Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendőm ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elöször is,köszönöm,hogy elolvassátok!

Nos,a helyzet a következő:

A párom(férfi) depressziós lett az elmúlt hónapokban,amely mostanság jött ki rajta.

Nem tűri el senki társaságát,képtelen bárkivel is kapcsolatot létesíteni,még velem is.

Szeretnék arra fókuszálni,hogy neki legyen a jó,èrezze,hogy foglalkozom vele,de NEM telepszem rá,ugyanis azzal csak ártanék szerintem.

Tehát:

Aki volt már ilyen helyzetben,hogyan kezelte?

Sokszor eszembe jut,hogy ilyenkor pontosan a párjára IS támaszkodhatna,de én szeretném megérteni valahogy és nem nyaggatni ezzel.

Orvoshoz nem akar fordulni,azt mondta,hogy majd enyhülni fog idővel...

Annyira nem vagyok otthonos ebben a témában,hogy mi lenne a megoldás.

Szeret engem,kérlek,ne írj olyat,hogy biztosan azért ilyen,mert van neki más.

Másról van szó,családi okok miatt lett ilyen,ami hatással van jelenleg az egész életére.

Aki tud tanácsot adni,megköszönném! :)

(Nem lakunk együtt)


2018. aug. 31. 12:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még megjegyzésként:egyetemisták vagyunk mind a ketten.
2018. aug. 31. 12:15
 2/14 próbálokkedveslenni ***** válasza:
96%

"Orvoshoz nem akar fordulni,azt mondta,hogy majd enyhülni fog idővel..."


Aha, ez már csak így működik, hogy segítség nélkül elmúlik. Nem valami okos a párod.

2018. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Rángasd el a dokihoz ezt a marhát.


Az első lépés mindig a beismerés.

2018. aug. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem ezzel kapcsolatban kértem választ,szerintem te is tudod.:)

Egyébként bíztatom azzal,hogy elmenjen.

2018. aug. 31. 12:20
 5/14 A kérdező kommentje:
Az lesz,csak kicsit noszogatni kell,azt hiszem.
2018. aug. 31. 12:21
 6/14 anonim ***** válasza:

A társaságod számára jelen pillanatban nem segítség, hanem inkább teher. Nem akar udvariatlan lenni veled, de ha továbbra is erőszakosan akarsz mellette "állni" mint "segítség" el fog zavarni.


Sokszor nem értem az embereket koruktól függetlenül, hogy miért nem kaptak olyan nevelést a szüleiktől, hogy vegyék észre ha egy embernél vagy egy társaságnál egyszerűen a lényük felesleges.

Nálatok ugyan ez van. Erővel akarod mutatni, hogy te ugymond mellette állsz, viszont nem rád van ennek az embernek szüksége. De hogy kire van szüksége ennek az embernek, azt ő egyedül tudja. De sosem fogja neked elárulni.


Érted?

2018. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

PSZICHOLÓGUS.

A depresszió betegség, elég komoly ráadásul. Megfelelő kezelés kell neki, pont. Mástól nem fog "enyhülni", nem is értem, mit gondol...

2018. aug. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Orvos nélkül ha el is múlik,az évekbe is telhet. Úgyhogy mindenképp az lenne a legfontosabb,hogy arra rávedd valahogy. Azon kívül szeresd,hallgasd meg,illetve valami környezetváltozás is jót tehet,ha van lehetöség utazzatok el valami szép helyre. Mást nem nagyon tudsz tenni.
2018. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6+ Miért nem tudod kivonni a személyedet egy időre mellőle? Ha szüksége lesz rád, ugyis fel fog hívni, és elhív, de nincs annál rosszabb mint amikor egy ember a másiknak útjában van.


Ennél a srácnál te utban vagy. Amit tehetnél és a legtöbbet érne, ha teljesen hagynád kicsit magába, a gondolataival, és minden dolgával. Nem akaszkodnál, nem erőszakoskodnál, és nem javasolgatnád a kéretlen tanácsaidat neki.


Egyszerűen vedd észre, hogy felesleges vagy egy ilyen helyzetben ennél az embernél.


Voltam a helyzetében, nem véletlenül nem nyitottam ki a számat, és ennek ellenére, állandóan ment a duruzsolás, hol ezt, holt nyökögték, mikor a legjobban abban a helyzetben az egyedüllétre vágytam, és arra, hogy senki ne nyissa rám az ajtót.

2018. aug. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ahogy említettem,nem vagyok otthon ebben a témában,ezért is várok mindenféle tanácsot ,hogy ilyenkor mit kell neki mondani,mit kell nekem tennem.Nem akaszkodom rá,nem is talákoztam vele egy ideje,ugyanis tudom,hogy most az a legjobb neki,ha a szobájában van ,egyedül.

Néha ír pár sort,akkor visszapötyögök neki,de nem akaszkodom rá.

Köszönöm a válaszokat !:)

2018. aug. 31. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!