Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes vele maradni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Lenne egy olyan problémám, amin már egy ideje gyötröm magam.

Nos, van egy párom, 5 éve vagyunk együtt, de már 4x szétmentünk az évek alatt, de mindig kibékültünk.

Legutoljára egy ultimátum miatt mentünk szét, amikor kijelentette, hogy válasszak.

Vagy ő, vagy a családom.

Ő nagyon utálja a családomat, nem volt nálunk már 3 és fél éve, viszont most költözni szeretne velem.

Családomat folyamatosan szidja, szó szerint köpködi őket amikor bármilyen képet lát róluk.

Nem egyszer szétmentem vele ez miatt, és már pofont is adtam neki az ilyenekért, és mindig megigérte, hogy változtat rajta.

Pár napja belépett egy lány az életembe vele párhuzamosan, nála aludtam, moziba járunk, csók, kézenfogva sétálgatás és társai. Nagyon megkedveltem.

Viszont a barátnőmet nem tudom csak úgy eldobni, mert vagy szeretem, vagy csak ragaszkodom hozzá, vagy szimplán a megszokás, ezt nem tudom pontosan.

Ha itthon vagyok, nem szeretnék hozzámenni, viszont ha nála vagyok, akkor nem akarok hazajönni.

Közös programok a mozin kivül nem igen voltak, egy nyaralás volt tavaly nyáron.

A szex az nagyon jó, és kb ennyi.

Szüleim és barátaim tüzzel-vassal harcolnak velem, hogy rúgjam ki végre, mert csak lehúz, de akárhányszor belegondolok, borzasztóan rossz a kedvem.

Érzem ezektől függetlenül hogy szeret, mert mindig velem lenne, de ez igy sokszor kellemetlen.

Az új lánnyal viszont még ismerkedem, és kapcsolatot szeretne, de itt van a mostani barátnőm a képben.

Ti hogy döntenétek?

Régóta rágódom rajta, sok véleményt kikértem, a tiétekre is kiváncsi vagyok.


Köszönöm.



2018. okt. 2. 14:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Lemaradt:


Én 27, mostani barátnőm 21, akivel ismerkedem 22.

2018. okt. 2. 14:35
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Én tiszta lapot nyitnék: először szakítanék a "régi" barátnőmmel végleg, utána kezdenék esetleg a másik csajjal valami komolyabba...
2018. okt. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Hát szerintem hagyd a francba. 4x mentetek szét, szidja a családodat. 3 és fél éve nem ment a közelükbe se.. mit akarsz ettől a nőtől őszintén?

Nem azt mondom, hogy minden helyzetben a család az első, mert nem mindenki érdemli meg, hogy foglalkozzanak vele.

De ha neked jó a kapcsolatod a családoddal, ne más döntse már el, hogy kit választasz. Nőt lehet találni annyit amennyit akarsz, de családod csak egy van. Ezt vedd figyelembe. Felőlem szophatsz mellette még évekig, esetleg szülhetsz neki gyereket, de akkor meg majd megy a cica harc, hogy miért nem mehetnek a gyerek a szüleidnek, a nagyszüleikhez. Mert úgy is ez lesz ilyen nő mellett.

Megkockáztatod? Mondom, te dolgod. De az életet még újra kezdheted simán.

Középső bátyámnak 14 év házassága ment a kukába. Most 3 éve van már az új barátnőjével, aki igazából most már a felesége is. Sokkal jobb ez a kapcsolata, mint ami volt neki.

Szóval hajrá, tedd ki a csajt, és próbáld meg a másikkal. Veszteni valód nincs.

2018. okt. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Már mint csinálhatsz neki gyereket* sorry, beleéltem magam a fogalmazásba csak rosszkor vettem észre hogy elírtam :D
2018. okt. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
A megszokás teszi hidd el nekem amiért még mindig vele vagy. Én az exemet választottam a családom miatt hát akkor gyerek fejjel hülye voltam de nagyon. Nehéz megtenni azt a lépést hogy elhafyod a másikat de utána minden sokkal jobb lesz. Én a helyedbe az új lánnyal kezdenék valamit. Még ha nem is lesz belőle kapcsolat de akkor is jobb mint a mostani.
2018. okt. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg a leghosszabbat.

Én is abszolút így látom, csak nagyon hozzá vagyok szokva a helyzethez, és valószínűleg ezért nem léptem még.

Már csak azon gondolkodom hogy hogyan fogalmazzak neki hogy azért ne legyen neki se szar, meg nekem se.

Az a baj, hogy nem szeretek vele lenni, de ha a szakításra gondolok ezek után is, akkor is nagyon rossz érzés fog el, és kellemetlen. Ezt nem értem, hogy miért. Már 4x megtapasztaltam ezt az érzést, de még mindig előjönne.

Megpróbálom szerintem az új csajszival, vele azért megvan az összhang, csak a kérdés, hogy hogyan adom be ezt neki. :) A legutolsó szakításnál is én dobtam, hello kitty matricát is küldtem neki, sajnos bunkózásba ment át, de hát visszanyalta magát. Kár volt.

2018. okt. 2. 16:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy nem szeretek vele lenni, de ha a szakításra gondolok ezek után is, akkor is nagyon rossz érzés fog el, és kellemetlen"

Ez egy teljesen normális érzés, hiszen elveszíted az életed egy megszokott szeletét, ilyenkor átmenetileg (!) felerősödnek a pozitív élmények és a hiány. Ez a gyászfolyamat része, teljesen normális, egész egyszerűen össze kell szorítanod a fogaid és ki kell bírnod azt a pár hetet, esetleg néhány hónapot, amíg lecseng és közben racionalizálni, emlékeztetni magad arra, hogy miért hoztad meg a szakításról való döntést. Gondolkozz már egy kicsit, igen, így szenvedni fogsz egy kis ideig, de még így is ezerszer jobb, hiszen nem nyújtod el még hosszú évekre azt a szenvedést, amit ez a kapcsolatnak alig nevezhető tárgyadomb ad neked.

2018. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Miért szar érzés? Mert szeretted, próbáltál neki mindent megtenni és így valahol rosszul érint hogy lapátra akarod tenni a csajt. Még érdekel valahol, hogy őt ez hogy fogja érinteni. De ne érdekeljen. Jobbat érdemelsz tőle.

Az érzés meg majd elmúlik.

2018. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazatok van teljesen,


Nagy valószínüséggel azért fájna ennyire, meg azért érezném magam szarul, mert elveszítenék egy megszokott szeletet az életemből.

Csak talán az se jó, ha most vele szakítok, akkor ugrok egyből a másik csajhoz úgy, hogy nem volt gyászidő.

2018. okt. 2. 16:48
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
Ha nők megtehetik, hogy egy kapcsolatból egy másikba ugranak, akkor egy férfi néha napján miért ne tehetné meg?
2018. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!