Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan javíthatnám meg ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan javíthatnám meg ezt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Nem tudom, miért,de az utóbbi időben egyre kevésbé érzem azt, amit korábban. Barátommal már majdnem 1,5 éve vagyunk együtt,de most azt érzem, hogy kicsit megakadtak a dolgok. Nagyon jól meg tudunk lenni,de mostanában inkább csak tehernek érzem. Azt érzem, hogy én sokkal nagyobb áldozatokat hozok, mint ő. Pénzügyileg és időileg is.. Ő most lesérült, ezért kb szobafogságra van ítélve már hetek óta, ezért csak én tudom látogatni, és vagy másfél órára lakunk. De amikor ott is vagyunk, nem csinálunk semmi értelmeset, maximum filmezünk vagy alszunk. És nekem ez kezd kevés lenni. Ami még nagyon fájt, hogy én az ő szülinapjára tizenenórákat kérszültem, csináltam neki tortát, azt is nagyon hosszan, viszont ő meg se próbálta egy kicsit is jobbá tenni az enyémet, ha már be voltunk zárva hozzá. Nem vártam volna semmi extrát, néhány gyertyának, vagy egy icipici romantikának is nagyon örültem volna. Vagy legalább egy jó filmet választhatott volna, mire odaérek.. Nem érzem arányosnak, hogy ki mekkora áldozatot hoz. Nekem ez egyáltalán nem probléma,nem várok extra viszonzást, de bevallom, néha jólesne, ha meglepne valamivel, ahogy én szoktam őt.. Ő konkrétan egész nap csak kockul, nem csinál sok dolgot, kettőnk közül én vagyok igazán aktív, nagyon sok mindent csinálok, mégis igyekszem rá maximálisan odafigyelni, időt csinálni, hogy együtt lehessünk. Közben meg anyukámtól folyton lelki terrort kapok, hogy miért nem vagyok jobb barátnő, meg hogy a barátom milyen aranyos, egy kis csoda, stb... Nyilván én is imádom, de egy bizonyos szint fölött már inkább fuldoklom ettől az egész dologtól. Valakinek van valami jó tanácsa, hogyan lehetne minden jobb?

2018. aug. 24. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
5 szeretetnyelvet ajánlom. Segít megérteni, hogy mire van szüksége a másiknak, hogy mitől érzi azt, szeretve van 🙂
2018. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen kapcsolat az, amiben a felek annyira különböznek, és oly távol állnak egymástól mint Makó Jeruzsálemtől.


Készülhetsz te bármivel, ha egy ilyen helyzetben a másik nem igényli a társaságodat a beszélgetésre, csak muszájból.


huszonév után nem tartunk ott ahol ti 1,5 év után.

2018. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A szeretetnyelves dolgot már ezerszer áttanulmányoztam, alkalmaztam is, elég jól ismerem őt, alkalmazkodtam a preferenciáihoz, de minek, ha ő nem veszi észre, hogy én máshogy működöm..
2018. aug. 24. 17:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de véletlenül nem tűnt fel, hogy a barátod "lesérült"? Nem tudom ez most jelen esetben mit jelent, de legyél tekintettel erre.

Ha te sérülnél le, és pl ágyhoz lennél kötve, akkor törnéd magad minden kis apróságért? Oké, megértem a szülinapodat, de előfordul.


Vannak hullámvölgyek, uncsi időszakok(nálunk a tél inkább), de ki kell tartani egymás mellett. A szakítás nem megoldás, főleg ilyen piszlicsáré dolgok miatt.

2018. aug. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval ő minden párkapcsolatotokat felpezsdítő-kiegyengető módszer elutasít vagy leszar?


Mert abból nem sok jó következi... 🙁

2018. aug. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!