Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom külföldre költözne, én nem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom külföldre költözne, én nem?

Figyelt kérdés

Ő 23 én 22, kicsit több mint 3 éve vagyunk együtt. Én már dolgozom nyár óta, ő ebben a félévben diplomázik, de szintén dolgozik pár hónapja.

Budapesten élünk, ő infós vonalon mozog, én társadalomtudományi diplomával bankszektorban helyezkedtem el, kifejezetten jól keresünk külön külön is (így nyilván a közös bevétel is kiemelkedő összeg).

Hogy érzékeltessem, édesapám szolgálati nyugdíja 30 év után szinte a fele az én kezdő fizumnak.

Többször jártunk Bécsben, és párom most nagyon bekattant, hogy oda akár költözni. Mert hogy infós bárhova kell, angolul jól beszél az elég lesz, majd németül megtanul, és szipiszupi világ lesz odakint.

Én jelenleg semmi pénzért nem mennék se Ausztriába se máshova innen, annak ellenére, hogy a diplomám is elég jó, németül felsőfokon beszélek, másik 2 nyelven középfokon. Egyszerűen nekem számít az, hogy itthon megértik amit mondok, idevaló vagyok, nem valami idegen, a saját nemzeti ünnepeimet tartom meg ilyenek. Tudom hogy sok szrság megy az országban de hiszek benne hogy lesz ez még jobb, illetve hogy a fiatal értelmiségi réteg tagjaként feladatom tenni érte, hogy jobb legyen.

Minden más elvileg tökéletes köztünk, de már napi szinten téma hogy párom menne ki. Mondtam neki, hát menjen, én maradok, és jó eséllyel nem várom meg itthon erényövben míg meglátja hogy jó-e kint, de menjen, mert különben örökké bánni fogja hogy nem ment. Régebben még igyekeztem megértőbb lenni, beszélgetni stb, de mostmár tényleg ennyi a véleményem, hogy menjen ha akar és majd mesélje el bejött-e. Habár ha őszinte akarok lenni, ahogy ismerem, nem fog nagyon nekiindulni egyedül, mert az adminisztratív feladatok intézése nagyon nem az ő világa. Valahogy úgy képzeli el, hogy varázsütésre kint dolgozik párezer euróért, mindenki kedves vele odakint,szépen süt a nap, zöld a fű meg boldogság folyik a csapból.

Lehet ezzel valamit tenni, meg fogja unni egyszer a sírdogálást (és leáll vagy tényleg a tettek mezejére lép) vagy ezt kéne még hallgatnom 25 év múlva is?



2018. szept. 23. 21:57
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
És mielőtt nekem estek, a pénzes részét azért tettem hozzá hogy lássátok, nem az van, hogy napról napra élünk és ennél még a kinti mekis állás is csak jobb lehet..
2018. szept. 23. 21:58
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Ez pont olyan dolog, mint mikor az egyik fél akar gyereket, a másik nem. Itt nincs kompromisszum. Különböznek a céljaitok, terveitek, vagyis nincs értelme a kapcsolatnak.


"Valahogy úgy képzeli el, hogy varázsütésre kint dolgozik párezer euróért, mindenki kedves vele odakint,szépen süt a nap, zöld a fű meg boldogság folyik a csapból."


Egyébként mi 3 éve költöztünk külföldre, szintén IT, és igen, kb. ilyen az életünk. Csak mi mindketten jönni akartunk.

2018. szept. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
18%

Mekkora kamu, sírok.

> én társadalomtudományi diplomával a bankszektorban helyezkedtem el

> a diplomám is elég jó

Trolllolooo...

2018. szept. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Első, igen, én is így érzem, azért mondogatom hogy menjen de az se jó.

Második, meséld már el kérlek, mitől kamu?

2018. szept. 23. 22:26
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

"Hogy érzékeltessem, édesapám szolgálati nyugdíja 30 év után szinte a fele az én kezdő fizumnak."


Akkor gondolj bele, hogy lehet, hogy neked még 45 év munkaviszony után sem lesz nyugdíjad.

2018. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
50%
"Tudom hogy sok szrság megy az országban de hiszek benne hogy lesz ez még jobb," - de edes vagy, egyelek meg. Engedd el a baratodat, legalabb neki van esze nem a sullyedo hajoban varni, mondvan itt legalabb megertik es van marcius 15. :"D.
2018. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

Szerinted minek menne annyi ember külföldre, ha ott nem lenne jobb? Úgy mondasz erről véleményt, mintha éltél már volna kint huzamosabb ideig. Rájönnél, hogy sokkal jobb, pl Angliában, ha tényleg jól fizető munkád van, akkor Rózsadomb színvonalon élhetsz, ott a lakosság felső 10-20%-a él úgy. Itt Magyarországon ez talán 1-2%. És ott az átlagos életszínvonal is jobb, mint az itthoni átlag, ahogy kb bármelyik másik nyugati országban.


Ettől még nem gond, ha te maradni akarsz, de ne ítélkezz olyasmiről, amit meg sem próbáltál.

2018. szept. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
13%
A társadnak/barátodnak (mert nyilvánvalóan te vagy a nő...) valóban nem lesz gondja az elhelyezkedéssel, de te ezzel a kamudiplomával max. takarítani tudsz külföldön. Persze ez is munka, meg nem feltétlenül baj, csak erre jobb felkészülni. És igen, az élet még így is jobb külföldön, mármint megélhetési szempontból. Ezt vagy meg kell beszélni, és közös döntést hozni, vagy szakítani. Mondjuk érdemes azzal is számolni, hogy egy öt év múlva már valószínűleg úgy se lesztek együtt, nagyon fiatalok vagytok még mindketten.
2018. szept. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Pár év múlva úgysem lesztek együtt hagyjátok az egészet későbbre. Most kicsi élet szakítás után meg mindenki megy az útjára
2018. szept. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
Ha otthon is jól kerestek nem éri igazán meg kijönni. De ezt mindenki máshogy érzi. Én is azt mondom ha ennyire menni akar akkor engedd...
2018. szept. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!