Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan akadt ki?

Figyelt kérdés

A barátom teljesen kiakadt, mert állítása szerint miattam megromlott a szociális élete. Azt tudni kell, hogy heti 5 napot dolgozik, hétvégén pedig sulizik, tehát egyébként is kevés ideje van bármire is. Velem általában hétköznap egy este találkozik meló után, együtt alszunk másnap pedig megyünk dolgozni. A hétvégén is találkozunk, általában szombat este, vagy ha szombaton nem sulizik, akkor péntek este. Néha hétfő reggelig együtt vagyunk, de néha csak vasárnap délutánig. Eddig én úgy láttam neki jó ez, hogy ennyit találkozunk, és én a heti két találkozót nem is találtam soknak, de az ő szavaiból most az jön le, hogy neki ez sok. Néha amikor hétvégén többet együtt vagyunk úgy intézi, hogy haverokkal is tudjon találkozni, és akkor megyek én is vele. Azt viszont tudni kell rólam, hogy eléggé introvertált vagyok és nagyon nehezen nyílok meg, így idegenek társaságában (a haverjai sajnos még azok), legtöbbször csöndben vagyok. A barátom ezt is nehezményezi, mert szerinte csak ülök mint egy kuka, amikor tökjó emberekkel vagyunk.

De én sajnos ilyen vagyok. Most viszont megkaptam tőle, hogy miattam is rosszul érzi magát, mert csöndben vagyok, és szerinte miattam kell elindulnunk. Abban igaza van, hogy ilyenkor többször is rákérdezek, hogy mikor megyünk, vagy meddig leszünk a barátaival, de csak érdeklődöm. Másrészt viszont valahol az is bennem van, ha vele vagyok én se szervezek rá az együtt töltött időnkre valamelyik barátnőmmel közös találkozót.


Eléggé megrendültem most, mert azt hittem ő is örül ha végre kettesben lehetünk, és nem hiszem, hogy a heti két találkozó olyan borzasztó sok lenne, de nem tudom már mit gondoljak.


Jogosan akadt ki szerintetek?


2018. nov. 2. 18:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

Nem.

De azt látnod kell, hogy nincs oda érted annyira, hogy az a 2 nap ne legyen sok.


Kiderítheted, hogy tényleg így gondolja, vagy csak a szája jár. Most abba a 2 napba szervez be valamit. Mondjuk 3 hétig. És meg látod 3 hét hiány után örül neked vagy meg sem hatja, mintha nem is léteznél.

2018. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Volt már máskor ilyen, amikor hétvégén dolgoznom kellett (rugalmas munkaidőben dolgozom). És amikor egy héten csak egyszer tudtunk találkozni hiányozni kezdtem neki... bár az már több hónapja volt, azóta lehet minden más lenne :(
2018. nov. 2. 18:23
 3/25 anonim ***** válasza:
70%
Én pörgös vagyok,1000 fokon égek,mindig mozgásban szeretek lenni,menni,csinálni,pörögni,sose kezdtem inrovertált pasikkal mert nem tudok velük mit kezdeni,pup lenne csak egy idő után amitől szabadulnék,mazochista meg nem vagyok..
2018. nov. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

Ha annyira elfoglalt, hogy nem tudja máskor megoldani a haverokkal való találkozást akkor ezt el kell fogadnod még akkor is ha a heti két találka tényleg elég kevés. Viszont ha csak rád szánná a szabadidejét akkor a haverokra nem jutna neki végképp. Ebbe előbb utóbb beleunna és akkor menekülne.

Az pedig, hogy ilyenkor nyaggatod, hogy mikor indultok az elég idegesítő tud lenni amikor ő jól érzi magát. Mert amikor az ember jól szórakozik, dumálgat akkor nem biztos, hogy tudja mikor indul haza, majd akkor ha lankad a buli vagy ha elfárad vagy egyszerűen úgy érzi. És ha közben valaki egyfolytában rágja a fülét, hogy na mikor megyünk ezzel elrontod az estéjét.

Megoldás: beszéljétek meg ha meg tudjátok, hogy mondjuk hétköznapi találka a tiétek a hétvégi pedig felváltva egyszer a tiétek egyszer pedig a haveroké amikor vagy elmész vele és hagyod szórakozni vagy otthon maradsz és úgy hagyod szórakozni. Attól, hogy Te nem igényled a társasági szórakozást attól ő még igen, nem vagyunk egyformák. Ha nem egyformák az igényeitek akkor kompromisszumot kell kötni mert valaki elkezdi nem komfortosan érezni magát a kapcsolatban. Annak meg tudod mi a vége.

