Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, hogy a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy a barátom ne érezze magát "csórónak"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 éve vagyok együtt a barátommal, mind a ketten tanulunk még, így úgymond főleg a szüleink pénzéből élünk. Az ő családjának kevesebb pénze van, mint az enyémnek,ezt tudom is és sohasem zavart. Nem nagyon szegények, mindig vesznek új ruhákat, járnak strandra stb, tehát tudnak ők is szórakozni, csak mondjuk nem úgy, mint a mi családunk.

Múltkor azonban vitatkoztunk és barátom felhozta, hogy neki mennyire kisebbség érzése van mellettem, mennyire csórónak érzi magát. Nekem is olyan pasi kéne aki ajándékokat vesz nekem, meg aki elvisz helyekre, vele nem tudok felvágni stb.

Nagyon megbántott vele, mert én egyáltalán nem gondolom ilyen lánynak magam. Akárhová megyünk, felesben fizetünk a kapcsolatunk eleje óta, még ha egy csokit vesz nekem, azt a pénzt is visszaadom,néha én is meghívom őt dolgokra, a gumit is felezzük, pont azért, mert tudom, hogy neki kevesebb van. Családi nyaralásom után küldtem neki képeket magamról, az sem tetszett neki, éreztem, hogy féltékeny, vagy nem is tudom. Én viszont szerettem volna megosztani vele az élményeimet.

A kérdésem az lenne, hogy tudok ezzel a helyzettel kezdeni valamit? Mikor kérdeztem, hogy mit tettem, hogy ő ilyen szar alaknak gondol engem,aki csak a pénzre megy, azt mondta semmit, de így érzi. Gondolom csak megbántani akart, de sikerült is neki.

De akkor ne járjunk el sehova? Amúgy is csak a moziba szoktunk kb, meg fagyizni. Vagy ne küldjek neki nyaralós képeket? Nem örülnie kéne a boldogságomnak?

Vagy csak várjam ki még vége a tanulós időszakunknak és aztán rendeződik a helyzet?

Volt már valaki ilyen helyzetben?

Köszi szépen a válaszokat előre is!

22/L


2018. aug. 26. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ő problémája, amit neki kell megoldania (akár pszichológussal), mert épp tönkreteszi vele a párkapcsolatát. Most nyaralós képeket nem küldesz, holnapután meg eltitkolod ha előléptettek és többet keresel, mint ő?


Igen, örülnie kellene a boldogságodnak. Ha nem teszi, akkor dolgozzon rajta. Nem neked kell megmentened a nulla önbecsülését (nem is fogod tudni, de az életed megkeseríti majd).

2018. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Ezt nem pszichológussal kell megoldani, hanem munkával, befektetéssel. Keressen pénzt, ha zavarja. Ha nem tud, akkor meg hagyjon téged békén. Nagyon gáz, ha valaki egy lúzer, és ezzel a másikat is lehúzza...
2018. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ülj le vele megbeszélni. Bizonyára nincs önbizalma. De az sem járja, hogy te érezd magad rosszul. Látszik, hogy nem olyan lány vagy, mégis ezt vágja a fejedhez. Ha meg nem érti meg, nem változik, akkor fel is út…
2018. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az picit durva, hogy ha kapsz tőle csokit, azt kifizeted neki. Értem, hogy neked több van, de ettől ő kevesebbnek érzi magát.

Mondd meg neki, hogy egyikőtök se csóró vagy gazdag, mindketten a szüleitek pénzén éltek.

2018. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a csavo egyedul akkor lenne boldog melletted, ha te otthon ulnel teljesen elzarva mindentol, teljesen az o penzenek kiszolgaltatva lehetosegek nelkul, mert egy beteg ember. A jovoben, ha 1 ezer forintttal tobbet keresel majd nala, te leszel a legszarabb ember a foldon a szemeben. Nem ertem mire jo ilyen nyilvanvaloan beteg embereket beengedni az eletedbe.
2018. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Már azt hittem én reagálom túl:(

A csoki vásárlást meg úgy értem,hogy együtt voltunk valahol,nem volt nálam pénz,de megkivántam a csokit,ő vett nekem,de azt utolag visszaadtam. Ezt id csak azért,hogy ne legyen ebből gond.

2018. aug. 26. 17:47
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ezt nem pszichológussal kell megoldani, hanem munkával, befektetéssel."


És az első létszámleépítésnél újra egy senkinek fogja érezni magát. A pénz nem megoldás. Tény, hogy fontos, de ha ezzel határozza meg önmagát, akkor az első gazdasági válságnál főbe fogja lőni magát.

2018. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tipikus pasi! Neki az kell hogy azt erezze felnezel ra, szamit a szava, attol erzi magat pasinak ha o a “vezer”.... ne harcolj vele ha szereted... maskulonben nem fogtok tudni egyutt maradni es csak a hiusagi okok miatt... de mint emlitettem ez tipikus...
2018. aug. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyebkent az elso parkapcsolatom nekem is ilyen volt. Mi sokkal jobb modban eltunk mint az akkori baratom. De sosem csinaltunk ebbol ugyet.... nemtudom - nyilvan szemelyiseg fuggo is de lehet te viselkedsz ugy.

De szerintem az tenyleg megalazo (es foleg emiatt erezheti ezt) mert kifizeted neki ha ad csokit? Minek? Ne sajnald! Nem erre vagyik... :/

2018. aug. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!