Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért olyan lényeges felvenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan lényeges felvenni a leendő férj nevét?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nemsokára összeszeretnénk házasodni a vőlegényemmel, év elején jegyzett el, de úgy voltunk vele nem kell azonnal esküvő, még ráérünk, különben is sok minden teendő volt az évben. De azért néha szoktunk róla beszélni, hogy milyen legyen, hol legyen stb. És szóbajött a nev kérdése. Én nem is hittem volna, hogy ebből probléma lehet, de úgy néz ki mégis. Ő szeretné, ha felvenném a nevét, én pedig nem akarom felvenni. Egyrészt szerintem teljesen felesleges, mert nem ez fejezi ki azt, hogy mi összetartozunk, nem mellesleg rengeteg idő, hogy minden iratomat lecseréljem. De ő azt akarna, hogy felvegyem az ő vezeteknevét, holott mivel én félvér vagyok apukám által, nekem külföldi mind a kereszt, mind a vezetéknevem és nagyon gagyin hangzik az ő magyar vezetékneve az én külföldi keresztnevemmel. Még kötőjelesen is, bár neki úgy sem felelne meg. Én szeretem a nevemet, eszemben sincs lecserélni, de ezen most ő megsértődött.

Volt valakinél hasonló probléma? Most ezzel mit lehet kezdeni...?


2018. okt. 7. 11:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Regi vagasu pasi, a csaladjaban is biztos ez volt a szokas, ezert azt hiszi ot utasitod el. Esetleg ajanld fel neki hogy vegye o fel a neved... az erzes ugyanaz. Nalunk a csaladban nem szokas sok a nevet szerzett noegyed nalunk es emiatt sem. Igy en sem fogom. Es mar nekem is van nevem bizonyis berkekben. Elkepzelni sem tudom hogy majd néként az oldalborda szerepeben tetszelegjek es annyi :D. Ha mar dolgozunk es szavazunk ugy a nevemet is jogosultan hasznalhatom amit egy ferfitol (apatol) kaptam szinten!
2018. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen apróságon megsértődik, mi lesz később fontos dolgokban?? A párom sem vette fel, de ez, teljesen az ő döntése. Ennek századrangú kérdésnek kéne lennie. A kapcsolat minőségén semmit nem változtat, kit hogyan hivnak.
2018. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
20%
Egyszer úgy megnézném h a magadfajta emberek mennyire tartalmas időt tölthetnek együtt, tekintve h eljegyzés után jönnek ki ilyen ostoba, lényegtelen, de fontosnak tűnő dolgok, és ezeken akkora patré megy mint a fene.
2018. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

A te neved valtozna, ergo a te dontesed. Ha annyira fontod neki, hogy ugyanaz legyen a vezeteknevetek, vegye fel o a tiedet.

Persze azt megertenem, ha egyedul o vinne tovabb a csaladi nevet es ez fontos neki. Nekem pl nagyon ritka vezeteknevem van, es csak 3-an vagyunk, akik tovabb vihetnenk. Szoval en sose vennem fel egy ferfiet.

2018. okt. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%
Vesd fel neki hogy akkor vegye fel ő a tiéd, az hogy tetszene neki :D Van egy brazíl ismerősöm akinem nagyon szép dallamos neve volt. A férje viszont magyar tipikus magyar vezetéknévvel és az esküvő után felvette a nevét, hát elég katasztrófa lett az összhatás. Nálunk nem volt probléma, mert kötőjelesen jól hangzik a kettőnk vezetékneve, de Xné nem lettem volna se a saját vezetéknevem nem hagytam volna el, nekem nem szimpatikus ez a 2 opció. Viszont a párom nem is rendezett ebből nagy ügyet. Beszéljétek meg, mond el neki az érveid és hogy neked fontos a neved, nem lehet másra rákényszeríteni hogy változtassa meg esküvő után.
2018. okt. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

Azt a nevet neked kell viselni, te döntésed hogy szeretnéd, vagy hogy nem. Ő ilyen maradi gondolkodású, miszerint fel kell venned, mert az az igazi. Pedig nem.

Ne hagyd magad manipulálni sértődésekkel, állj ki a véleményed mellett, persze próbáld megértetni vele, hogy ezzel nem őt utasitod el, és nem ez a lényege a házasságnak, hogy te mindenképp -né legyél. Aztán majd megnyugszik. Ha meg nem, akkor érdemes lenne elgondolkodni a házasságon, mert könnyen lehet, hogy ez a fajta gondolkodása masban is meg fog mutatkozni, pl. hogy a háztartás csak és kízárólag női munka, vagy más dolgoban is ráderőlteti majd az akaratát.

Egyébként én sem vettem fel a férjem nevét, nem volt belőle semmi vita. Sőt, még téma se volt nálunk.

2018. okt. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Én szép gesztusnak tartom, ezért felvettem kötőjelesen. Más verzió nálam nem jöhetett szóba. V kötőjeles v marad a nevem. Párom nem várta el , de örült neki. El is küldtem volna melegebb éghajlatra ha ezen besèrtődik, sőt elvárja... Elég nagyot csalódtam volna benne. Ez legyen a nő döntése szerintem. Nagyon bunkó dolog így viselkedni. Szégyellje magát a vőlegényed.
2018. okt. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként a 6# válaszolóval egyetértek. Nem ártana pár dolgot átbeszèlnetek, nehogy később csalódás érjen. Ha másban is ilyen maradi... És lekezelő....
2018. okt. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%
Mindenkinek szíve joga eldönteni!! Az én férjem teljesen rám bízta ezt a döntést!! Én felvettem a nevét mert így akartam. De ha nem így döntöttem volna abból sem csinált volna ügyet..
2018. okt. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
10%

"Egyrészt szerintem teljesen felesleges, mert nem ez fejezi ki azt, hogy mi összetartozunk" - kíváncsi vagyok, mi lett volna, ha ő mondja ugyanezt az esküvőről? :D

Sok helyen előjön az a kettős mérce, hogy esküvő, ah, az legyen, a vőlegény asszisztáljon a menyasszony "nagy napjához", játssza a biodíszletet, mert az esküvő fejezi ki az összetartozást... de nevet felvenni? Hah, nem erről szól a dolog!

2018. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!