti mit tettetek volna a helyemben?

2018. aug. 12. 17:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

jól tetted..sőt kicsit késve


25F

2018. aug. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Legalább jól döntöttél, és nem hezitáltál túl sokat.

Szóval ez egy érett felnőtt hozzáállás.

2018. aug. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
* múltról
2018. aug. 12. 17:33
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos vannak ilyen bolondok közöttünk. Én ezoterikus vagyok, na meg vegetáriánus. Sose próbáltam senkire ráerőltetni a nézeteimet, csak akkor mesélek, amikor kérdeznek, de már akkor se nagyon, mert fárasztó az 50. ugyanolyan kérdés. Ne hibáztass mindenkit ebben a körben, kérlek. Én sem szeretem, hogy valaki ilyen erőszakos. Azon az elven vagyok, hogy ők is fogadjanak el engem, és én is elfogadom őket. Pont neki kellene tudni, hogy ezt nem szabad erőltetni, ebből is látszik, hogy még nincs igazából “felvilágosodva”, túl egoista.

Ha leültél vele erről normálisan beszélgetni, és akkor se fogta fel, akkor szerintem jól tetted. Valószínűleg ilyen marad. Ez nem az ezotériáról szól, csak az ember személyiségéről.

18/L

2018. aug. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%
Deszka?
2018. aug. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
27%
Elmebeteg, persze ők magukat csak "megvilágosodottnak" nevezik, de egy normális ember tudja, hogy ez bizony nem normális dolog. Amint elkezdte azonnal le kellett volna állítanod és eréjesen megmondani neki, hogy ez téged nem érdekel és haggyjon békén ehelyett te belementél a baromságába és ez lett a vége. Lehet, ha az első alkalom után leállítod még, mindig együtt vagytok (bár ilyen embereket nagyon nehéz megváltoztatni sőt nem is lehet agymosottak és kész). A hitgyülekezetesekhez tudom hasonlítani ők is, mint a zombi hadsereg 2. szavával azonnal meg akar téríteni az összes. Ezt a kapcsolatot megkellett szakítani mindenképp. 40F
2018. aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Engem is érdekelnek az ezoterikus dolgok, de senkire nem tukmálnám rá, aki nem nyitott a téma iránt, viszont elvárom, hogy mások is tartsák tiszteletben az ilyen irányú érdeklődésemet.


Vannak persze, akik túlzásba esnek, de nem csak ezoterikus tekintetben, van egy rakás vallási fanatikus, politikai tekintetben radikális ember, és még sorolhatnám hosszan.


Én az élni és élni hagyni elvét követem. Megvan a saját elképzelésem dolgokról, a világról, keresem a magyarázatot és a megoldást problémás helyzetekre, a megnyugvást nehéz dolgok miatt, és van, amikor az ezotéria ad választ, van, amikor más. Ez én vagyok, nem szeretem, ha bárki beleszól vagy másfelé akar téríteni, mivel én sem térítek senkit. Mindenki abban hisz, amiben akar, de ha valaki elvárja, hogy az ő gondolkodásmódját mások elfogadják, akkor ő is fogadja el másokét.


Szerintem nem cselekedtél rosszul, hasonlóképp cselekednék hasonló helyzetben, ha bármilyen irányban szélsőséges gondolkodású emberrel lenne dolgom, de eddig ezek a dolgok az elején mindig kiderültek, és így össze sem jöttem ilyennel, hanem lezártam még azelőtt.

2018. aug. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

Egy kapcsolatban nem kell, hogy két ember hitrendszere feltétlen 100%ban egyezzen. De egy értelmes ember elfogadja, ha a másik mást gondol, és nem erőlteti a dolgot a másikra...számomra is taszító lett volna (és nem a spiritualitás miatt)


Nálunk most katolikus húgomnak van egy ideje ilyen jógás-vega-spirituális barátja...ő azt választotta, hogy a srác hatására elkezdett egyre jobban belekerülni ezekbe a dolgokba. Eleinte nem zavart a dolog, de mikor mostanában a családi találkozókon fennhangon hirdeti a véleményét a lélekvándorlásról, és beleköt abba ha valaki azt mondja nem hisz ebben, az zavaró...egyszerűen idegesítő ez a "mindent tudó és mindenki felett álló lenéző" attitűd pláne mikor ezt olyan emberek hirdetik akik "jómódban" élnek. (Mert azért lássuk be, hogy akinek van ideje napi 1-2 órát meditálni, heti többször jógázni meg belső utazásokon részt venni valószínűleg nem éhbérért dolgoznak napi 3 műszakban, hogy éhen ne halljon a gyerek)

2018. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Az életkorom és a nemem lemaradt, bocs, feledékeny vagyok mostanában, 33N
2018. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A 9-es válasz a 7-eshez tartozik. :-)
2018. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!