2018. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A barátom nem ilyen. Lusta, és sokszor szeret otthon ülni. Amikor hétköznap találkozunk külön kérte, hogy már nem menjünk sehova, mert örül, hogy nyugi van.
2018. nov. 2. 18:31
 6/25 A kérdező kommentje:

#4-es köszönöm, igazad lehet :(


Nem élünk együtt, és sajnos ezt egy jó darabig nem is tudjuk megoldani, így ha egy hétvégét a haverokra szán, akkor egyáltalán nem tudunk találkozni. :(

2018. nov. 2. 18:33
 7/25 anonim ***** válasza:
82%
Most akkor otthon ülős v bulizos. Az a baj h 100 % h veled nem szívesen van az utóbbi időben nagyon afelé halad ez. Aki fontos arra szakítok időt minőségit aki nem fontos, csak ugy van, az meg kb amig nem jön jobb aztán lapát.. Ne haragudj ha a pasidat rágni kell h akarjon veled időt tölteni és kb te vagy az utolsó azt én nem erőltetném.. Nyögve nyeléses lesz..
2018. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Valahol a kettő között van, amikor több szabadideje volt, legtöbbször ment valamerre haverokkal, de olyan is volt, hogy otthon csinálta a dolgait.

Most a hosszú hétvégére pl ő kért meg, hogy menjek át hozzá, de már abban se vagyok biztos, hogy szívesen tette. :(

Nem tudom mit tegyek. Lehet az egyik válaszolónak lesz igaza, hanyagolom egy darabig és meglátom hiányzom-e neki.

2018. nov. 2. 18:41
 9/25 anonim ***** válasza:
66%

Azert ez nem heti ket talalkozo, hanem a het egy jo reszeben mindig egyutt vagytok, plusz hetkoznap is talalkoztok es egyutt alszotok. A helyedben akkor aggodnek, ha tenyleg annyival tudna le teged, hogy szerda este 2 ora, pentek este 3-4 ora. Az a heti ket talalkozo. A hetvege szabad reszein ezek szerint az esetek tobbsegeben egyutt vagytok. En nem latok ilyen feltetelek mellett kivetnivalot abban, hogy a barataival beultok valahova egy-egy szombat esten peldaul (feltetelezem hogy nem minden heten kotelezo jelleggel ulsz 4-5 orat egy beulos helyen a haverjaival). Ez nem raszervezes, hanem egyutt kimozdulas beules valahova. A te barataiddal is ugyanugy lehet ilyeneket csinalni.

Osszesegeben szerintem ilyen leiras mellett valahol jogosan akadt ki a parod, mert mar csak a kerdezgetes "hogy mikor megyunk" is egy borzaszto irritalo szokas. Beszeljetek meg elotte, hogy pl. 11 korul leleptek, es utana probalj picit te is oldodni. Jot fog tenni, hidd el.

Ha belegondolsz, akkor az jobb lenne, ha teged otthon hagy vagy teljesen lemond egy-egy talalkozot emiatt? Szerintem nem.

Mi anno parommal havi ket maximum 3 napot talalkoztunk a tavkapcsolatunk alatt, es akkor is volt, hogy tobben osszeultunk az o barataival (az enyemek tobb ezer kmre voltak szoval az nem volt megoldhato akkor), es iszogattunk, beszelgettunk (pedig en is eleg introvertalt tipus vagyok es akkor pl. meg a nyelvet se beezeltem igazan jol :')), eszembe se jutott hogy ez raszervezes vagy problema lenne, hiszen csak kimozdultunk valahova.

Szerintem ezt picit gondold at magadban, mert ezt igy hamar meg fogja unni a parod.

2018. nov. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Mint fent írtam, előfordul olyan, hogy hétköznap találkozunk egyszer úgy, hogy ott alszunk egymásnál, és utána hétvégén szombat este úgy, hogy vasárnap már dolga van. De olyan is van, hogy nekem nem jó a hétvége, mert dolgozom. Ha szombaton nem sulizik, akkor pénteken tudunk találkozni, de ilyen ritkán van.


Kérlek ne hasonlítsd távkapcsolathoz, azt amiben egy városban él mind a két fél. Mert mi egy városban élünk. Meg egyébként se jó egy távkapcsolatot egy nem távkapcsolathoz hasonlítani. Mi nem távkapcsolatban élünk, nyilván ha az lenne, én is máshogy állnék hozzá, de így nem.


A barátomnak egyébként az is a baja, hogy csöndben ülök amíg a haverjaival találkozunk. De ezzel nem tudok mit tenni, zárkózott típus vagyok. Van, hogy a barátaim társaságában is csöndben vagyok, mert hallgatom, hogy ők miről beszélnek.


Már másfél éve együtt vagyunk a barátommal egyébként.

2018. nov. 3. 08:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!