Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem hallgat rám soha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem hallgat rám soha a párom, miért nem fogad el tőlem tanácsot?

Figyelt kérdés

Semmilyen téren... pedig rendre bebizonyosodik, hogy nekem van igazam.

Példa:

- rakunk össze egy bútort, mondom hogy szerintem hogy kellene, kb. meg se hallja, csinálja tovább ahogy gondolja, persze nem jó, végül megpróbálja azt amit tanácsoltam, csodák csodája, elsőre sikerül

- nekem régebb óta van okostelefonom, ő csak most vette meg magának az elsőt... kérdezte, hogy valamit hogyan kell beállítani, én elmondtam neki, ismét kb. meg se hallotta, inkább 2 órát elcseszett hogy máshogy próbálkozzon, mint hogy úgy csinálta volna, ahogy ajánlottam

- elkapott valami hányós vírust, a fejébe vette, hogy erre kólát kell inni, az segít. Utánaolvastam, valid forrásokat kerestem, minden megbízható forrás azt írta hogy fölösleges, sőt káros is lehet, de ő akkor is azt itta, persze rosszabbul lett.


És így tovább.


Az a fura, hogy ő alapjáraton ennyire nem fafejű, másoktól fogad el tanácsot, de tőlem soha.

Mindeközben rám senki más se hallgat, szüleimmel ugyanezt játszottuk régen, hiába volt igazam, inkább szenvedtek, mint hogy rám hallgassanak. A haverjaim szintén. Párom szülei szintén, ha valamiben segítünk nekik.


Megjegyzem, NEM szólok bele mindenki dolgába kioktatóan, csak akkor próbálkozok ötletadással, ha én is részt veszek a dologban, és/vagy ha kérdezik.


Próbáltam beszélni erről a párommal, de nem tud mit kezdeni vele, mindig megígéri hogy majd jobban odafigyel, de legközelebb ugyanúgy meg se hallja, amit mondok. Pedig eddig tényleg 99%-ban végül nekem lett igazam, szóval nem hü-lyeségeket akarok rátukmálni.


Mit csinálok rosszul?

Mások hogyan érik el, hogy odafigyelnek az emberek az ötleteikre, és esetleg hallgatnak rájuk? Hogyan kell ezt csinálni?


2018. aug. 31. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem tiszteli a véleményed, ennyi az egész, mások szavát vagy a saját elképzeléseit sokkal többre tartja, mint bármit, amit te kiejtesz a szádon. Le merem fogadni, hogy a kapcsolatotok más területein is megmutatkozik ez a tiszteletlenség, de ha neked így is megfelel ez a kapcsolat, akkor egészségedre.
2018. aug. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Nem, semmi más téren nincs problémánk, csak ez zavar.

És mint írtam, nem csak vele kapcsolatban fordul elő, úgyhogy lehet, hogy én rontok el valamit..

2018. aug. 31. 11:34
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Vannak olyan emberek, akiknek az egoját bántja ha nem neki van igaza, hanem másnak és inkább szenved, de "csak azért se neked lesz igazad" elven van. Viszont ezt, h a szüleid, haverjaid, párod szülei is ugyanilyenek, nekem arra ad következtetést, h talán csak te gondolod azt, h nem okoskodó a stílusod, kívülről lehet másképp látják és pont ezért nem kérnek a segítségedből vagy nem fogadják meg. Nem hiszem, h annyira peched lenne, h ilyen embereket fogsz ki magad körül. Picit képzeld magad elé a stílusodat, a tálalási módodat, ahogy az emberekkel kommunikálsz, mivel lehet neked ez természetes viselkedés, viszont másoknál nem biztos.
2018. aug. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3

Már megtettem, de én nem látom úgy hogy bajos lenne. Kérdeztem a párom, ő is azt mondta hogy a stílussal nincs baj...

Teljesen érthetetlen nekem az egész :(

2018. aug. 31. 11:49
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanígy vagyok mint te. Én arra jöttem rá, hogy túl kedves és könnyed vagyok amikor a véleményemet közlöm. Amikor kifejezetten rossz a kedvem (ritka) és nem vagyok finom, udvarias stb csak szárazon, szenvtelenül kommunikálok meghallgatnak, komolyan vesznek. Azzal rontom el, hogy nem vagyok elég határozott, tárgyilagos. Engem egy kedves, vidám "nőcskének" tartanak, aki lehet jókat mond- de ki nem sza*ja le a véleményét. Hozzá teszem ha tenyleg bajban vannak, akkor meghallgatják amit javasolok, és követik is, sőt dicsérik az eszemet (hízelegnek). Szerintem ez valami tekintély probléma.
2018. aug. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Elmondom miert. Mert nagyon alacsonyra raktad a lecet amikor megismerkedtel vele. Irasodbol es gondolkodasodbol is latszik hogy egy okos no vagy, ezzel szemben a parod egy buta ferfi.
2018. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

Abszolút nem mondanám butának.

2018. aug. 31. 12:48
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Tipikus férfi... A legtöbb férfinek elemi sértés ha kioktatod (ez a fejében annak számít) pláne ha igazad is van.


De jó hír, lehet kezelni, úgy kell beszélni vele, hogy azt higgye az ő ötlete volt, nem a tiéd. Pl a példáidnál maradva:


Drágám segítenél kérlek nekem összerakni ezt a bútort? Neked ezek úgyis jobban mennek, nézd én azt se tudom hogy ezen az ábrán most akkor hogy kell belerakni a csavart abba a menetbe? Te ezt érted?


Nem tudom pontosan hogy kell beállítani, szerintem talán az xyz menüben, mintha ott lenne ilyen alpont. Ha rájössz elmondod nekem is? Érdekel most már hogy lehet.


Off:nekem mindig segít a kóla, ez nem hülyeség. Hányingert csillapít.

On: oké szívem, igyál kólát, remélem segít. Csináljak neked egy kis levest? Hozzak vizet vagy sós ropit?


Ezekkel nem azt mondod neki, hogy amit csinál az nem jó, de azért arra felé tereled. Hasznos ezt elsajatitatni, később sok helyen hasznos lehet, munakhelyen, főnöknél és egyebek. Tapasztalat.

2018. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hat a te párod egy nagyokos a világ legokosabb embere
2018. aug. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Most végiggondoltam pár dolgot, mert alapvetően én is "vidám meg kedves nőcske" vagyok, de szoktak rám hallgatni.


De eszembe jutott olyan terület, ahol valóban még új terület például a munkámban. Észrevettem, hogy az emberek bármi mögé képesek full bulshit ideológiákat gyártani akár, ha hülyeség is de határozottan adják elő, van olyan embertípus, aki hajlik rá..


Rájöttem, hogy érvelnem kell azért, ha valamit mondok, hogy az miért legyen úgy. Meg kell győznöd, miért ez a megoldás a jó megoldás. Ezzel semmi gond, azóta már így megyek oda, ha van javaslatom/megoldásom egy problémára.


Szóval a kulcs az, hogy tanulj meg jól érvelni! Azóta minden ilyen után ha látom is, hogy a másiknak eltér a véleménye, már mondom is az érveimet, amivel alátámasztom, miért ez lesz a jó. Hatásos! (Persze ha a másik mond egy olyan érvet, ami üti az enyémet, nyilván nem is kötöm az ebet a karóhoz, mert belátom, ha valamiben nincs igazam Ez az asszertív hozzáálás.)

2018. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!