Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátnőm terhes, mit tegyek?

Barátnőm terhes, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még én is gyereknek tartom magam, szeretek bulizni, tanulni akarok még és bizonytalan vagyok teljesen, félek erre nem lesz lehetőségem már. Látom rajta nagyon boldog, így még fel sem mertem vetni az elvetetést, meg lehet nem is akarom, nem tudom. Igazából örülök is meg nem is, mert jó látni őt ennyire boldognak és a kapcsolatunkat is szorosabbá teszi, de félek a jövőmre nézve probléma egy gyerek. Szüleink, mindenben támogatnak, a gyereknek mindene meglehet aminek nagyon örülök, de nem tudom hogy én akarom-e vagy nem.

Örülnék fiatal szülők véleményének, akik voltak hasonló helyzetben. 19L 19F



2018. aug. 16. 09:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Van már saját lakásod, autód? Van jól fizető, fix munkahelyed, ahonnan ha eljössz, akkor az biztosan a te akaratod lesz s nem a főnök rúg ki? Ha a fentiekre igen a válasz, akkor jöhet a gyerek.
2018. aug. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Már az első pár mondatból kiderül hogy nem kell nektek az a gyerek.

Tipikusan az lenne a vége, hogy majd 25-30 éves korodban vagy utána, be kattansz, de lehet ő is, hogy nem élted ki magad, aztán apuci fejjel elmész bulizni állandóan, megcsalod a feleséged stb..általában ez a végük az ilyen korai családalapításnak a mai világban.

2018. aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

Családalapítástól függetlenül, a legtöbb 19-21 éves pár szétmegy a fenti igények miatt.

Akkor kell gyereket vállalni, amikor már nem a ti szüleitek támogatásától függ az, hogy meglesz-e mindene. Ha ti meg tudjátok teremteni az alapokat, egyedül és önállóan, akkor lehet csak ebben gondolkodni.

2018. aug. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Itt gyakorin mindenki úgy viselkedik, mintha a terhesség valami olyan dolog lenne, amit emberi erővel kicsit sem lehet befolyásolni. Mintha nem lenne vagy 10 féle védekezési módszer, ha nem akarsz 19 évesen kölyköt. De persze, tudom. Ő is biztos gumi és/vagy tabletta mellett fogant. Hát persze.
2018. aug. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
23%
Ha megtartjátok akkor az apja leszel. Viselkedj is úgy. Ha a szülők segítenek és te is akarod akkor mindketten tanulhattok még. Gyes-ért kedvesednek még plussz pont is jár a felvételin. A bulizásból erősen vissza kell venni az igaz. Viszont eléggé fiatalok lesztek amikor kirepul a gyerek. Akkor újra szabadabb lesz minden. Nagy öröm egy kisgyerek. Nem kell, hogy mindenkinek az élete egy sablon szerint történjen. Ti ezt a feladatot kaptátok. Sok örömet hozzá!
2018. aug. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
88%
Szerintem, jobb, ha őszinte leszel vele még az elején, hiszen, nem akarok ítélkezni de szerintem túl fiatalok vagytok egy ilyen dologhoz. De ez a saját véleményem amivel szerintem sokan egyetértenek...
2018. aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
34%
5. vagyok. Nem tudom mennyire számítok fiatal szülőnek. Egyetem( 5 éves osztatlan képzés) utolsó évében már várandós voltam. Nyilván te sokkal fiatalabb vagy. Egyébként nem mondhatnám, hogy fel voltam rá készülve. Terveztük, de igy sem az történt amire számítottam. Van akinek csuklóból jön az anyukasag, nekem nem.:) A tanulasban nem akadály, felsőfokú nyelvvizsgát szereztem, és megkezdtem a masodik egyetemi tanulmányomat egy számomra érdekes szakon- levelezőn. Illetve második kislanyom is megszületett.
2018. aug. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

Párom 21 volt, én meg 20 amikor a fiunk született. Nem volt könnyű, főleg a páromnak. De felnőttünk a feladathoz, hiszen muszáj :) Jó a kapcsolatunk, már 2 éves a fiunk. Párom dolgozik még mindig, én tanulok, a GYES alatt 2 szakmát is megcsinálok, és jövőre megyek én is dolgozni. Szülőkkel élünk de külön lakrészen, pár éven belül tervezünk elköltözni. Ja és a jogsit is most csináljuk mindketten :) Ha van valami kérdésed írj nyugodtan :)

22N

2018. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

A csajszi hamarosan szingli anyuka lesz. A gyerekvállalás nem csak a nő döntése, márpedig itt senkit nem érdekelt, hogy te mit szeretnél.

A védekezésbe nem megyek bele, ami megtörtént, megtörtént, de sajnos te itt el vagy riporva, a boldog kismama örül, hogy szülhet, neked meg ennyi volt a fiatalságod.

Az ismerősi körömben több ilyen is van, huszonpár éves korukra egyedülálló anyukák lettek, mert nem értették meg, hogy a 19 éves barátjuk abszolút nincsen még megérve arra, hogy apa legyen.

2018. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
61%

Egyett tudok mondani vállaljátok a kovetkezmenyeket.

Ha tudód azt hogy nem szeretnèl gyereket mert nem védekeztetek?

Felelotlenek voltatok

2018. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!