Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyiben változik meg a mindennapom, ha egy gyerekes kapcsolatba megyek bele?

Figyelt kérdés
Tehát a lényeg, hogy aki most udvarol nekem, annak van az előző kapcsolatából egy 7 éves lánya (az anyjával él a gyerek). Aki jártas ebben le tudná nekem írni, hogy milyen előnyök-hátrányok születtek egy ilyen helyzetből?
2010. jún. 25. 08:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Na, erre ráfáztunk, mert nincs helyes válasz! :-)

A mindennapod semmivel sem változik meg, hiszen írtad, hogy az édesanyja neveli a kislányt. Előnyök: látod a párodat, hogy milyen apa, van már referenciája. :-) Előny még, hogy egy csomó öröm és vidámság egy gyerek.

Persze jár egyéb élmény is ehhez a helyzethez: pl. az én férjem lánya kiskamasz, de még mindig korán kel. Eleinte nagyon őrizte az apját, mindig úgy helyezkedett, ne tudjak hozzáérni. Ezt hagyni kellett, és magától abbahagyta. Mi kéthetente vagyunk együtt, gyerekes hétvége előtt apukája mindig feszült, nagyon várja már a ralálkozást és izgul, minden rendbe menjen. (Sosincs semmi gond, amint elkezdődik a közös hétvége, ellazul, és minden megy a maga útján.)

Ami nekem sokat segített: próbálj mindenkit megérteni, de ne menj alájuk. Senkinek sem könnyű ez a helyzet. Az édesanya aggódik, kivel tölti a hétvégét a gyereke. (Képzeld magad a helyébe...) Apuka aggódik, minden rendben menjen, nem tudja eldönteni -főleg eleinte - ki a fontosabb. Később rájön, hogy nem kell választania, de az elején ez nehéz. A gyereknek is iszonyatosan nehéz. Tulajdonképpen konkurencia vagy számára. Fél, hogy elveszed tőle az apját. (Hidd el ez így van, még ha nem is mutatja. Nálunk minden rendben zajlott, és most 3 év után mondta el a Mostohalányom, mennyire rettegett, és hogy zokogott, mikor megtudta, hogy vagyok.) Neked sem könnyű, ezt nem fejtem ki, úgyis érzed.:-)

Szóval a lényeg: empátia, szeretet, és sosem felejtsd el, Te ki vagy: mivel vannak a kislánynak szülei, te maximum egy kedves, segítőkész felnőtt lehetsz az ő életében. Ne neveld, arra ott vannak a szülei. Csak a veled kapcsolatos dolgiaba szólhatsz bele, nagyon figyelve a hogyanra. És mindenképp beszélj a pároddal, mit szabad a gyereknek és mit nem, hogy véletlenül se támadjátok hátba egymást.

Ha érzi a gyerek, hogy elfogadod őt is, hogy tiszteletben tartod az apja iránti érzéseit, előbb utóbb ő is ezt fogja tenni veled.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És még valami, nekem tetszett: Fischer Eszter: Modern mostohák
2010. jún. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az infót! Tényleg eléggé bonyolult és összetett dolog.
2010. jún. 28. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!