Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendőm ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elöször is,köszönöm,hogy elolvassátok!

Nos,a helyzet a következő:

A párom(férfi) depressziós lett az elmúlt hónapokban,amely mostanság jött ki rajta.

Nem tűri el senki társaságát,képtelen bárkivel is kapcsolatot létesíteni,még velem is.

Szeretnék arra fókuszálni,hogy neki legyen a jó,èrezze,hogy foglalkozom vele,de NEM telepszem rá,ugyanis azzal csak ártanék szerintem.

Tehát:

Aki volt már ilyen helyzetben,hogyan kezelte?

Sokszor eszembe jut,hogy ilyenkor pontosan a párjára IS támaszkodhatna,de én szeretném megérteni valahogy és nem nyaggatni ezzel.

Orvoshoz nem akar fordulni,azt mondta,hogy majd enyhülni fog idővel...

Annyira nem vagyok otthonos ebben a témában,hogy mi lenne a megoldás.

Szeret engem,kérlek,ne írj olyat,hogy biztosan azért ilyen,mert van neki más.

Másról van szó,családi okok miatt lett ilyen,ami hatással van jelenleg az egész életére.

Aki tud tanácsot adni,megköszönném! :)

(Nem lakunk együtt)


2018. aug. 31. 12:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem fog változtatni, kifogsz ábrándulni belőle. A nők nem nagyon szoktak együtt maradni a depresszív emberekkel. Magamról is tudom, mivel én is az vagyok.

Bár azt hiszem régebben sokkalta inkább voltam energia vámpír mint most.

Én se tudok kijönni az emberekkel, hamar összekapom velük.

2018. aug. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha tudod mi okozza a problémáját akkor beszéltesd.Beszélgessetek az érzéseiről.Nem gondolom ,hogy egy depressziós embernek arra van szüksége, hogy mindenki kivonuljon az életéből ,hogy ő nyugodtan eret vághasson.(Írom ezt úgy, hogy én saját magam voltam depressziós és ha akkor nincs 1-2 olyan ember mellettem aki a javam akarta akkor már rég nem élnék).

A másik amit mindenki írt orvos.Magától nem múlik el.Ha olyan a probléma (pld elváltak a szülők, meghalt valaki stb..stb..)amit nem akar megosztani veled nagy segítség ha mással kielemezheti egy idegennel és igen, abban is segíthetsz neki, hogy hajlandó legyen elmenni orvoshoz.Nem erőszakosan tukmálva, hanem szeretettel rávenni.Valahogy.Az sem hiszem hogy könnyű lesz, de meddig akar egy fiatal férfi ebben az állapotban maradni?

2018. aug. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én nem nyűglődnék vele. Elhagynám.
2018. aug. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

SEMMIT nem kell tenned, nyeld le a békát, hogy "depressziós" és tűrd el akár évekig is, hogy leszarja a fejedet.


Néha dühös, cspkod, néha bőg vagy épp hetekig begubózik, és "esze ágában nincs orvoshoz menni", szóval... mit akarsz ettől?


Ha ő NEM akar gyógyulni, akkor az atyúristen nem lesz elég hozzá...

Majd rájössz, mikor TE IS tök lehangolt leszel miatta, mert a depressziója okozta FOLYAMATOS stressz miatt.


Én félévig bírtam ilyen férfi mellett, aztán kidobtam, mielőtt MÉG JOBBAN lehúz.

2018. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!