Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy győzzem meg a barátomat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy győzzem meg a barátomat, hogy ne menjen külföldre?

Figyelt kérdés

Barátom Németországba akar költözni. Itt építésvezetőként dolgozik elég jó fizetéssel, nettó 300-350 között keres. Nem tudom, hogy külföldön milyen munkát találna, de amennyire én tudom, inkább minimálbéres melókra keresnek oda külföldieket, nem vezető pozícióba. Nem tudom meggyőzni arról, hogy hiába értelmes, egyszerűen nem lesz annyi lehetősége, mint Magyarországon.

Mit tehetnék?


2018. okt. 30. 20:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen határozott életcéloknak kár az útjába állni.

Ideig óráig marasztalhatod talán, de egyszer megbánja és úgyis lépni fog.

2018. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy hol tervez lakni, utánanézett-e már a lakhatási és egyéb költségeknek, milyen munkakörben tervez elhelyezkedni, stb. A beszámolód alapján nincs kiforrott terve, anélkül meg hazardírozás kimenni
2018. okt. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy,aki el akar menni úgyis elfog. Hagyd te meg találsz majd jobbat,aki nem hagy el!!
2018. okt. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Meg se próbàld! Így késôbb nem tudja a fejedhez vàgni hogy miattad nem. Ment
2018. okt. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Csinald fordiitva, keress neki te lakást, alberletet. Ha meglatja az árakat és hogy egyáltalán mennyi a beugró, mindjárt elmegy a kedve :-)


Ott kezdődik hogy ha nincs min 8000 €-ja akkor felejtse is el.

2018. okt. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs teljesen igazad. Kezdetben persze kulimunkát kap az ember külföldiként. De aki tényleg ért a szakmájához, a nyelvet is jól beszéli, és még ambíciò is van benne, az bizony eljuthat vezető pozìcióig. Szerintem beszéljétek át alaposan ezt az egészet. Miért akar külföldre menni a barátod? Mennyi időre szeretne menni? Milyen munkát szeretne vállalni? Hol szeretne lakni? Mi lesz veletek? Mész vele? Vagy ingázik? Vagy egyáltalán nem tervez már veled?
2018. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ha beszeled a nyelvet mar miert ne kaphatnal a vegzettsegedhez megfelelo munkat? en orszagbol orszagba megyek, nem tapasztaltam vagy lattam olyat, hogy valakit megfelelo vegzettseggel es nyelvtudassal nem vennenek fel. sot, olyanrol is tudok, aki csak angolul beszel es elhelyezkedett nemet nyelvteruleten jo munkakorben (persze ez szerencses eset, altalaban erosen javasolt a nyelvtudas).
2018. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Elég jól tud németül, és nagy lendülettel tanulja. Van félretett pénze, és számol a lakásbérléssel is. Köln környékén szeretne élni, legalábbis Németország nyugati részén.

Egyébként azt mondta, hogy elsődlegesen nem anyagi okokból menne el, hanem mert nem szereti Magyarország légkörét, a folyamatos gyűlöletet, stb.


Csak szerintem egy jól fizető állást egy bizonytalanért elhagyni nem biztos, hogy jó megoldás.

2018. okt. 31. 06:34
 9/17 anonim ***** válasza:
Ès az mennyire opció, hogy együtt menjetek ki? Vagy ő simán itt hagyna téged?
2018. okt. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Pl.: Az én párom mérnök, ugyan magyar cégen keresztül jutott ki,de azonnal el tudott helyezkedni mérnöki pozícióban,semmi kuli munka ... és nagyon meg van becsülve. Olyan nyugodt 8 órás munkával keres annyi pénzt amit otthon stresszes 10-12 órás munkával lehet megkeresni. Hiany van itt mindenből.

Egyeltalán nem csak kuli munkáról van szó. Jaaa és a párom cégénél egy indiai került magasabb beosztásba. Itt nem az számít honnan jössz ,hanem mit tudsz ? Milyen papírod van ? Hogy beszéled a nyelvet

2018. okt. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!