Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért olyan lényeges felvenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan lényeges felvenni a leendő férj nevét?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nemsokára összeszeretnénk házasodni a vőlegényemmel, év elején jegyzett el, de úgy voltunk vele nem kell azonnal esküvő, még ráérünk, különben is sok minden teendő volt az évben. De azért néha szoktunk róla beszélni, hogy milyen legyen, hol legyen stb. És szóbajött a nev kérdése. Én nem is hittem volna, hogy ebből probléma lehet, de úgy néz ki mégis. Ő szeretné, ha felvenném a nevét, én pedig nem akarom felvenni. Egyrészt szerintem teljesen felesleges, mert nem ez fejezi ki azt, hogy mi összetartozunk, nem mellesleg rengeteg idő, hogy minden iratomat lecseréljem. De ő azt akarna, hogy felvegyem az ő vezeteknevét, holott mivel én félvér vagyok apukám által, nekem külföldi mind a kereszt, mind a vezetéknevem és nagyon gagyin hangzik az ő magyar vezetékneve az én külföldi keresztnevemmel. Még kötőjelesen is, bár neki úgy sem felelne meg. Én szeretem a nevemet, eszemben sincs lecserélni, de ezen most ő megsértődött.

Volt valakinél hasonló probléma? Most ezzel mit lehet kezdeni...?


2018. okt. 7. 11:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A tízes megmondta a tutit, de a ti esetetek pont más.

Itt a vőlegényed akar mindenáron blokkolni, te meg jól elvagy egy boldog kapcsolatban is vetítés nélkül.

Biztos kapsz majd egy jó nagy karikagyűrűt, amivel messziről látszik, hogy foglalt a csaj :)

A neved viszont a te döntésed, része a csomagnak.

2018. okt. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat, beszéltünk azóta még a témáról a vőlegényemmel, próbáltam vele megértetni, hogy nagyon szeretem, azért fogom összekötni vele az életem, nem a nevemen fog múlni, hogy szeretem-e. De megmondtam, hogy ebből nem engedek, imádom a nevem és nem dogom teljesen eltüntetni a nevem. Úgy néz ki, kezdi megemészteni, mást úgy sem tud ezzel csinálni.


20-as: Egy normális kapcsolatban a ferfi is nő is egyenlő, nincs olyan, hogy ez női az meg férfi “feladat”, ő is ugyanúgy megcsinálja a házimunkát és nekem se esik nehezemre pl beülni egy szöget a falba, ha épp úgy van. Kicsit sem vallom ezt a régi őskori felfogást, hogy a nő feladata a mosás-főzés-takarítás és gyereknevelés, a férfi meg pénzt keres, hisz ő “hordja a nadrágot”. Nem csak én megyek hozzá férjül, aznap mindketten összekötjük egymással az életünket, tehát épp ugyanúgy ő is felvehetné a nevemet, de neki ez nem opció, nyilván oka van.... Nem attól lesz valaki egy család, hogy a nő felveszi a férje nevét!

2018. okt. 9. 22:00
 23/23 anonim ***** válasza:
0%

#20 vagyok

Szerintem meg fontos, hogy a nőknek ne tökük legyen a férfinek meg ne pi....

Nem nyom el a férjem semmiben sem

De mondjuk nem fogok jobban érteni az autókhoz ő meg nem fog jobban vasalni

Ő keresi az a több pénzt én meg megteremteni az otthont

Nem fogok vitatkozni

Te úgy látod én meg így

Hogy mi a jó az majd kiderül 50év múlva

Sok boldogságot nektek

2018. okt. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!